CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania

Grupa przedszkolna 0b ''Biedronki'' wzięła udział w CodeeWeek czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku odbył się on w dniach 10-25 października.

Nasza grupa świętować zaczęła już dwa tygodnie wcześniej, biorąc udział w wyzwaniu-konkursie #CałaPolskaProgramuje realizowanym w ramach CodeWeek z Uczymy dzieci programować. Konkurs trwał od 28.09.2020 r. do 09.10.2020 r. W tym czasie zostały zrealizowane zadania związane z programowaniem na macie do kodowania. Dzieci wykonały aktywności z wykorzystaniem robota edukacyjnego do nauki kodowania GeniBot. Na zajęciach były omawiane zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Stopniowo i odpowiedzialnie dzieci zostały wprowadzone w cyfrowy świat, czynne i twórcze korzystanie z nowych technologii.

GALERIA ZDJĘĆ

 

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości.

W naszym oddziale przedszkolnym od najmłodszych lat uczymy dzieci czym jest patriotyzm, przywiązanie do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej. Dzieci znają i szanują polskie symbole narodowe. Dokładnie o godzinie 11.11 przyjmując właściwą postawę, na baczność”, cała społeczność przedszkolna: grupa 0a i 0b dumnie odśpiewała hymn Polski, "Mazurka Dąbrowskiego”. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do ojczyzny, do wolnego kraju, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie symboli narodowych naszego państwa. Uroczystość, w której uczestniczyła również Pani dyrektor Anna Bednarek oraz Pani wicedyrektor Jolanta Krzypkowska zakończyła się akcją "Wysyłamy balony dla bohaterów walczących o wolną Polskę!", w której zachęcamy osobę, która znajdzie naszą pocztówkę do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości. W tym roku nie musieliśmy długo czekać na wiadomość, gdzie nasza kartka "wylądowała". O godzinie 12:30 zadzwoniła do nas mieszkanka Kłobucka- Pani Edyta, która jako znalazca "balonowej kartki" chętnie włączyła się wraz ze swoją rodziną do świętowania Dnia Niepodległości. Ponadto w tym szczególnym dla nas dniu, dzieci oprócz poszerzania wiedzy o swojej ojczyźnie, wykonywały różnorodne prace plastyczne oraz obejrzały filmy edukacyjne pt. "Co to jest niepodległość?" oraz "Z albumu dziadka- historia Józefa Piłsudskiego".

GALERIA ZDJĘĆ

5 listopada - Dzień Postaci z Bajek


To właśnie książka rozwija dziecięca fantazję, pamięć ,wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. W tym roku grupy 0a i 0b wyruszyła zatem w krainę bajek. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące postaci z bajek, wysłuchały fragmentów znanych baśni, bawiły się w "bajkowe kalambury", wykonywały tematyczne prace plastyczne, a także obejrzały Baśni Braci Grimm. 

GALERIA ZDJĘĆ

 Pasowanie na Przedszkolaka 

Dzień  29 października 2020 r. na długo pozostanie w pamięci dzieci z grupy 0b. Tego dnia odbyła się ich pierwsza ważna uroczystość - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. 

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.

Następnie Pani Dyrektor Anna Bednarek dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka.  Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz słodki upominek.

GALERIA ZDJĘĆ

Obiady - miesiąc październik 2020 r.

(od 02-11-2020 r. do 30-11-2020 r.)

- uczniowie klasy I - III:  71,00 zł   (w kwotę jest wliczone 1 zł za karnet, proszę nie wpłacać dodatkowo za karnet),   

- uczniowie klasy IV - VIII: Kwota za abonament zostanie ustalona po uzyskaniu informacji i zniesieniu obostrzeń dot. powrotu uczniów do szkoły ze zdalnego nauczania. Za dni 26.10.2020 - 30.10.2020 nadpłata w kwocie 17,50 zł zostanie rozliczona w kolejnym abonamencie lub nastąpi zwrot na wskazany rachunek przez Rodzica.

- nauczyciele: 141,00 zł ( w kwotę jest wliczone 1 zł za karnet, proszę nie wpłacać dodatkowo za karnet),

- przedszkole, oddział "0": 170,00 zł kwota do zapłaty

konto do wpłaty:

38 1030 1104 0000 0000 9313 9001

W tytule wpłaty przelewu podajemy:

imię i nazwisko korzystającego ze stołówki, klasa,

miesiąc i rok na który wykupywane są obiady.

