Nasze osiągnięcia





W dniu 20 lutego 2015 roku odbył się w szkole apel podsumowujący
I półrocze 2014/2015. Na apelu zostali przedstawieni najlepsi uczniowie i najlepsze klasy w różnych kategoriach. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy najlepszym klasom i uczniom, laureatom różnych konkursów.





Uczniowie wyróżniający się w nauce w I półroczu,
czyli uczniowie ze średnią ocen co najmniej 4,75 i zachowaniem wzorowym lub bardzo dobrym.

KLASA IVA - p. BEATA PIECH
Lp.
Imię nazwisko
Średnia
1.
Michał Szwejda
5,5
2.
Zuzanna Bryła
5,2
3.
Martyna Płatkowska
5,2
4.
Bartłomiej Korczak
5,2
5.
Monika Klar
5,1
6.
Martyna Dylong
5,0
7.
Roksana Różalska
4,9
8.
Kinga Gaj
4,9
9.
Karolina Bekus
4,8
10.
Agnieszka Wilfart
4,8

KLASA IVB - p. AGNIESZKA KIELAN
Lp.
Imię nazwisko
Średnia
1.
Wiktoria Gniesław
5,1
2.
Natalia Kubicka
5,1
3.
Oliwia Sieniawska
5,1
4.
Natalia Klajnowska
5,0
5.
Maja Żmuda
4,9
6.
Katarzyna Kokot
4,8
7.
Dominik Majer
4,8
8.
Krystian Michalik
4,8

KLASA IVD - p. JOANNA TRZEPIZUR
Lp.
Imię nazwisko
Średnia


1.






Jakub Dośpiał






5,0





KLASA VA - p. DOROTA WAWSZCZAK
Lp.
Imię nazwisko
Średnia
1.
Julia Gągała
5,1
2.
Piotr Duszczyk
5,1
3.
Natalia Kupczyk
5,0
4.
Martyna Sabok
4,9
5.
Marcel Słabosz
4,9
6.
Natalia Liczko
4,8

KLASA VB - p. ELŻBIETA TETKE
Lp.
Imię nazwisko
Średnia

1.


Mateusz Pluta


4,9


2.


Wiktor Płatkowski


4,8


KLASA VIB - p. BABARA LORENT
Lp.
Imię nazwisko
Średnia
1.
Aleksandra Misiukiewicz
5,3
2.
Natalia Jarkiewicz
5,2
3.
Paulina Balsam
5,2
4.
Jakub Rydz
5,1
5.
Weronika Skarlak
4,9
6.
Olga Wojciechowska
4,9
7.
Krystian Będuch
4,8
8.
Konrad Borowczyk
4,8
9.
Maja Organa
4,8

KLASA VIC - p. AGNIESZKA MODLIŃSKA
Lp.
Imię nazwisko
Średnia

1.


Kamila Grudzińska


5,3


2.


Konrad Kafka


5,0


Wszystkim wyróżnionym życzymy wytrwałości w dalszej pracy, otwartych umysłów, jeszcze więcej sukcesów i radości z ich osiągania.

Klasa
Uczniowie ze wzorowym zachowaniem.
IVA
Karolina Bekus, Martyna Dylong, Kinga Gaj, Monika Klar, Roksana Różalska
IVB
Gniesław Wiktoria, Jełowicka Aleksandra, Klajnowska Natalia, Kubicka Natalia,
Kokot Natalia, Mączka Paulina, Sieniawska Oliwia, Sipa Alicja, Swodczyk Julia,
Ślęzak Brygida, Żmuda Natalia
IVD
Wiktoria Chromińska, Martyna Figoń, Maja Hiszpańska, Liwia Ławniczek,
Andżelika Maruszczak, Alicja Mikulska
VA
Dominika Czyż i Martyna Sabok
VB
Małgorzata Maroszek i Nowak Angelika
VIB
Paulina Balsam, Krystian Będuch, Daria Idźkowska, Natalia Jarkiewicz,
Maja Organa, Weronika Skarlak, Kamila Stępień, Olga Wojciechowska
VIC
Kamila Grudzińska, Emilia Florian

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do dbałości o kulturę zachowania w szkole i poza szkołą.

