ZAPALA SIĘ NA NIEBIESKO

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do konkursu organizowanego przez Szkołę Specjalną nr 23, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz Fundację ,,Daj mi czas". Konkurs nosi nazwę ,,Niebieskie przedszkole, niebieska szkoła przyjazne uczniowi ze spektrum autyzmu". Pragniemy uzyskać tytuł szkoły przyjaznej dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W związku z tym prosimy o finansowe wsparcie naszego projektu - stworzenia w pełni wyposażonej sali terapii zarówno dla dzieci ze spektrum autyzmu, jak i również dla pozostałych uczniów, którzy z różnych powodów będą wymagali oddziaływania terapeutycznego. Zbiórka pieniędzy potrwa do końca stycznia 2022r. i będzie prowadzona w poszczególnych klasach. Zebrane fundusze pozwolą na wyposażenie sali terapii w różne pomoce, między innymi: worek sako, bocianie gniazdo, kokon terapeutyczny, namiot indiański, gry edukacyjno-terapeutyczne, drewniane zabawki, układanki logiczne, puzzle piankowe, duże piłki z uszami do skakania.

LICZYMY NA PAŃSTWA WSPARCIE

DZIĘKUJEMY

Laureaci konkursu

“Sprawni czy niepełnosprawni - wszyscy jesteśmy tacy sami”

Oddział przedszkolny

I miejsce - Hanna Baryła - Szkoła Podstawowa nr 2

II miejsce - Zofia Dębska - Miejskie Przedszkole nr 16

III miejsce - Zuzanna Wójcik - Szkoła Podstawowa nr 2

Klasy I - II

I miejsce - Alicja Płuciennik - Szkoła Podstawowa nr 13

II miejsce - Kacper Dobosz - Szkoła Podstawowa nr 31

III miejsce - Mikołaj Zabłocki - Szkoła Podstawowa nr 2

wyróżnienie - Szymon Kowasz - Szkoła Podstawowa nr 2

wyróżnienie - Natalia Cierpiał - Szkoła Podstawowa nr 13

wyróżnienie - Natalia Dąbrowa - Szkoła Podstawowa nr 50

Klasy III - IV

I miejsce - Malwina Cpałka - Szkoła Podstawowa nr 27

II miejsce - Maja Tyrajska - Szkoła Podstawowa nr 2

III miejsce - Mateusz Sklarek - Szkoła Podstawowa nr 50

wyróżnienie - Julia Szelka - Szkoła Podstawowa nr 2

wyróżnienie - Wiktoria Zych - Szkoła Podstawowa nr 50

Dziękujemy za zainteresowanie organizowanym przez nas konkursem.

Wszystkim Laureatom gratulujemy!

Dyplomy wraz z nagrodami są do odbioru w sekretariacie szkoły.

GIF

Podczas wielu podejmowanych przez nas inicjatyw na rzecz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wielokrotnie wspierały nas takie instytucje jak Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundacje JiM z Łodzi, Fundacje ALFA z Lublina, Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Lublinie oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Pięknie dziękujemy za okazaną życzliwość i pomoc!

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z prezentacją podsumowującą podjęte przez nas działania w ramach udziału w konkursie "Niebieska szkoła przyjazna osobie ze spektrum autyzmu"

Dziękujemy za okazane wsparcie podczas wielu organizowanych przez nas inicjatyw, takich jak masz pod hasłem "SP2 zapala się na niebiesko", czy zbiórka charytatywna na rzecz szkoły ( doposażenie sali terapii)

Szczególne podziękowania kierujemy do rady Rodziców, która wsparła nas finansowo w realizacji remontu nowej sali terapii, w której odbywają się zajęcia Integracji Sensorycznej.

Nauczyciele współorganizujący proces kształcenia

Prezentacja

GIF

Od 2008 roku obchodzimy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – zaburzenia, które w Polsce występuje u ponad 400 tysięcy osób. Obchody mają propagować wiedzę na temat tego zjawiska, pomóc je zrozumieć, a także walczyć z dyskryminacją osób nim dotkniętych.

„SP2 zapala się na niebiesko”

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

promujący

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Bardzo miło jest nam poinformować, że Międzyszkolny Konkurs Plastyczny na plakat promujący Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został rozstrzygnięty. Napłynęło wiele wspaniałych prac, spośród których wyłoniono następujących zwycięzców:

klasy I-III

1. Maja Wrona SP 41

1. Mikołaj Zabłocki SP 2

2. Szymon Kowasz SP 2

2. Kacper Dobosz SP 31

3. Amelia Zając SP 48

3. Oliwia Nowak SP 17

Klasy IV

1. Maja Tyrajska SP 2

1. Jakub Sitak SP 48

1. Julka Szelka SP 2

2. Patryk Miękina SP 50

2. Lena Ostraszewska SP 50

3. Izabela Kujawa SP 42

3. Kinga Grabowska SP 2

Wyróżnienia otrzymują:

Kamil Holiński SP 2

Martyna Purgal SP 2

Mateusz Cichoń SP 50

Oliwia Miękina SP 50

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!