DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym "Dzień Przedszkolaka". Dzieci wzięły udział w różnorodnych konkursach, grach i zabawach muzyczno-tanecznych, a także otrzymały pamiątkowe medale "Dzielnego Przedszkolaka". Na wszystkich przedszkolaków czekał również słodki poczęstunek. To święto wywołało dużo radości i uśmiechu.

GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały "Dzień głośnego czytania". W ramach tego ważnego święta, naszym gościem była Pani z Biblioteki Publicznej - Filia nr 20 w Częstochowie, która przeczytała naszym przedszkolakom wiersze i opowiadania na temat jesieni. Dzieci chętnie wykonały również pracę plastyczną pt. "Jesień".

GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ CHŁOPAKA

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę! 

30 września świętowaliśmy "Dzień chłopaka". Dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty  wraz z życzeniami szczęścia, zdrowia, przyjaźni i spełnienia marzeń. Aby uatrakcyjnić to święto, wszyscy braliśmy udział w zabawach muzyczno - ruchowych, podczas których, między innymi chłopcy prosili dziewczynki do tańca. Był  to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu pełnej wrażeń niespodzianki – prezentów.

 GALERIA ZDJĘĆ

Wyniki przedszkolnego konkursu plastycznego "Barwy jesieni"

I miejsce Paula Łochowska

II miejsce Michał Binkiewicz

III miejsce Klara Konstanciak

Wyróżnienie: Julia Figzał, Adam Chruściel

 

Organizatorzy: Dominika Słabosz, Edyta Szala-Bartolewska

 

GRATLUJEMY!

DZIEŃ MAMY I TATY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Dzień Mamy i Taty to jedno z najważniejszych uroczystości w przedszkolu. To okazja, aby podziękować za miłość, wychowanie, cierpliwość.

Przedszkolaki wiedzą, że rodzice to najukochańsze osoby w ich życiu. Zajmują w ich małych serduszkach szczególne miejsce i są dla nich bardzo ważni. Grupa 0a przygotowała zatem piękny występ dla swoich rodziców, który został nagrany i przekazany im za pomocą dziennika elektronicznego. Oto kilka zdjęć z tego jakże ważnego dla przedszkolaków święta.

GALERIA ZDJĘĆ

Wielkanocne zbieranie czekoladowych jajek i zająców

Dotrzymanie danego słowa, to bardzo ważna kwestia....W oddziale przedszkolnym o tym wiemy, dlatego pomimo dużego opóźnienia w dniach 26 – 27.04.2021r. odbyło się “Wielkanocne zbieranie czekoladowych jajek i zająców”.  Słodkie jajka  i zajączki - Zając Wielkanocny z pomocą pań  ukrył na terenie ogrodu szkolnego. Z ich odnalezieniem dzieci nie miały żadnych problemów.  Przedszkolakom zabawa bardzo się podobała, podejrzewamy, że wydarzenie to zagości na stałe w naszym przedszkolnym kalendarzu.

GALERIA ZDJĘĆ

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY

"MAGICZNA MOC BAJEK, CZYLI PODRÓŻ DO KRAINY WARTOŚCI I DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI"

Wspólne czytanie bajek z dorosłymi wywiera duży wpływ na rozwój małego człowieka. Bajki pomagają dziecku poznawać i nazywać własne emocje oraz podpowiadać sposoby radzenia sobie z nimi. Odpowiednio dobrana literatura dziecięca wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy. Mądre książki są też nośnikami ważnych uniwersalnych wartości moralnych. Potrzeba kontaktu z książką nie powstaje u dziecka spontanicznie, stąd musi ją wzbudzić nauczyciel lub rodzic w procesie wychowania. Dlatego jednym z zadań przedszkola jest m.in. rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.

Przedszkolaki z grupy 0a po raz kolejny wzięły zatem udział w międzynarodowym projekcie czytelniczym "Magiczna moc bajek, czyli podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni". Projekt obejmował następujące moduły: "Szacunek", "Przyjaźń, miłość", "Tolerancja, sprawiedliwość", "Solidarność, piękno", "Uczciwość", "Odwaga", "Złośliwość, pokojowość", "Odpowiedzialność, mądrość". W ramach ich realizacji dzieci na podstawie literatury dziecięcej poznawały istotne wartości moralne, utożsamiały się z bohaterami utworów, wykonywały tematyczne prace plastyczne, brały udział w różnorodnych zabawach, udzielały odpowiedzi na pytania, tworzyły mapy myśli, siatki pytań, gry planszowe, a także były współorganizatorami różnorodnych świąt, np. "Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych", "Dnia uśmiechu" czy "Dnia Pomocy Potrzebującym". Realizacja projektu zakończyła się quizem wiedzy oraz rozmową na temat ulubionej książki i bohatera literackiego.

