2019/2020

 

UWAGA!

Rozpoczynamy rekrutację dla uczniów klas 5-7 na mobilność uczniowską do Alicante, w Hiszpanii,  w ramach projektu Erasmus+ „ Healthy steps to better future”, która odbędzie się w dniach 8-13 marca 2020r.

Rekrutacja zostaje przeprowadzona tak wcześnie na prośbę szkoły goszczącej.

Ilość uczniów przewidzianych na wyjazd do Hiszpanii to 7 osób.

Do piątku29 listopada (termin nieprzekraczalny) należy złożyć do pani koordynator projektu, Magdaleny Sikorskiej formularz aplikacyjny na Hiszpanię  wraz z deklaracją dotyczącą możliwości przyjęcia ucznia ze szkoły partnerskiej w maju 2020r i oddać oba dokumenty w terminie wypełnione. Dokumenty są do pobrania poniżej.

PLIK DO POBRANIA Formularz aplikacyjny

Formularz aplikacyjny

PLIK DO POBRANIA Deklaracja

Deklaracja

 

Tuż przed rekrutacją na mobilność uczniowską do Grecji oraz w związku z obchodami  Erasmus Days 2019 ( #erasmusdays) na świecie przypomnijmy sobie dotychczasowe wyjazdy: uczniowski do Włoch i szkolenie kadry na Litwie. Prezentacje w formie filmów zostały również zamieszczone na stronie projektu na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/healthystepsintobetterfuture/ 

Pierwsza mobilność młodzieżowa

 

PRZYPOMINAMY, ŻE OSTATECZNA DATA SKŁADANIA FORMULARZY APLIKACYJNYCH NA WYJAZD W RAMACH PROJEKTU ERASMUS + DO GRECJI W DNIACH 17-22 LISTOPADA TO

10 PAŹDZIERNIKA 2019

WNIOSKI ZŁOŻONE PO TYM TERMINIE NIE ZOSTANĄ ROZPATRZONE

 

 

Rozpoczynamy rekrutację na kolejny wyjazd w ramach projektu Erasmus+ „Healthy steps to better future’ – krótkiej wymiany uczniowskiej.

Wyjazd do szkoły partnerskiej w mieście  Drama, w Grecji, odbędzie się w dniach 17-22 listopada 2019r,  a zakwalifikowanych zostanie 4 uczniów z klas 5 i 6,  których wnioski aplikacyjne będą najwyżej ocenione przez komisję rekrutacyjną.

Formularz wniosku aplikacyjnego i regulamin projektu znajdują się poniżej.

Nieprzekraczalny termin składania wniosków do koordynatora projektu- p. Magdaleny Sikorskiej to

 10 października 2019r.

Regulamin projektu ERASMUS PLUS SP2 w Częstochowie

Formularz aplikacyjny

PLIK DO POBRANIA Formularz aplikacyjny

Oświadczenie

PLIK DO POBRANIA - Oświadczenie

2018/2019

PIERWSZA WYMIANA UCZNIOWSKA W FOLIGNO , WE WŁOSZECH 

 W dniach 28 lutego do 3 marca miał miejsce pierwszy wyjazd  uczniów w ramach programu Erasmus +  i projektu „ Healthysteps to betterfuture”. W wyjeździe do malowniczego , średniowiecznego miasteczka Foligno, we Włoszech uczestniczyło 6 uczniów z klas szóstych i siódmych. Byli to: Karolina Szwejda z klasy 6c, Helena Kołaczyk z klasy 7a, Dominika Caban, Aleksandra Walaszek, Jagoda Markowska oraz Mikołaj Czapliński z klasy 7b. W podróży towarzyszyła im pani dyrektor Anna Bednarek, pani Magdalena Sikorska- nauczycielka angielskiego i koordynator projektu i pani Katarzyna Pietrzak-nauczycielka angielskiego.

Nasza podróż rozpoczęła się już w środę 27 lutego, po przylocie do Rzymu i przyjeździe do Foligno uczniowie poznali rodziny goszczące u których mieli spędzić kolejne dni. Przyjęcie było bardzo ciepłe i wszyscy od razu poczuli się jak w domu.

