SP 2

ZAPALA SIĘ NA NIEBIESKO 

 

W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada na dzień 2 kwietnia uczniowie klasy 8b pod opieką p. Aleksandry Brewczyńskiej i p. Izabeli Wrony przygotowali lekcję wychowawczą na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, którą zaprezentowali w formie przedstawienia dla klas 4-7. Przedstawienie było przejawem solidarności z osobami w spektrum autyzmu.

GALERIA ZDJĘĆ

13 stycznia odbyły się warsztaty podczas których nauczyciele, uczniowie i ich rodzice wykonali ścieżkę sensoryczną. Wykorzystane zostały materiały zebrane podczas zbiórki charytatywnej na rzecz szkoły. Na zakończenie, dla każdy z uczestników odbił swoją dłoń na pamiątkowym plakacie🙂 Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc! Ścieżka sensoryczna będzie wykorzystywana podczas różnego rodzaju zajęć o charakterze terapeutycznym. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wykonać ćwiczenie z integracji sensorycznej.

Relacja z warsztatów

Wyniki konkursu połączonego z akcją charytatywną na rzecz szkoły

I miejsce 

Julia Kowalczyk 2b 

Jakub Ujma 2c

II miejsce

Cezary Wilk 6b

Marcel Ogłaza 1a

III miejsce

Iga Zielińska 8c

Oskar Kulak 8b

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy otworzyli serce i włączyli się w akcję charytatywną na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2 pt. "Woreczek sensoryczny"

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

 

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do konkursu organizowanego przez Szkołę Specjalną nr 23, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz Fundację ,,Daj mi czas". Konkurs nosi nazwę ,,Niebieskie przedszkole, niebieska szkoła przyjazne uczniowi ze spektrum autyzmu". Pragniemy uzyskać tytuł szkoły przyjaznej dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W związku z tym prosimy o finansowe wsparcie naszego projektu - stworzenia w pełni wyposażonej sali terapii zarówno dla dzieci ze spektrum autyzmu, jak i również dla pozostałych uczniów, którzy z różnych powodów będą wymagali oddziaływania terapeutycznego. Zbiórka pieniędzy potrwa do końca stycznia 2022r. i będzie prowadzona w poszczególnych klasach. Zebrane fundusze pozwolą na wyposażenie sali terapii w różne pomoce, między innymi: worek sako, bocianie gniazdo, kokon terapeutyczny, namiot indiański, gry edukacyjno-terapeutyczne, drewniane zabawki, układanki logiczne, puzzle piankowe, duże piłki z uszami do skakania.

 

LICZYMY NA PAŃSTWA WSPARCIE

DZIĘKUJEMY

GIF

Laureaci konkursu

 “Sprawni czy niepełnosprawni - wszyscy jesteśmy tacy sami”

 

Oddział przedszkolny

 I miejsce - Hanna Baryła - Szkoła Podstawowa nr 2

                   II miejsce - Zofia Dębska - Miejskie Przedszkole nr 16

III miejsce - Zuzanna Wójcik - Szkoła Podstawowa nr 2

 

Klasy I - II

          I miejsce - Alicja Płuciennik - Szkoła Podstawowa nr 13

          II miejsce - Kacper Dobosz - Szkoła Podstawowa nr 31

          III miejsce - Mikołaj Zabłocki - Szkoła Podstawowa nr 2

          wyróżnienie - Szymon Kowasz - Szkoła Podstawowa nr 2

          wyróżnienie - Natalia Cierpiał - Szkoła Podstawowa nr 13

          wyróżnienie - Natalia Dąbrowa - Szkoła Podstawowa nr 50

 

Klasy III - IV

          I miejsce - Malwina Cpałka - Szkoła Podstawowa nr 27

          II miejsce - Maja Tyrajska - Szkoła Podstawowa nr 2

          III miejsce - Mateusz Sklarek - Szkoła Podstawowa nr 50

                   wyróżnienie - Julia Szelka - Szkoła Podstawowa nr 2

                   wyróżnienie - Wiktoria Zych - Szkoła Podstawowa nr 50

 

Dziękujemy za zainteresowanie organizowanym przez nas konkursem.

Wszystkim Laureatom gratulujemy!

Dyplomy wraz z nagrodami są do odbioru w sekretariacie szkoły.

GIF

Podczas wielu podejmowanych przez nas inicjatyw na rzecz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wielokrotnie wspierały nas takie instytucje jak Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundacje JiM z Łodzi, Fundacje ALFA z Lublina, Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Lublinie oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Pięknie dziękujemy za okazaną życzliwość i pomoc!

            

 

GIF

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z prezentacją podsumowującą podjęte przez nas działania w ramach udziału w konkursie "Niebieska szkoła przyjazna osobie ze spektrum autyzmu"

Dziękujemy za okazane wsparcie podczas wielu organizowanych przez nas inicjatyw, takich jak masz pod hasłem "SP2 zapala się na niebiesko", czy zbiórka charytatywna na rzecz szkoły ( doposażenie sali terapii)

Szczególne podziękowania kierujemy do rady Rodziców, która wsparła nas finansowo w realizacji remontu nowej sali terapii, w której odbywają się zajęcia Integracji Sensorycznej.

 

Z wyrazami szacunku

Nauczyciele współorganizujący proces kształcenia

 

Prezentacja

 

GIF