Klasa
Uczniowie ze 100% frekwencją.
IVA
Nadia Gozdal, Monika Klar, Nikola Kołodziejczyk
IVB
Paulina Dylong, Paulina Mączka, Oliwia Sieniawska, Maks Socha
IVC
Zuzanna Wilk
VA
Oliver Krzemiński, Igor Włodara, Marcel Słabosz i Patryk Madej
VB
Krystian Kulesza
VIB
Paulina Balsam
VIC
Konrad Kafka

Gratulujemy solidnej postawy uczniowskiej i zdrowia.

Klasy, które uzyskały najlepsze wyniki w nauce.
Miejsce
Klasa
Średnia
I
4A i 6B egzekwo
4,6
II
4B
4,4
III
5A i 4D egzekwo
4,2

Gratulujemy wszystkim klasom!

Klasy z najwyższą frekwencją.
Miejsce
Klasa
Frekwencja
I
4A
96%
II
4B
94%
III
5A
92%

Wyniki czytelnictwa.
Miejsce
Klasa
Liczba
przeczytanych książek.
I
4A
84
II
4C
75
III
4
63



Osiągnięcia uczniów w konkursach - II semestr 2013/2014


Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie na prezentację multimedialną „Częstochowianie w marszu do niepodległej” organizowanym przez Wydział Edukacji Urzedu Miasta Częstochowy.

Prace na konkurs wykonały nastepujące osoby:

  • Aleksandra Małecka 6a
  • Wiktoria Mielczarek 6a
  • Patrycja Żak -klasa 6a
  • Dawid Krawczyk – klasa 6a
  • Bartłomiej Motłoch 6b
  • Bartłomiej Bebak – klasa 6b
  • Piotr Ostrowski – klasa 5c

Prezentacje przedstawiały postacie związane z okresem walk o niepodległość, a w szczególności osoby związane a Kompanią Kadrową.12 maja odbyło się podsumowanie projektu.W obchodach wziął udział prof. Tomasz Nałęcz, doradca Prezydenta RP. Podczas konferencji podsumowano konkursy zrealizowane w ramach projektu. Uczeń naszej szkoły Piotr Ostrowski otrzymał najwyższe wyróżnienie :Grand Prix Prezydenta Częstochowy. Opiekinami uczniów biorących udział w konkursie były: p. Agnieszka Kielan, p Dorota Wawszczak


