SUKCES 5 - 6 LATKÓW

Dnia 06.03.2018 w Miejskim Przedszkolu nr 14 odbyła się VII EDYCJA ZIMOWYCH ZAWODÓW SPORTOWYCH. Udział wzięły drużyny z: Miejskiego Przedszkola nr14, Szkoły Podstawowej Nr 2, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 48.

Drużyna 5 – 6 latków z naszej szkoły zajęła II miejsce.

Dyplom dla Szkoły Podstawowej nr2

............................................................................................................................................

KARNAWAŁ

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy w naszej szkole to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Tego dnia już od rana w grupach 3-4 latków oraz 5-6 latków pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci wspólnie bawiły się przy dźwiękach swych ulubionych piosenek.

GALERIA ZDJĘĆ

...............................................................................................................

WIGILIA

Świąteczny nastrój zapanował w naszej szkole 21 grudnia, kiedy to dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyły w „Jasełkach Bożonarodzeniowych” przygotowanych przez swych starszych kolegów i koleżanki. 22 grudnia natomiast dzieci brały udział w uroczystych Wigiliach klasowych: składały sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, przy wspólnym stole  spożywały posiłek oraz ozdabiały świąteczne pierniczki.

GALERIA ZDJĘĆ

................................................................................................................

MIKOŁAJKI

6 grudnia do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz wymarzone prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

GALERIA ZDJĘĆ

..............................................................................................................

ANDRZEJKI W GRUPIE 3-4 LATKÓW


W dzień Andrzejkowy przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw.  Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

GALERIA ZDJĘĆ

.................................................................................................................

ZAJĘCIA RUCHOWE DLA 3-4 LATKÓW

Zabawy i ćwiczenia w przedszkolu spełniają ważną rolę, pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonują trudności dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne możliwości.

Oprócz codziennych zajęć ruchowych dzieci 3-4 letnie uczestniczą również w zajęciach sportowych, które odbywają się w każdy czwartek.

GALERIA ZDJĘĆ

.................................................................................................................

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

18 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Starszaka dzieci pięcioletnich i sześcioletnich z oddziału przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki oraz zdały test wiedzy udowadniając tym, że zasługują na miano Starszaka.

 GALERIA ZDJĘĆ