GALERIA ZDJĘĆWalentynki

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

 12 lutego 2021 roku był dla naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki tematyczne, słuchały ciekawostek na temat święta zakochanych, a także wykonywały walentynkę dla wybranej przez siebie. Był to dzień miłych wrażeń.

GALERIA ZDJĘĆ

Bal karnawałowy

W dniu 09.02.2021r. w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy, który dostarczył dzieciom wiele pozytywnych przeżyć i radości.

Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. Wystrój sali wprowadził nas wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 19 stycznia w naszych oddziałach przedszkolnych dzieci zaprezentowały umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne dla swoich babć i dziadków. Ze względów bezpieczeństwa występ przedszkolaków został nagrany i przekazany najbliższym. Jesteśmy pewni, że okazał się najlepszym prezentem.

Poprzez występ dziękowaliśmy babciom i dziadkom za cierpliwość, troskę i bezgraniczną miłość. Swoim najbliższym dzieci przygotowały upominki wykonane wspólnie z paniami w przedszkolu.

GALERIA ZDJĘĆ

 „Zdrowo jem, więcej wiem."

W I półroczu roku szkolnego 2020/2021 grupa 0a z oddziału przedszkolnego przystąpiła  do realizacji dziesiątej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jest to projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Powstał w odpowiedzi na coraz większy problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiające się już wśród dzieci w wieku szkolnym, a nawet wcześniej.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

ZADANIE 1.1. LEKCJA: POZNAJEMY WARZYWA I OWOCE

Realizacja projektu rozpoczęła się od zapoznania dzieci z wybranymi warzywami i owocami. Następnie przedszkolaki podkreślały, dlaczego są one tak ważne w codziennej diecie. Dzięki metodzie burzy mózgów doszły do wniosku, że warzywa i owoce stanowią bardzo istotny element diety, a także odgrywają ważną rolę w ich prawidłowym rozwoju. Wiele pozytywnych emocji wzbudziła wśród dzieci zabawa polegająca na odgadywaniu za pomocą zmysłu smaku, jaki owoc właśnie zjadłem/zjadłam. Następnie uczestnicy projektu bawili się w zabawę „Moje warzywko – odgadnę szybko, potrzebna pomoc – jaki to owoc?”.  Zabawa polegała na tym, że wybrana osoba miała za zadanie odgadnąć, co znajduje się na rysunku. Utrudnienie wiązało się z faktem, że gdy zadawała ona pytania, pozostali  mogli odpowiadać wyłącznie słowami tak” lub „nie”.  Kolejnym etapem zajęć było rozwiązywanie zagadek
o warzywach. Przedszkolaki dzieliły się wiedzą na ich temat, a także wskazywały swoje ulubione warzywo, które następnie lepiły z plasteliny. Wiele radości wśród uczestników projektu wywołała zabawa „Sałatka jarzynowa”, podczas której dzieci otrzymały kartonik
z wybranym warzywem, a następnie siadały na krzesłach w kole. Na określone hasło, na przykład „pietruszka” uczestnicy zabawy, którzy mieli obrazek z danym warzywem, zamieniały się miejscami. Na hasło „sałatka jarzynowa” każdy musiał zmienić miejsce. Osoba prowadząca zabierała jedno krzesło, a dziecko które zostawało na środku, mówiło nazwę warzywa lub hasło „sałatka jarzynowa”. Następnego dnia dzieci uczestniczyły
w zabawie „Opisz owoc”, podczas której jedna osoba wskazywała cechy danego owocu,
a reszta zgadywała, o jakim owocu jest mowa. Ponadto tego dnia zadaniem przedszkolaków było także wykonanie w zespołach pracy plastycznej pt. „Zdrowa pizza”, na której znalazły się nie tylko warzywa, ale również owoce. Podsumowaniem zajęć była rozmowa na temat wiadomości zdobytych podczas realizacji projektu. Przedszkolaki podawały nazwy poznanych owoców i warzyw, wskazywały, dlaczego warto je jeść. Wspólnie wywnioskowaliśmy, że są zdrowe, mają dużo witamin, można zrobić z nich zdrowy sok oraz zastąpić nimi słodycze.

