Wycieczka rowerowa do Olsztyna 13.10.2018

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sobotnej wycieczce rowerowej. Tym razem organizator wycieczki, pan Arkadiusz Cierpiał zaproponował w dniu 13 października 2018 roku dość wymagającą trasę do Olsztyna, wiodącą terenami przełomu Warty oraz Przeprośnej Górki. Rowerzystom towarzyszyła cudowna, słoneczna pogoda, która wprawiała ich w doskonały humor. Po dotarciu pod zamek nastąpiła chwila przerwy na regenerację sił a następnie grupa skierowała się w stronę Częstochowy, jadąc między innymi przez Skrajnicę. Wycieczka zakończyła się przed szkołą po pokonaniu niespełna 50 km.

Wycieczka rowerowa do Mstowa 18.06.2018

W dniu 18 czerwca uczniowie klas III a i II b gimnazjalnej brali udział w wycieczce rowerowej do Mstowa. Młodzież z opiekunami, panem Arkadiuszem Cierpiałem i panem Tomaszem Maciejewskim zwiedziła malownicze okolice Mstowa oraz atrakcje w samej miejscowości: między innymi słynną Skałę Miłości :) Droga powrotna wiodła przez bardzo wymagające rowerowo rejony Przeprośnej Górki oraz wzdłuż rzeki Warty. Kolejne 40 kilometrów na rowerach za nami :)

Galeria zdjęć

WYCIECZKA DO OLSZTYNA

klasy 2a gimnazjalnej

W dniu 15 czerwca 2018r. uczniowie klasy 2aG uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Olsztyna. W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili Rynek w Olsztynie, Olsztyńską Ruchomą Szopkę, ruiny średniowiecznego zamku, VIII w. Spichlerz i VIII w. Kościół Św. Jana Chrzciciela. Pogoda i dobre humory dopisały. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy p.Edyta Szeląg, opiekę sprawowały panie A. Wróblewska-Kaczorowska i J. Łożyńska.

Galeria zdjęć

W dniu 9 czerwca 2018 roku ośmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w rowerowej wycieczce do Poraja. Trasa wiodła bocznymi ulicami miasta, wałami nadwarciańskimi oraz niezwykle malowniczym, niebieskim szlakiem rowerowym aż nad zalew w Poraju. Uczestnicy nadzwyczaj dobrze poradzili sobie z trudami prawie 60 kilometrowej trasy, pokonanej dodatkowo w bardzo wysokiej temperaturze. Ponadto mogli wysłuchać wielu ciekawostek o mijanych obiektach przemysłowych. Wycieczkę zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego, pan Arkadiusz Cierpiał.

Galeria zdjęć

Uczniowie klasy 7a wzięli udział w konkursie fotograficznym "Z Szaferem w tle" i zdobyli nagrodę główną - pobyt w Złotym Potoku. W czwartek, 17 maja, po zakwaterowaniu się w pokojach i krótkim odpoczynku udali się na  grilla, który zorganizowali im mieszkańcy internatu. Na drugi dzień po śniadaniu siódmoklasiści zwiedzili szkołę.  Zobaczyli wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt  pracownie -  multimedialną, gdzie powstają projekty reklamowe, foldery itp.,  obsługi klienta, gastronomiczną oraz architektury krajobrazu. Dowiedzieli się, czego uczą się w tych pracowniach uczniowie Zespołu Szkół im. W. Szafera. O interesujących praktykach i sukcesach uczniów ciekawie opowiadała jedna z nauczycielek. Następnie uczniowie klasy 7a wybrali się na spacer po tej urokliwej miejscowości. Obejrzeli Pałac Raczyńskich -  okazały, stojący w Parku Zabytkowym  nad malowniczym stawem Irydion. Zwiedzili  Dworek Krasińskich, w którym od 2008 roku ma siedzibę Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego. To właśnie tutaj mieszkał Zygmunt Krasiński z rodziną. Następnie podziwiali zieleń w  Rezerwacie  Parkowe, który kryje krystalicznie czyste źródła oraz ciekawe ostańce skalne o niesamowitych kształtach. Park jest też siedliskiem życia ciekawych gatunków flory i fauny. Żyją tu m.in pstrągi i wypławek alpejski - relikt epoki lodowcowej. Wycieczkę zakończyliśmy w piątek  po południu. To był interesująco i miło spędzony wspólnie czas.

 Galeria zdjęć

21 maja 2018 roku uczniowie z klasy I C wraz z wychowawczynią uczestniczyli w ciekawych warsztatach naukowych w Uniwersytecie Rozwoju przy ul. Równoległej 63a.

Dzieci miały niepowtarzalną okazję zapoznać się z wyjątkową substancją jaką jest suchy lód. Poznały właściwości ciekłego azotu. Dowiedziały się czy woda może płynąć w górę, czy piana może się palić oraz jak ukryć tajną wiadomość oraz nadmuchać balon bez najmniejszego wysiłku. Zobaczyły też lodową rakietę.

Dzieci były bardzo zadowolone, z chęcią wezmą udział w takich zajęciach częściej.

