Uczniowie naszej szkoły w październiku bieżącego roku uczestniczyli w VIII edycji Dyktanda Niepodległościowego „O historii po polsku”. To ogólnopolski projekt edukacyjny mający na celu przybliżenie najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz znajomości języka ojczystego.  W tej szczególnej formie wzięliśmy udział we wspólnych obchodach Święta Niepodległości. Do wojewódzkiego etapu konkursu zakwalifikowali się: Oliwia Kałdonek kl. VI d, Oskar Bożek kl. VII c, Zuzanna Chłód i Olga Salamucha z kl. VIII b

Ze względu na obecną sytuację organizatorzy zawiesili termin kolejnego etapu konkursu. O kolejnym poinformujemy.

Iwona Mielczarek, Joanna Trzepizur

Laureaci szkolnego konkursu plastycznego

pt: „Podwodny świat”

Adam Ociepa klasa 2c

Zuzanna Kieliszek klasa 3b

Tymoteusz Kwiatkowski klasa 3c

Ada Olczyk klasa klasa 1a

Filip Trójczak klasa 3b

Pola Sabat klasa 3c

Sebastian Kawecki klasa 1b

Marcel Mirecki klasa 2b

Patrycja Respondek klasa 3a

Jakub Litwiński klasa 1b

Julia Koba klasa 2a

Dawid Kleinschmidt klasa 2a

Natalia Wojtaszewska klasa 2a

Dagmara Foksowicz klasa 2b

Maja Durek klasa 2c

Maja Tyrajska klasa 3b

Kamil Holiński klasa 3b

W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny
pt. „Wiersz ortograficzny” dla klas 2-3. Ideą konkursu było rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności pisząc piękne wiersze z trudnościami ortograficznymi.

Laureaci konkursu:

Olga Modlińska kl. 3 c

Filip Trójczak kl. 2 b

Tatiana Małolepsza kl. 3 a

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i ich rodzicom za zaangażowanie. Zapraszamy laureatów konkursu po odbiór nagród do sekretariatu szkoły.

Organizatorzy: Aleksandra Dobosz i Joanna Knopik

Amelka Osicka uczennica klasy 3  a znalazła się w piętnastce zwycięzców ogólnopolskiego konkursu literackiego "Popisz się talentem". Opowiadanie Amelki zostanie opublikowane w październiku  w książce wydanej przez wydawnictwo Nowa Era. Książkę będzie można kupić w księgarni internetowej wydawnictwa. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rzecz fundacji pomagającej zwierzętom. Jeśli chcecie pomóc zwierzętom zapraszam w październiku do zakupu książki i ustawieniu się w kolejce po autograf autorki.