Plan wyjazdu, zajęcia i wycieczki zaplanowane przez szkołę goszczącą InstitutoComprensivo „ Galileo Galilei” był bardzo napięty ale pełen wspaniałych niespodzianek. Oprócz koncertu powitalnego  i poznania szkoły mieliśmy okazję współzawodniczyć w konkursie zdrowych słodyczy gdzie zajęliśmy 2 miejsce, uczestniczyć w zawodach sportowych i warsztatach z pierwszej pomocy, uczyć się wspólnie z uczniami z krajów partnerskich tańców narodowych ( nasz rodzimy Polonez wzruszał i czarował wszystkich) a także tworzyć maski karnawałowe inspirowane twórczością Pablo Picasso.

Wspaniałe okazały się być również przygotowane dla nas wycieczki po Foligno, do Asyżu, Trevi i jego wspaniałych gajów oliwnych oraz pięknego Spoletto.

Najjaśniejszym punktem wyjazdu była  jednak możliwość przeżywania prawdziwego włoskiego karnawału, który miał miejsc e 3 marca w Foligno. Parada platform karnawałowych , których historię poznaliśmy wcześniej, taniec w maskach wspólnie z uczniami wszystkich krajów partnerskich i mieszkańcami Foligno, próbowanie karnawałowych specjałów i niesamowity pokaz sztucznych ogni sprawiły , że ten ostatni dzień pobytu był dla nas wszystkich niezapomniany.

Nasz wyjazd był pełen prawdziwych „Zdrowych kroków ku lepszej przyszłości” . Przeszliśmy razem prawie 40 km pieszo, jedliśmy zdrowe jedzenie a wszystko w atmosferze integracji i tolerancji międzykulturowej. Z ciekawością czekamy na następne wyjazdy i zachęcamy pozostałych uczniów do  udziału w kolejnych rekrutacjach.

Magdalena Sikorska

Galeria zdjęć

OGŁOSZENIE

Zebranie dla rodziców uczniów zakwalifikowanych na mobilność do Foligno we Włoszech w dniach 27.02-4.03 2019r odbędzie się dnia 30 stycznia  (środa)  o godz 17.00 w sali 2G.

LISTA UCZESTNIKÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYJAZDU NA MOBILNOŚĆ UCZNIOWSKĄ DO FOLIGNO WE WŁOSZECH W DNIACH 27.02 - 4.03.2019r:

 1. 1. Jagoda Markowska – 140 pkt.
 2. 2. Dominika Caban – 134,5 pkt.
 3. 3. Helena Kołaczyk – 133,5 pkt.
 4. 4. Karolina Szwejda – 106,5 pkt.
 5. 5. Aleksandra Walaszek – 97,5 pkt.
 6. 6. Mikołaj Czapliński – 96 pkt.

   

 7. LISTA REZERWOWA:

 8. 1. Michał Szwejda – 95 pkt.
 9. 2. Selena Mazur – 87,5 pkt.
 10. 3. Weronika Morawiak –71 pkt.

Wszystkim dziękujemy za zgłoszenia i gratulujemy.

Termin zebrania dla uczestników mobilności zostanie ogłoszony niebawem.

Magdalena Sikorska- koordynator projektu

Rekrutacja na wyjazd do szkoły w Foligno we Włoszech została zakończona. Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia. Lista sześciu zakwalifikowanych osób oraz lista rezerwowa zostaną zamieszczone najpóźniej 22.01.2019r. O terminie zebrania dla rodziców uczniów zakwalifikowanych do wyjazdu powiadomimy Państwa w terminie późniejszym.

W dniach 10-13 grudnia miało miejsce w naszej szkole pierwsze spotkanie projektowe koordynatorów projektu " Healthy steps to better future". Koordynatorzy z Polski, Litwy, Włoch ,Hiszpanii i Grecji oprócz dwudniowej pracy nad ustaleniami projektu mieli okazję poznać szkołę, uczniów oraz ich talenty , nauczycieli oraz dyrekcję szkoły. Był również czas na zwiedzenie okolic Częstochowy oraz zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach wpisanej na listę UNESCO. Zadowoleni  z ciepłego przyjęcia goście z zapałem wrócili do swoich szkół i dalszej pracy projektowej. Następne spotkanie odbędzie się w szkole włoskiej w Foligno, tym razem w ramach wymiany uczniowskiej. 

