10 maja 20222 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Częstochowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami RKS Raków Częstochowa ,, RKS Raków na kartach historii”. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy 8 b. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta: wiceprezydent Ryszard Stefaniak oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski.
Wojciech Cygan Przewodniczący Rady Nadzorczej RKS ,,Raków” Częstochowa poinformował o możliwości współpracy klubu ze szkołami: udziału dzieci w meczach Rakowa, lekcji z Rakowem, treningach pokazowych. Dyrektor szkoły Krzysztof Kościański przedstawił bardzo interesującą prezentację dotyczącą historii sportu w regionie częstochowskim oraz zaprezentował grę dydaktyczną, która może znaleźć zastosowanie w edukacji regionalnej ,,Historia sportu częstochowskiego na przykładzie gry dydaktycznej”. Podczas spotkania można było obejrzeć wystawę koszulek Rakowa ,,Od Ekstraklasy do Ekstraklasy (1994-2022)”. Uczestnikom udostępniono również wystawę publikacji ,,Kultura fizyczna ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej w monografiach od XIX do XXI wieku”. Na zakończenie spotkania wykonano zdjęcie wszystkich uczestników spotkania z Pucharem Polski 2022 r.

Apel o wsparcie dla Mai Kozak - absolwentki SP2