ZADANIE 1.2. KONKURS: NAJLEPSZY RYSUNEK „JEM OWOCE I WARZYWA”

Podczas realizacji kolejnego zadania, dzieci przypomniały że owoce i warzywa mają tak wielką wartość odżywczą, że nie można ich pominąć w codziennej diecie. Następnie poznały regulamin konkursu „Jem owoce i warzywa”, w którym wszyscy chętnie wzięły udział. Prace dzieci były bardzo staranne, a w grupie,  pomimo rywalizacji, panowała życzliwa atmosfera. Podczas zajęć przedszkolaki miały mnóstwo pytań, gdyż każdy z nich chciał wykonać swoje zadanie jak najlepiej. Gdy wszyscy zakończyli prace, nadszedł czas prezentacji. Każde dziecko chętnie opowiedziało, jakie warzywa i owoce znajdują się na jego rysunku. Grupa 0a, za pomocą głosowania, samodzielnie wybrała zwyciężczynię konkursu, Zuzannę T. Wszyscy pogratulowali dziewczynce, która otrzymała odznakę „Królowej warzyw i owoców”. W sali zorganizowano wystawę prac, a dzieci miały okazję podziwiać swoje dzieła, z których były bardzo dumne. Na zakończenie zajęć każdy mógł poczęstować się wybranym owocem.

ZADANIE 1.3. LEKCJA: CUKIER? NIE, DZIĘKUJĘ!

Kolejne zadanie rozpoczęliśmy od przeczytania fragmentu książki pt. „Kubuś Puchatek”. Główny bohater był znany wszystkim dzieciom. Wiedziały, że lubi miodek, czyli to, co słodkie i nazwały go „łakomczuszkiem”. Większość przedszkolaków stwierdziła, że lubi słodycze, ponieważ są smaczne i słodkie. Szczerze przyznali, że zdają sobie sprawę z tego, iż niestety cukier źle wpływa na nasz organizm, o czym mogli się przekonać oglądając „Bajkę
o cukrze”. Na jej podstawie dzieci wymieniły negatywny wpływ słodyczy na zdrowie
i samopoczucie. Dużo radości sprawiło zadanie „Pantomima”, podczas którego czterech ochotników zobrazowało za pomocą gestów hasło: „Lubimy słodycze, ale nie powinniśmy ich jeść, abyśmy nie byli otyli”, a reszta grupy bezbłędnie je wskazała. Następnego dnia przedszkolaki uczyły się piosenki „Ruch i podskok”, a także wzbogaciły swoją wiedzę podczas pogadanki na temat produktów o różnej kaloryczności. Metodą burzy mózgów wspólnie zastanowiliśmy się, czym możemy zastąpić słodycze. Dzieci wykonały również pracę plastyczną pt. „Jem zdrowe słodycze”, a także za pomocą dotyku odgadywały, jaki „zdrowy słodycz” znajduje się w czarodziejskim woreczku. Tego dnia przedszkolaki otrzymały również pracę domową- kartę pracy pt. „Cukier? Nie dziękuję”.

ZADANIE 1.4. KONKURS: REKLAMA ZDROWYCH SŁODYCZY

Przy realizacji zadania czwartego, dzieci bardzo się ucieszyły, że będą brać udział
w kolejnym konkursie. Samodzielnie podzieliły się na trzy zespoły i wskazały kapitanów drużyn. Każda grupa miała za zadanie wykonać plakat pt. „Reklama zdrowych słodyczy” oraz wymyślić  hasło do swojej reklamy. Prace dzieci były bardzo staranne. Każdy chciał wykonać swój plakat jak najlepiej, aby odnieść zwycięstwo. Podczas konkursu panowała życzliwa atmosfera, a drużyny dzieliły się ze sobą materiałami. Wybór zwycięskiego plakatu nie był zatem łatwym zadaniem. Jednym głosem wygrała grupa o nazwie „Marcheweczki”, a nagrodą dla wszystkich uczestników był zdrowy poczęstunek. Na koniec wspólnie zorganizowaliśmy wystawę prac, aby dzieci pamiętały, jakie słodycze są naprawdę zdrowe.