Galeria zdjęć

Reportaż tvorion

 

Strona internetowa projektu

UWAGA UCZNIOWIE GRUPY PROJEKTOWEJ Z KLAS VI-VIII

Ruszyła rekrutacja na pierwszy wyjazd uczniowski w ramach programu Erasmus + do szkoły partnerskiej w Foligno we Włoszech. Szkoła zaprasza 6 uczniów w wieku 12-14 lat w terminie 27.02-4.03. 2019r. Do 15 stycznia 2019r można składać formularz aplikacyjny na wyjazd. Wydrukowany i uzupełniony formularz należy składać w sekretariacie szkoły lub do pani koordynator, Magdaleny Sikorskiej.

Regulamin projektu ERASMUS + realizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Częstochowie

Formularz aplikacyjny

PLIK DO POBRANIA - Formularz aplikacyjny

Oświadczenie

PLIK DO POBRANIA - Oświadczenie

W ramach realizacji  projektu ERASMUS + "Healthy steps to better future" druga połowa  listopada obfitowała w wydarzenia związane ze zdrowych odżywianiem. W poniedziałek 19 listopada , naszą szkolę- odwiedziła pani dietetyk z Warszawy Anna-Maria Stelmach, która przeprowadziła warsztaty z uczniami klas 3-8 i 3 gimnazjum na temat zasad zdrowego odżywiania i konsekwencji nieprzestrzegania tych zasad dla zdrowia i ogólnego funkcjonowania w szkole i poza nią. Po warsztatach , w środę 21 listopada hol główny naszej szkoły zamienił się w targ warzywno-owocowy dzięki wystawie " Zdrowe i smaczne dary jesieni" .Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się wystawie kuszeni jej wyglądem i zapachem. W poniedziałek 26 listopada zwieńczeniem działań listopadowych był kiermasz zdrowia gdzie uczniowie wszystkich klas sprzedawali zdrowe  i własnoręcznie wykonane sałatki, kanapki, koktajle i inne  zdrowe przysmaki. Tego samego dnia uczniowie mogli się częstować owocami i warzywami z wystawy  "Zdrowe i smaczne dary jesieni" a dynie z tejże wystawy posłużą paniom kucharkom do ugotowania pysznej i zdrowej zupy dyniowej.

 Galeria zdjąć

Harmonogram projektu HEALTHY STEPS TO BETTER FUTURE na rok szkolny 2018/2019

O G Ł O S Z E N I E

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE UCZNIÓW , KTÓRZY ZGŁOSILI SIĘ DO GRUPY PROJEKTOWEJ PROJEKTU „HEALTHY STEPS TO BETTER FUTURE”

 Z KOORDYNATOREM, PANIĄ MAGDALENĄ SIKORSKĄ

ODBĘDZIE SIĘ W PONIEDZIAŁEK, 5 LISTOPADA, PO 3 GODZINIE LEKCYJNEJ W SALI NR 2G

Proszę aby wychowawcy nauczyciele umożliwili uczniom uczestnictwo w tym krótkim spotkaniu.

Magdalena Sikorska

Koordynator projektu

 • Lubisz pracę w grupie?
 • Masz głowę pełną pomysłów?
 • Nie boisz się nowych wyzwań?
 • Marzysz o zagranicznych podróżach?
 • Chodzisz do klasy 5,6,7,8

  Zgłoś się do aktywnej grupy uczniów, którzy będą realizować zadania europejskiego projektu ERASMUS PLUS:

  Healthy steps to better future- Zdrowe kroki ku lepszej przyszłości”

  Co będziesz robić?

 • Poznasz swoich rówieśników z Grecji, Hiszpanii, Litwy i Włoch, porozmawiasz z nimi po angielsku, opowiecie sobie ciekawostki o swoich krajach i razem poszerzycie wiedzę na temat zdrowej diety i różnych rodzajów  aktywności fizycznej. Przeżyjesz przygodę swojego życia!!!!!!!

 • Aktywne uczestnictwo w pracach grupy da Ci szansę na udział w międzynarodowej wymianie uczniowskiej.

 • Zainteresowany/zainteresowana????

 • Zgłoś się do wychowawcy albo do pani Magdaleny Sikorskiej- koordynatorki projektu

Dziś w ramach akcji tworzenia loga projektu ERASMUS PLUS "Healthy Steps To  Better Future" krótkie warsztaty z klasą 5c przeprowadził pan Adam Markowski z Wydziału Kultury,Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, autor nowego logotypu Miasta Częstochowy.W ramach warsztatu uczniowie nauczyli się co cechuje dobre logo, jak przejść od pomysłu do projektu a także mieli okazję podzielić się swoimi projektami z prowadzącym i zasięgnąć fachowej opinii podczas pracy.