Osiągnięcia uczniów w konkursach - I semestr 2013/2014


Lp.
Imię i nazwisko nauczyciela
Nazwa konkursu
Ranga (miejski,
rejonowy, wojewódzki,
ogólnopolski,
międzynarodowy)
Miejsce w konkursie
1.
Jolanta Augustyn, Elżbieta Kazimierska
"W Krainie Czekolady" - na podstawie książki R. Dahla "Charlie w Krainie Czekolady
Miejski
I m. K. Biurkowska, J. Kotyl, A. Małecka VI a
"Mały poeta we mnie mieszka" - konkurs twórczości własnej dzieci
Miejski
II miejsce V. Więcław V a III miejsce A. Małecka VI a
"Laur Wierzbaka 2013" - konkurs twórczości własnej
Ogólnopolski
II miejsce A. Małecka VI a
2.
Barbara Lubowiecka
"Piękne barwy polskie" wystawa prac plastycznych w Bibliotece Publicznej , Filia dla Dzieci i Młodzieży ul. Kościuszki 4 IX - XII 2013
Miejski
Prace po konkursie szkolnym - nagrodą jest prezentacja - uczniowie z kl. IV - VI
"Świat jakim go widzę" wystawa prac plastycznych w Bibliotece Publicznej, Filia nr 10 przy ul. Michałowskiego 20 IX - XII 2013
Miejski
Prace po konkursie szkolnym - nagrodą jest prezentacja - uczniowie z kl. IV - VI
3.
s. Celina Helena Kowalczyk
"Jan Paweł II - Przyjaciel Dzieci" - konkurs plastyczny
Miejski
I miejsce J. Gągała IV a
Konkurs Biblijny z Ewangelii św. Mateusza
Miejski
Udział - M. Korczak
4.
s. Adrianna Danuta Gardas
"Jan Paweł II - Przyjaciel Dzieci"
Miejski
I miejsce
5.
Jolanta Krzypkowska
MEDITEST
Ogólnopolski
Wyróżnienie N. Liczko IV a
Międzyszkolny Konkurs fotograficzno - poetycki "Barwy Jesieni" kl. IV - VI
Międzyszkolny
Fotografia I miejsce I. Włodara, II miejsce N. Kupczyk IV a
6.
Małgorzta Dobosz
Recytatorski
Szkolny
I miejsce K. Szwejda I c
II miejsce A. Pałuszka I c
Recytatorski "W zdrowym ciele - zdrowy duch"
Szkolny
I miejsce K. Szwejda I c Wyróżnienie S. Bryła I c
Plastyczny "Mój sposób na zdrowie"
Szkolny
A. Duszczyk, O. Uramowska, A. Urbańska I c
Konkurs fotograficzny "Jesień w poezji i fotografii"
Międzyszkolny
Wyróżnienie A. Duszczyk, L. Sabat
7.
Aleksandra Dobosz
Miejski konkurs plastyczno - techniczny "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa"
Miejski
II miejsce O. Musiał III miejsce M. Powązka
Międzyszkolny konkurs poetycko - fotograficzny "Jesień w poezji"
Międzyszkolny
Wyróżnienie - Z. Wilk
Szkolny konkurs recytatorski "W zdrowym ciele - zdrowy duch"
Szkolny
II miejsce A. Góra III miejsce G. Mielczarek
Konkurs plastyczny "Mój sposób na zdrowie"
Szkolny
Wyróżnienie D. Pydzik
Konkurs w pływaniu
Szkolny
III miejsce Z. Wilk
8.
Renata Szczygłowska
Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną (dzieci z kl. młodszych - świetlica)
Szkolny
I miejsce J. Markowska
Sportowy - najsprawniejszy w przeskokach przez skakankę (świetlica)
Szkolny
Wyróżnienia W. Wiewióra, E. Zielińska, M. Królikowska
Plastyczny "Jesień w mojej wyobraźni" (konkurs z udziałem dzieci niepełnosprawnych
Szkolny
Wyróżnienie J. Poliszewski
9.
Edyta Lara