ZADANIE 1.5. DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ: KOLOROWY TALERZ

Podczas realizacji ostatniego zadania, dzieci zaprezentowały młodszej grupie wykonane wcześniej plakaty pt. „Reklama zdrowych słodyczy”. Opowiedziały swoim kolegom
i koleżankom, jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw,  a także zaśpiewały piosenkę  „Owocowe ABC” oraz poznany w ramach projektu utwór „Ruch i podskok”.  Dzieci nie zapomniały o tym, że swoją wiedzą mają również podzielić się z rodzicami. Następnego dnia wykonały zatem  ulotki, na których znajdował się tytuł projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, ilustracja kolorowego talerza z owocami i warzywami oraz hasła związane z negatywnym wpływem cukru na organizm.  Na koniec dnia każdy przedszkolak wręczył ulotkę rodzicom.

GALERIA ZDJĘĆ

Przedstawienie świąteczno - noworoczne

„Na zbliżające się Święta

pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia

przede wszystkim w zdrowiu,

a także radości.

Kolejny zaś rok niech będzie czasem pokoju

oraz realizacji osobistych zamierzeń”.

22 grudnia grupy 0a oraz 0b, aby kontynuować bożonarodzeniowe tradycje,  zaprezentowały przedstawienia świąteczno- noworoczne. Niestety, w tym roku odbyły się one bez publiczności, jednak dzięki przygotowanym nagraniom rodzice i dzieci będą mieć niezwykłą świąteczną pamiątkę. Dostarczyliśmy zatem wszystkim niezapomnianych wrażeń i przybliżyliśmy świąteczną atmosferę. W oddziałach przedszkolnych odbyły się również Wigilie grupowe, podczas których złożyliśmy sobie świąteczno - noworoczne życzenia oraz wspólnie kolędowaliśmy.

GALERIA ZDJĘĆ 

Mikołajki

Idzie, idzie święty z nieba.
Oto jest wśród nas.
Witaj święty Mikołaju.
Witaj, witaj nam.

Dnia 4 grudnia do Szkoły Podstawowej nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Częstochowie zawitał Św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Przedszkolaki z ogromną radością przywitały Św. Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Wszyscy otrzymali od niego wspaniałe prezenty, które dostarczyły mnóstwo radości i uśmiechu. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się ich doczekać.

Dziękujemy Ci Święty Mikołaju…

GALERIA ZDJĘĆ

 

Zabawa Andrzejkowa

„Hokus - pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!” 

Tymi słowami w piątek 27 listopada dzieci z przedszkola rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia. Poprzez zabawę dzieci miały okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: ''Wyścig butów'', ''Magiczne przedmioty'', ''Zawód w przyszłości'', ''Zaczarowane kubeczki''. itp. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego lania wosku. Zachwycone dzieci wspólnie z wychowawczyniami przelewały wosk przez symboliczny klucz, który według tradycji zamyka i otwiera wszelkie tajemnice i sekrety. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.

W tym dniu odbyły się również w grupach 0a i 0b warsztaty teatralne, które poprowadził aktor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie Pan Bartosz Kopeć.

GALERIA ZDJĘĆ

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada przedszkolaki ze starszej i młodszej grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach: „Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną –„Pluszowy miś” oraz rozwiązywały tematyczne karty pracy. Po południu dzieci obejrzały bajkę pt. „Kubuś Puchatek”.

Święto zakończyło się wręczeniem nagród i dyplomów dla dzieci, które brały udział w plastycznym konkursie „Mój pluszowy miś”.

Wyniki konkursu plastycznego „Mój pluszowy miś”

I miejsce: Zuzanna Turska gr. 0a
Hanna Baryła gr. 0b

II miejsce: Oskar Chamala gr. 0b
Maja Durek kl. II c

III miejsce: Aleksandra Jasikowska gr. 0b
Wojciech Wysocki gr. 0a

Wyróżnienia: Sara Musiał gr. 0a, Michał Nikyś kl. II c

Organizatorzy: Dominika Słabosz, Joanna Czajkowska, Aleksandra Brewczyńska.

Gratulujemy!

 GALERIA ZDJĘĆ

CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania

Grupa przedszkolna 0b ''Biedronki'' wzięła udział w CodeeWeek czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku odbył się on w dniach 10-25 października.

Nasza grupa świętować zaczęła już dwa tygodnie wcześniej, biorąc udział w wyzwaniu-konkursie #CałaPolskaProgramuje realizowanym w ramach CodeWeek z Uczymy dzieci programować. Konkurs trwał od 28.09.2020 r. do 09.10.2020 r. W tym czasie zostały zrealizowane zadania związane z programowaniem na macie do kodowania. Dzieci wykonały aktywności z wykorzystaniem robota edukacyjnego do nauki kodowania GeniBot. Na zajęciach były omawiane zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Stopniowo i odpowiedzialnie dzieci zostały wprowadzone w cyfrowy świat, czynne i twórcze korzystanie z nowych technologii.