Galeria zdjęć

W mieszczącej się we Wręczycy Wielkiej Zagrodzie Agroturystycznej „Stefanówka” uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych i rekreacyjnych.  Poznali budowę i rodzaje jajek od poszczególnych rodzajów ptactwa hodowlanego. Odwiedzili kurnik i poznali warunki chowu i rodzaje ptactwa. Uczestniczyli w zajęciach kulinarnych  z zastosowaniem jaj, podczas których przyrządzali racuchy z jabłkami.  W kolejnej części zajęć poznali budowę kuca walijskiego i kopyta. Zapoznali się z różnymi rasami i umaszczeniem kuców. Zwiedzając zagrodę poznali zwierzęta  ją zamieszkujące. Największą atrakcją cieszyła się przejażdżka na kucu. 

Galeria zdjęć

W środę, 23 maja uczniowie klas 4c i 4d byli na wycieczce w Warszawie. Pierwszą atrakcję stanowił pałac w Wilanowie. Tutaj uczniowie uczestniczyli w lekcji historycznej i krótkich warsztatach plastycznych. Poznając historię miłości Jana III Sobieskiego i Marysieńki, dowiedzieli się wiele o epoce baroku – poznali zwyczaje, upodobania ludzi żyjących w siedemnastym wieku, dowiedzieli się, jak się wówczas ubierano, czesano. Najwięcej emocji towarzyszyło ustalaniu znaków zodiaku członków wycieczki, króla Jana III Sobieskiego i Marysieńki. Ogólny śmiech wzbudziły przezwiska dzieci królewskiej pary.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. W ciągu trzech godzin uczniowie mogli wykonywać różnego rodzaju doświadczenia, poznać budowę człowieka, sprawdzić swój refleks czy siłę swojego intelektu.

Oczywiście w Centrum Nauki Kopernik bardzo ważny był sklepik z pamiątkami, gadżetami, książkami, grami, itp. Niektórzy utknęli w nim na dobre półtorej godziny i zostawili w nim sporą sumkę, ale wyszli ze skaczącymi fasolkami, gnieciuchami, wąsami, sprężynkami…, itd., itp.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które najlepiej pokazują, jak ciekawie uczniowie spędzili czas.

Magdalena Sikorska – wychowawca klasy 4c

Beata Kędzierska – wychowawca klasy 4d

Galeria zdjęć

W dniach od 23 do 25 maja odbyła się szkolna wycieczka do Pragi. Uczestniczyły w niej dzieci z klas IV - VI szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Podczas trzech dni pobytu w Pradze uczestnicy mogli poznać historię i zabytki tego pięknego miasta, o których w bardzo ciekawy sposób opowiadał przewodnik naszej grupy. Zobaczyliśmy między innymi: Katedrę Świętago Wita, Zamek Praski na Hradczanach, Most Karola, Wyszechrad, Ratusz Staromiejski, cmentarz na Wyszehradzie, Złotą Uliczkę zabytkowe kościoły i synagogi, ogrody oraz wiele, wiele innych. Dodatkowymi atrakcjami był rejs statkiem po Wełtawie oraz zwiedzanie przepięknego, praskiego zoo. Dopisała pogoda i humory, Uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do odmów bogatsi o kolejne wrażenia i wiadomości. Wycieczkę zorganizowała pani Edyta Garska, a opiekę nad dziećmi sprawowali ponadto pani Elżbieta Krygier - Żyła oraz Arkadiusz Cierpiał.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z wycieczki :)

Galeria zdjęć

W dniu 12 maja 2018 odbyła się szkolna wycieczka rowerowa do Olsztyna. W rowerowej eskapadzie wzięło udział całkiem pokaźne grono 9 uczniów z klas II i III gimnazjalnych, którzy pokonali trasę wiodącą przez Tysiąclecie, Zawodzie, ulicę Legionów, czerwony szlak pieszy, Kusięta do Olsztyna. Na miejscu nastąpiła przerwa na lody i inne atrakcje ;). Powrót do domów to trasa przez Skrajnicę, drogę rowerową do Kręciwilka, obok huty szkła Guardian, Kucelin, wał nad Wartą i drogami rowerowymi na Północ. Wycieczka udała się w 100%. Dopisały humory i pogoda. Młodzież podołała trudom pokonania 45 kilometrowej trasy i przy okazji wyciągnęła wnioski, co do doboru sprzętu na następne planowane wypady. Wycieczkę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego, pan Arkadiusz Cierpiał i Tomasz Maciejewski.

Galeria zdjęć


Wycieczka klasy3b

Galeria zdjęć

W dniu 12 stycznia 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Program wyjazdu do stolicy obejmował między innymi zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.  Młodzież mogła w tym nowoczesnym i robiącym ogromne wrażenie budynku poznać przy użyciu nowoczesnych technik multimedialnych 1000 letnią historię Żydów w naszym kraju. Ciekawostką tego muzeum jest możliwość fizycznego kontaktu z niektórymi eksponatami oraz własnoręczne włączanie interesujących nas prezentacji multimedialnych. Drugim punktem programu był spektakl „Mały książę”, który obejrzeliśmy na nowej scenie Teatru Muzycznego „ROMA”. Kameralna forma spektaklu bardzo przypadła uczniom do gustu. Mogli oni niemalże dotknąć aktorów znajdujących się często pomiędzy osobami siedzącymi na widowni.

Wycieczkę do Warszawy zorganizowała pani Edyta Garska, a opiekę nad uczniami sprawowali również pani Elżbieta Krygier – Żyła i pan Arkadiusz Cierpiał.

Galeria zdjęć