Międzyszkolny konkurs plastyczny "Dary jesieni"
Międzyszkolny
I miejsce N. Kubicka
Recytatorski "W zdrowym ciele - zdrowy duch"
Szkolny
I miejsce M. Żmuda
Fotograficzny "Jesień w poezji i fotografii"
Międzyszkolny
I miejsce K. Kokot Wyróżnienie D. Majer
10.
Barbara Lorent
MEDITEST
Ogólnopolski
Wyróżnienie N. Kupczyk
Konkurs piosenki "Trzymaj formę"
Szkolny
I miejsce klasa IV a II miejsce klasa V b III miejsce klasa VI a
11.
Małgorzata Srokosz
Konkurs recytatorski "Psotki i śmieszki"
Szkolny
I miejsce M. Klar II miejsce M. Szwejda
Konkurs recytatorski "Kolorowa jesień"
Międzyszkolny
I miejsce M. Dylong II miejsce M. Klar Wyróżnienie Z. Bryła
Konkurs recytatorski "W zdrowym ciele - zdrowy duch"
Międzyszkolny
I miejsce M. Klar Wyróżnienie Z. Bryła
Konkurs fotograficzno - literacki
Międzyszkolny
II miejsce B. Korczak, M. Klar Wyróżnienie R. Różalska, N. Gozdal, M. Szwejda, N. Kołodziejczyk
12.
Joanna Kądzioła
Konkurs Piosenki "Przeboje są wśród nas - lata 60-90" w Rędzinach
Powiatowy
Wyróżnienie P. Opatowicz V b
13.
Joanna Kądzioła, Jadwiga Stengierska
X Konkurs Angielskich Piosenek i Kolęd "Christmas Songs"
Międzyszkolny
I miejsce P. Opatowicz V b
III miejsce M. Sabok IV a Wyróżnienie: K. Ciesielska V c,
N. Kupczyk IV a,
M. Korczak VI a
14.
Jadwiga Stengierska
Konkurs WORDMASTER - mistrz słowa
Międzyszkolny
II miejsce M. Pluta IV b
Konkurs KEEN ON READING - czytelniczy
Międzyszkolny
Wyróżnienie: M. Korczak VI a, D. Krawczyk VI a, A. Polis VI a, J. Polaczkiewicz VI b
15.
Iwona Budzikur
Konkurs recytatorski "Psoty i śmieszki"
Szkolny
II miejsce D. Caban
III miejsce B. Grządziel
Konkurs recytatorski "Wiersze D. Wawiłow"
Międzyszkolny
I miejsce M. Kleinschmidt
II miejsce D. Caban
Konkurs recytatorski "W zdrowym ciele - zdrowy duch"
Szkolny
I miejsce O. Krawczyk
III miejsce D. Caban
Konkurs fotograficzno - poetycki "Jesień w fotografii i poezji"
Międzyszkolny
I miejsce J. Markowska
Wyróżnienie A. Walaszek
16.
Dorota Wawszczak
Konkurs "Jeden z dziesięciu" kl. VI
Międzyszkolny
II miejsce B. Motłoch
Alfik matematyczny
Ogólnopolski
Udział 10 osób
"Twoje dane - Twoja sprawa" konkurs z projektu GIODO
Międzyszkolny
Wyróżnienie D. Krawczyk VI a
Konkurs piosenki "Trzymaj formę"
Szkolny
I miejsce klasa IV a
16.
Monika Romańczuk
Konkurs leksykalny WORDMASTER
Międzyszkolny
Udział 3 uczniów
English High Fier 2013
Ogólnopolski
Udział 17 osób
Christmas Songs Contest
Międzyszkolny
I miejsce P. Opatowicz V b Wyróżnienie K. Ciesielska V c
17.
Anna Stochel
Konkurs fotograficzno - poetycki "Jesień w fotografii i poezji"
Międzyszkolny
I miejsce K. Słabosz - wiersz
III miejsce K. Wieczorek
Konkurs recytatorski "Psotki i śmieszki"
Szkolny
II miejsce A. Mirecka
Konkurs recytatorski "Wiersze D. Wawiłow"
Międzyszkolny
II miejsce H. Kołaczyk
Konkurs recytatorski "W zdrowym ciele - zdrowy duch"
Szkolny
II miejsce K. Idźkowska