GALERIA ZDJĘĆ

 

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości.

W naszym oddziale przedszkolnym od najmłodszych lat uczymy dzieci czym jest patriotyzm, przywiązanie do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej. Dzieci znają i szanują polskie symbole narodowe. Dokładnie o godzinie 11.11 przyjmując właściwą postawę, na baczność”, cała społeczność przedszkolna: grupa 0a i 0b dumnie odśpiewała hymn Polski, "Mazurka Dąbrowskiego”. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do ojczyzny, do wolnego kraju, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie symboli narodowych naszego państwa. Uroczystość, w której uczestniczyła również Pani dyrektor Anna Bednarek oraz Pani wicedyrektor Jolanta Krzypkowska zakończyła się akcją "Wysyłamy balony dla bohaterów walczących o wolną Polskę!", w której zachęcamy osobę, która znajdzie naszą pocztówkę do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości. W tym roku nie musieliśmy długo czekać na wiadomość, gdzie nasza kartka "wylądowała". O godzinie 12:30 zadzwoniła do nas mieszkanka Kłobucka- Pani Edyta, która jako znalazca "balonowej kartki" chętnie włączyła się wraz ze swoją rodziną do świętowania Dnia Niepodległości. Ponadto w tym szczególnym dla nas dniu, dzieci oprócz poszerzania wiedzy o swojej ojczyźnie, wykonywały różnorodne prace plastyczne oraz obejrzały filmy edukacyjne pt. "Co to jest niepodległość?" oraz "Z albumu dziadka- historia Józefa Piłsudskiego".

GALERIA ZDJĘĆ

5 listopada - Dzień Postaci z Bajek


To właśnie książka rozwija dziecięca fantazję, pamięć ,wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. W tym roku grupy 0a i 0b wyruszyła zatem w krainę bajek. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące postaci z bajek, wysłuchały fragmentów znanych baśni, bawiły się w "bajkowe kalambury", wykonywały tematyczne prace plastyczne, a także obejrzały Baśni Braci Grimm. 

GALERIA ZDJĘĆ

 Pasowanie na Przedszkolaka 

Dzień  29 października 2020 r. na długo pozostanie w pamięci dzieci z grupy 0b. Tego dnia odbyła się ich pierwsza ważna uroczystość - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. 

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.

Następnie Pani Dyrektor Anna Bednarek dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka.  Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz słodki upominek.

GALERIA ZDJĘĆ

INFORMACJA 

DLA RODZICÓW DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Zebranie organizacyjne rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego (3, 4, 5 letnich)- z wychowawcą odbędzie się  2 września 2020 r. o godzinie. 17.00 w sali nr 17

 Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

Przedszkolaki z grup 0a i 0b realizują wraz z wychowawczyniami Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”. Projekt jest odpowiedzią na realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej MEN w roku szkolnym 2019/2020 oraz założeń podstawy programowej wychowania przedszkolnego. 

W I półroczu przedszkolaki zrealizowały cztery moduły: „Szanuję drugiego człowieka”, „Kto to jest przyjaciel?”, „Czy inny znaczy gorszy?” i  "Jesteśmy razem, pomagamy sobie wzajemnie - różne rodzaje niepełnosprawności”. Do każdego modułu dobierana jest odpowiednia literatura, dzieci słuchają baśni i bajek, a następnie realizują zadania projektowe. W ramach realizacji modułów przedszkolaki zorganizowały m. in. Dzień Czyściocha, zaprojektowały pantofelki dla Kopciuszka, poznały znaczenie słowa tolerancja i akceptacja, wykonały drzewo przyjaźni, zaprojektowały grę planszową, zagrały w magiczne gesty,  rozmawiały o przyjaźni, inności, pomocy osobom niepełnosprawnym, wykonały różne prace plastyczne np. „Chętnie pomagam”. Dzieci przygotowały także kartkę z pozdrowieniami dla przyjaciela z daleka.  