Wpłaty dokonujemy  do 10-go dnia  miesiąca obejmującego okres żywienia.

  • Zwrot za niewykorzystane obiady następuje od następnego dnia po zgłoszeniu nieobecności.
  • Nieobecność zgłaszamy telefonicznie na nr  : (34) 322 04 55 , 500 842 855 lub u intendenta.

Prosimy o wpłacanie kwoty podanej w informacji, bez dokonywania zaokrągleń.

INFORMACJA 

DLA RODZICÓW DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Zebranie organizacyjne rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego (3, 4, 5 letnich)- z wychowawcą odbędzie się  2 września 2020 r. o godzinie. 17.00 w sali nr 17

 

INFORMACJA PRZEDSZKOLE ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Obiady - miesiąc wrzesień 2020 r. Przedszkole i Oddział "0" SP-2 (od 01-09-2020 r. do 30-09-2020 r.)

- przedszkole, oddział "0":  kwota do zapłaty  187,00 zł

konto do wpłaty:

38 1030 1104 0000 0000 9313 9001

W tytule wpłaty przelewu podajemy:

- imię i nazwisko korzystającego ze stołówki, oddział,

- miesiąc i rok na który wykupywane są obiady.

Wpłaty dokonujemy  do 10-go dnia  miesiąca obejmującego okres żywienia.

  • Zwrot za niewykorzystane obiady następuje od następnego dnia po zgłoszeniu nieobecności.
  • Nieobecność zgłaszamy telefonicznie na nr  : (34) 322 04 55, 500 842 855 lub u intendenta  -  dzień wcześniej, najpóźniej do godziny 8.00 następnego dnia.

Prosimy o wypełnienie deklaracji  -  załącznik: DEKLARACJA RODZICÓW/PRAWNYCH OPIEKUNÓW DOTYCZĄCA WYŻYWIENIA DZIECKA W PRZEDSZKOLU PRZY SZKOLE NR 2 IM. K.K. BACZYŃSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

Deklarację należy dostarczyć do sekretariatu szkoły lub na e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do 27-08-2020r.

Deklaracja rodziców przedszkole, odział przedszkolny 2020/2021 - plik docx

Deklaracja rodziców przedszkole, oddział przedszkolny 2020/2021 - plik pdf

Oświadczenie o alergii - plik doc

Oświadczenie o alergii - plik pdf

 

 Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

Przedszkolaki z grup 0a i 0b realizują wraz z wychowawczyniami Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”. Projekt jest odpowiedzią na realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej MEN w roku szkolnym 2019/2020 oraz założeń podstawy programowej wychowania przedszkolnego. 

W I półroczu przedszkolaki zrealizowały cztery moduły: „Szanuję drugiego człowieka”, „Kto to jest przyjaciel?”, „Czy inny znaczy gorszy?” i  "Jesteśmy razem, pomagamy sobie wzajemnie - różne rodzaje niepełnosprawności”. Do każdego modułu dobierana jest odpowiednia literatura, dzieci słuchają baśni i bajek, a następnie realizują zadania projektowe. W ramach realizacji modułów przedszkolaki zorganizowały m. in. Dzień Czyściocha, zaprojektowały pantofelki dla Kopciuszka, poznały znaczenie słowa tolerancja i akceptacja, wykonały drzewo przyjaźni, zaprojektowały grę planszową, zagrały w magiczne gesty,  rozmawiały o przyjaźni, inności, pomocy osobom niepełnosprawnym, wykonały różne prace plastyczne np. „Chętnie pomagam”. Dzieci przygotowały także kartkę z pozdrowieniami dla przyjaciela z daleka.  

„Czym chleb dla ciała tym, baśń dla duszy ”- tymi słowami można podsumować rolę baśni w wychowaniu dziecka. Dzięki czytaniu odpowiedniej literatury dziecko staje się lepsze, bogatsze wewnętrznie, pragnie, aby zawsze tryumfowało dobro i sprawiedliwość. Dzięki bajkom i baśniom dziecko zaspokaja swoje potrzeby psychiczne – poczucie, że jest kochane, akceptowane i bezpieczne. Bajki i baśnie dają mu wsparcie, poczucie siły i nadzieję. Inspiracją do napisania Projektu stały się książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej pt. „Z dzieckiem w świat wartości” oraz „Wychowanie przez czytanie”. Realizacja projektu na pewno przyczyni się do zainteresowania najmłodszych czytaniem oraz uwrażliwi na wiele problemów otaczającego świata. Pokaże maluszkom, że czytanie i omawianie przeczytanych tekstów to fantastyczna zabawa i przygoda. Projekt realizują wychowawcy klas 0a i 0b panie Justyna Nowakowska, Katarzyna Szczygieł,  Dominika Słabosz oraz Dorota Wolska.