Dnia 10 lutego 2014 roku odbył się uroczysty apel podsumowujący nasze osiągnięcia z różnych dziedzin życia szkoły w I semestrze roku szkolnego 2013/2014.


W kategorii NAUKA wyróżnieni zostali ci uczniowie, którzy w swojej klasie uzyskali zachowanie wzorowe lub bardzo dobre i średnią ocen 4,75 lub wyższą.




Wychowawczyni pani Dorota Wawszczak

Natalia Kupczyk średnia 5,27 wzorowe
Piotr Duszczyk średnia 5,18 wzorowe
Julia Gągała średnia 5,09 wzorowe
Kuba Misiewicz średnia 4,91 bardzo dobre
Martyna Sabok średnia 4,91 wzorowe
Marcel Słabosz średnia 4,91 bardzo dobre
Igor Włodara średnia 4,81 bardzo dobre




Wychowawczyni pani Elżbieta Tetke

Aleksandra Bawor średnia 4,9 wzorowe
Małgorzata Maroszek średnia 4,9 wzorowe
Oskar Niemczyk średnia 4,9 wzorowe
Wiktor Płatkowski średnia 4,8 bardzo dobre




Wychowawczyni pani Monika Romańczuk

Olga Walasek średnia 4,81 bardzo dobre




Wychowawczyni pani Barbara Lorent

Paulina Balsam średnia 5,1 wzorowe
Natalia Jarkiewicz średnia 5,2wzorowe
Aleksandra Misiukiewicz średnia 5,0wzorowe
Maja Organa średnia 4,9wzorowe
Weronika Skarlak średnia 4,8wzorowe




Wychowawczyni pani Jolanta Krzypkowska

Kamila Grudzińska średnia 5,36 wzorowe
Kinga Ciesielska średnia 5,0 bardzo dobre




Wychowawczyni pani Beata Piech

Marta Korczak średnia 5,2 wzorowe
Dawid Krawczyk średnia 5,0 bardzo dobre
Kinga Biurkowska średnia 4,9 bardzo dobre
Aleksandra Małecka średnia 4,9 wzorowe
Aleksandra Polis średnia 4,9 bardzo dobre




Wychowawczyni pani Agnieszka Kielan

Bartłomiej Motłoch średnia 5,0 bardzo dobre
Dagna Żelazkiewicz średnia 5,0wzorowe

Indywidualnie w kategorii NAUKA najwyższą średnią w szkole uzyskała uczennica klasy 5c Kamila Grudzińska. Średnia ocen wynosiła 5,36. Grupowo w kategorii NAUKA najwyższą średnią uzyskała klasa 5b średnia 4,6 w kategorii ZACHOWANIE klasa 5b. W kategorii FREKWENCJA zwyciężyła klasa 4a z frekwencją 94,2 %. W kategorii CZYTELNICTWO klasa 5b, która przeczytała 109 książek - średnio 5,5 książki na ucznia.

Byli wśród nas tacy, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki w szkole. Są to:

Z klasy 4b Oliwia Sadzik
Z klasy 5a Jakub Zatoń
Z klasy 6b Bartłomiej Motłoch

Uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych konkursach.

KONKURSU MATEMATYCZNY ”ALFIK” bardzo dobre wyniki uzyskali:

Dominik Teodorowski 5c
Marcel Słabosz 4a
Marta Korczak 6a

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNO - POETYCKI „BARWY JESIENI” w klasach 4-6 i klasach 0-3.

W kategorii FOTOGRAFIA:

I miejsce zajął Igor Włodara 4a
II miejsce zajęła Natalia Kubczyk 4a

wyróżnienie Jakub Misiewicz 4a
wyróżnienie Emilia Florian 5c
wyróżnienie Nikola Hiszpańska 6b

W kategorii WIERSZ:

I miejsce zajęła Natalia Kubczyk 4a
II miejsce zajęła Kinga Biurkowska 6a
III miejsce zajęła Julia Gągała 4a

Wyróżnienie w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MEDISTEST zdobyła uczennica klasy 4a Natalia Kupczyk. LAUREATKAMI KONKURSÓW LITERACKICH zostały uczennice:
Wiktoria Więcław 5a i Aleksandra Małecka 6a.

W dniu 5 grudnia 2013r. w naszej szkole odbył się SZKOLNY KONKURS PIOSENKI pod hasłem TRYMAJ FORMĘ w ramach realizacji programu profilaktycznego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-6. Każda klasa zaprezentowała opracowaną przez siebie piosenkę z własnym tekstem.

I miejsce zajęła klasa 4a piosenka pt. ZADBAJ OZDROWIE
II miejsce zajęła klasa 5b piosenka pt. ZDROWE ŻYCIE
III miejsce zajęła klasa 5c piosenka pt. JEDZ ZDROWO i klasa 6a PIOSENKA O WITAMINACH

W dniu 15 stycznia w naszej szkole odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENEK I KOLĘD ŚWIĄTECZNYCH. Wzięło w nim udział 7 szkół podstawowych.