„Czym chleb dla ciała tym, baśń dla duszy ”- tymi słowami można podsumować rolę baśni w wychowaniu dziecka. Dzięki czytaniu odpowiedniej literatury dziecko staje się lepsze, bogatsze wewnętrznie, pragnie, aby zawsze tryumfowało dobro i sprawiedliwość. Dzięki bajkom i baśniom dziecko zaspokaja swoje potrzeby psychiczne – poczucie, że jest kochane, akceptowane i bezpieczne. Bajki i baśnie dają mu wsparcie, poczucie siły i nadzieję. Inspiracją do napisania Projektu stały się książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej pt. „Z dzieckiem w świat wartości” oraz „Wychowanie przez czytanie”. Realizacja projektu na pewno przyczyni się do zainteresowania najmłodszych czytaniem oraz uwrażliwi na wiele problemów otaczającego świata. Pokaże maluszkom, że czytanie i omawianie przeczytanych tekstów to fantastyczna zabawa i przygoda. Projekt realizują wychowawcy klas 0a i 0b panie Justyna Nowakowska, Katarzyna Szczygieł,  Dominika Słabosz oraz Dorota Wolska.

GALERIA ZDJĘĆ

 ............................................................................................................................................

 

Warsztaty Świąteczne ''Akademia Małego Cukiernika''

10 grudnia w naszym Przedszkolu odbyły się świąteczne warsztaty cukiernicze. Dzieci pod okiem profesjonalisty własnoręcznie wykonały figurkę z masy cukrowej. Mali uczestnicy poznali podstawowe narzędzia cukiernicze potrzebne do dekoracji pierników. Pudełka ze słodkościami dzieci zabrały ze sobą do domu. Dziękujemy Pracowni Tortów Artystycznych DOLCI za słodkie warsztaty :)

GALERIA ZDJĘĆ

 ............................................................................................................................................

Mikołajki

„Drogi Święty Mikołaju

Wszystkie dzieci Cie kochają

Usiądź sobie miedzy nami

Obdarz dzieci prezentami”

 

6 grudnia nasze Przedszkole odwiedził niezwykły gość - Święty Mikołaj! Mikołaj rozdał każdej grupie nowe zabawki oraz pozostawił dzieciom słodki upominek. Dzieci w podziękowaniu Świętemu Mikołajowi śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty oraz niezapomnianą wizytę. Do zobaczenia za rok.

GALERIA ZDJĘĆ

 ............................................................................................................................................

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

Dzieci mogły zatem przynieść do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia. Poznały historię jego powstania, wykonały ciekawe prace plastyczne, a także chętnie uczestniczyły w zabawach tematycznych.

GALERIA ZDJĘĆ

............................................................................................................................................

SUKCES 5 - 6 LATKÓW

Dnia 06.03.2018 w Miejskim Przedszkolu nr 14 odbyła się VII EDYCJA ZIMOWYCH ZAWODÓW SPORTOWYCH. Udział wzięły drużyny z: Miejskiego Przedszkola nr14, Szkoły Podstawowej Nr 2, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 48.

Drużyna 5 – 6 latków z naszej szkoły zajęła II miejsce.

Dyplom dla Szkoły Podstawowej nr2

............................................................................................................................................

KARNAWAŁ

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy w naszej szkole to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Tego dnia już od rana w grupach 3-4 latków oraz 5-6 latków pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci wspólnie bawiły się przy dźwiękach swych ulubionych piosenek.

GALERIA ZDJĘĆ

...............................................................................................................

WIGILIA

Świąteczny nastrój zapanował w naszej szkole 21 grudnia, kiedy to dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyły w „Jasełkach Bożonarodzeniowych” przygotowanych przez swych starszych kolegów i koleżanki. 22 grudnia natomiast dzieci brały udział w uroczystych Wigiliach klasowych: składały sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, przy wspólnym stole  spożywały posiłek oraz ozdabiały świąteczne pierniczki.

GALERIA ZDJĘĆ

................................................................................................................

MIKOŁAJKI

6 grudnia do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz wymarzone prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

GALERIA ZDJĘĆ

..............................................................................................................

ANDRZEJKI W GRUPIE 3-4 LATKÓW


W dzień Andrzejkowy przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw.  Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

GALERIA ZDJĘĆ

.................................................................................................................

ZAJĘCIA RUCHOWE DLA 3-4 LATKÓW

Zabawy i ćwiczenia w przedszkolu spełniają ważną rolę, pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonują trudności dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne możliwości.

Oprócz codziennych zajęć ruchowych dzieci 3-4 letnie uczestniczą również w zajęciach sportowych, które odbywają się w każdy czwartek.

GALERIA ZDJĘĆ

.................................................................................................................

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

18 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Starszaka dzieci pięcioletnich i sześcioletnich z oddziału przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki oraz zdały test wiedzy udowadniając tym, że zasługują na miano Starszaka.

 GALERIA ZDJĘĆ