GALERIA ZDJĘĆ

 ............................................................................................................................................

 

Warsztaty Świąteczne ''Akademia Małego Cukiernika''

10 grudnia w naszym Przedszkolu odbyły się świąteczne warsztaty cukiernicze. Dzieci pod okiem profesjonalisty własnoręcznie wykonały figurkę z masy cukrowej. Mali uczestnicy poznali podstawowe narzędzia cukiernicze potrzebne do dekoracji pierników. Pudełka ze słodkościami dzieci zabrały ze sobą do domu. Dziękujemy Pracowni Tortów Artystycznych DOLCI za słodkie warsztaty :)

GALERIA ZDJĘĆ

 ............................................................................................................................................

Mikołajki

„Drogi Święty Mikołaju

Wszystkie dzieci Cie kochają

Usiądź sobie miedzy nami

Obdarz dzieci prezentami”

 

6 grudnia nasze Przedszkole odwiedził niezwykły gość - Święty Mikołaj! Mikołaj rozdał każdej grupie nowe zabawki oraz pozostawił dzieciom słodki upominek. Dzieci w podziękowaniu Świętemu Mikołajowi śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty oraz niezapomnianą wizytę. Do zobaczenia za rok.

GALERIA ZDJĘĆ

 ............................................................................................................................................

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

Dzieci mogły zatem przynieść do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia. Poznały historię jego powstania, wykonały ciekawe prace plastyczne, a także chętnie uczestniczyły w zabawach tematycznych.

GALERIA ZDJĘĆ

............................................................................................................................................

SUKCES 5 - 6 LATKÓW

Dnia 06.03.2018 w Miejskim Przedszkolu nr 14 odbyła się VII EDYCJA ZIMOWYCH ZAWODÓW SPORTOWYCH. Udział wzięły drużyny z: Miejskiego Przedszkola nr14, Szkoły Podstawowej Nr 2, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 48.

Drużyna 5 – 6 latków z naszej szkoły zajęła II miejsce.

Dyplom dla Szkoły Podstawowej nr2

............................................................................................................................................

KARNAWAŁ

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy w naszej szkole to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Tego dnia już od rana w grupach 3-4 latków oraz 5-6 latków pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci wspólnie bawiły się przy dźwiękach swych ulubionych piosenek.

GALERIA ZDJĘĆ

...............................................................................................................

WIGILIA

Świąteczny nastrój zapanował w naszej szkole 21 grudnia, kiedy to dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyły w „Jasełkach Bożonarodzeniowych” przygotowanych przez swych starszych kolegów i koleżanki. 22 grudnia natomiast dzieci brały udział w uroczystych Wigiliach klasowych: składały sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, przy wspólnym stole  spożywały posiłek oraz ozdabiały świąteczne pierniczki.

GALERIA ZDJĘĆ

................................................................................................................

MIKOŁAJKI

6 grudnia do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz wymarzone prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

GALERIA ZDJĘĆ

..............................................................................................................

ANDRZEJKI W GRUPIE 3-4 LATKÓW


W dzień Andrzejkowy przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw.  Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

GALERIA ZDJĘĆ

.................................................................................................................

ZAJĘCIA RUCHOWE DLA 3-4 LATKÓW

Zabawy i ćwiczenia w przedszkolu spełniają ważną rolę, pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonują trudności dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne możliwości.

Oprócz codziennych zajęć ruchowych dzieci 3-4 letnie uczestniczą również w zajęciach sportowych, które odbywają się w każdy czwartek.

GALERIA ZDJĘĆ

.................................................................................................................

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

18 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Starszaka dzieci pięcioletnich i sześcioletnich z oddziału przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki oraz zdały test wiedzy udowadniając tym, że zasługują na miano Starszaka.

 GALERIA ZDJĘĆ