I miejsce zdobyła Pamela Opatowicz 5b
III miejsce zdobyła Martyna Sabok 4a
wyróżnienia zdobyli Kinga Ciesielska 5c, Natalia Kupczyk 4a, Marta Korczak 6a

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE NA MISTRZA SŁOWA
" WORDMASTER"

II miejsce zdobył Mateusz Pluta 4b

11 grudnia chętni uczniowie z klas piątych i szóstych wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ENGLISH HIGH FLIER Najlepszy wynik uzyskał Szymon Purgal z klasy 5c i Marta Korczak z klasy 6a.

Wszystkim, którzy osiągnęli celujące i bardzo dobre wyniki w nauce serdecznie gratulujemy, a resztę zachęcamy do zwiększonego wysiłku w drugim semestrze, aby dołączyli do grona wyróżnionych.

Dla rodziców
Moje dziecko w przedszkolu i szkole

Numer konta Rady Rodziców
Bank Zachodni
82 1090 1795 0000 0001 3187 7407
- tytuł przelewu klasa oraz imię i nazwisko ucznia

List Minister Edukacji Narodowej
Reforma edukacji
Ubezpieczenie
Spacer po szkole

Deklaracja na obiady
rok szkolny 2017/2018
Wychowanie i profilaktyka

Rekrutacja do klas pierwszych

Rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i zespołach, a także wybranych przedszkoli niepublicznych na rok szkolny 2017/2018

Programy i projekty
Owoce i warzywa w szkole
- B. Lubowiecka
Mleko w szkole - szklanka mleka
- B. Lubowiecka
WSL w efektywnym kształceniu nauczycieli
- A. Bednarek
Trzymaj formę - bądź aktywny. Rodzino trzymaj formę
- B. Lorent, E. Głusek
Planeta energii
- I. Majer, A. Kokot
Nie pal przy mnie proszę
- I. Majer
Moje miasto bez elektrośmieci
- M. Srokosz
Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem nowoczesnej szkoły
- B. Piech
Szkoła bez barier
- Z. Bielat
Lepsza Szkoła – projekt edukacyjny
- J. Trzepizur, D. Wawszczak, A. Kielan, B. Piech
Klub bezpiecznego Puchatka
- A. Dobosz
Etyka nie tylko dla smyka - ORE
- E. Lara
Nakrętkowa Częstochowa
- A. Stochel
Mitologia według klasy 5a i 5b
- J. Trzepizur
Koniec języka za przewodnika
- kl. IV - VI - E. Kazimierska
Zabytkowa Częstochowa
- J. Augustyn, p. E. Kazimierska
Szkoła w ruchu
- J. Augustyn, p. E. Kazimierska
Czyste powietrze wokół nas
- E. Bartolewska
Zachowaj równowagę
- E. Głusek, E. Bartolewska
Bezpieczniki TAURONA
- M. Dobosz
Indywidualizacja nauczania początkowego w Częstochowie 2012/2013

Kontakt
Szkoła Podstawowa nr 2
Częstochowa ul. Baczyńskiego 2a
42-224 Częstochowa
tel/faks: 322-04-55
telefon: 500 842 855
(bez możliwości połączeń wewnętrznych) telefon pływalnia: 500 842 900
e-mail: sp2@bigduo.pl
dyrektor: mgr Anna Bednarek
wicedyrektor: mgr Jolanta Krzypkowska
Informacje
Dyrektor szkoły informuje, że uczniowie mogą pozostawiać część podręczników i przyborów szkolnych w pomieszczeniach szkoły (klasopracownie, zaplecza klas) po uzgodnieniu z nauczycielem.

Konsultacje z psychologiem
pierwsza środa każdego miesiąca
od 16:30 do 18:00
w gabinecie pedagoga

Skargi i wnioski
przyjmowane są
od poniedziałku do piątku
w godzinach 7:30 - 16:00
Ważne linki