Galeria zdjęć - WARSZTATY - LOGO NASZEGO PROJEKTU


 

Projekt Erasmus+ w Naszej Szkole!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się
do programu Erasmus+ w ramach którego
wraz z 4 krajami partnerskimi  z Hiszpanii, Włoch, Grecji i Litwy
w latach 2018-2020 będziemy realizować
przygotowany przez nas projekt edukacyjny

"Healthy steps to better future"
czyli "Zdrowe kroki ku lepszej przyszłości."

 

Projekt ma swój fanpage na facebooku pod adresem:

https://www.facebook.com/healthystepsintobetterfuture/

 

Na fanpage’u umieszczane będą wszystkie informacje dotyczące planowanych akcji i relacje z bieżących działań naszych uczniów w ramach projektu!

04/06/2023, 12:55 AModlinska
 
  31.05.2023 w naszej szkole po raz kolejny został zorganizowany  konkurs matematyczny dla uczniów klas IV szkół podstawowych  W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół : SP nr 2, SP nr 48, SP nr 50 , SP 54 i SP 31 Konkurs jest już tradycją naszej szkoły i ma na celu: - rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów- wykrywanie uzdolnień matematycznych- popularyzowanie matematyki - wdrażanie do logicznego myślenia,  - motywowanie uzdolnionych uczniów do pogłębiania wiedzy,  - budzenie nawyku współzawodnictwa,- integracja środowiska uczniowskiego,- przygotowanie do udziału w konkursach...
  Wyniki Powiatowego Konkursu Komputerowego pt. „Najładniejsza kartka wielkanocna”. klas 4-6 I miejsce - Patrycja Rudzka Sp nr 7 II miejsce - Maja Cupjak Sp nr 36 III miejsce - Filip Ślęzak Sp nr 38 Wyróżnienie: Jan Pietrasiak Sp nr 2 klas 7-8 I miejsce - Kaja Teper Sp nr 16 II miejsce - Aleksandra Rospondek Sp nr 2 III miejsce - Filip Gawron Sp nr 27 Wyróżnienie: Amelia Kilanowska Sp nr 5
  Wyniki międzyszkolnego konkursy multimedialnego „Częstochowscy patroni ulic”: 1 miejsce - Szymon Uramowski (Sp nr 2) 2 miejsce - Hubert Mesjasz (Sp nr 11) 3 miejsce - Mira Krakowian (Sp nr 2) Wyróżnienia: Szymon Szymanek (Sp nr 11), Aleksandra Rospondek (Sp nr 2).
30/05/2023, 05:24 AModlinska
 
28/05/2023, 17:37 Sylwia Rosikoń
  Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczą w różnorodnych przedsięwzięciach artystycznych oraz kulturalnych. Początek maja okazał się dość bogaty w takie wydarzenia, a także przyczynił się do osiągnięć naszych uczniów na forum lokalnym, a także międzynarodowym.             Już 4 maja ósmoklasiści zostali zaproszeni do udziału w miejskich obchodach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W związku z tym wspólnie z uczniami z 32 częstochowskich szkół, zatańczyli poloneza na Placu Biegańskiego. W uroczystości brali udział następujący uczniowie: - Mateusz Wrona- Jan Dorczyński-...
28/05/2023, 17:24 Sylwia Rosikoń
  17 maja 2023r. klasy piąte wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Wawszczak, p. Agnieszką Modlińską, p. Izabelą Wroną oraz  p. Moniką Romańczuk  udały się na wycieczkę stolicy. Podczas wycieczki uczniowie zobaczyli Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Plac Józefa Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza oraz Ogrodem Saskim, a także Rynek na Starym Mieście, Pomnik Małego Powstańca oraz Syrenkę Warszawską. Ponadto, uczniowie zwiedzili Stadion Narodowy, gdzie mieli szansę poczuć się jak kibice sprawdzając akustykę stadionu oraz zwiedzić szatnię, w której do meczów przygotowywali się Robert...
  W dniu 16 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Częstochowie odbył się powiatowy konkurs języka angielskiego „English Rhymes and Poems Contest”. W konkursie wzięło udział 32 uczniów klas IV z 10 szkół podstawowych:  SP nr 2, SP nr 13, SP nr 31, SP nr 39, SP nr 46, SP nr 48, SP nr 52, SP nr 53, SP nr 54 oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rudnikach. Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie:                                          I miejsce                                                  Zuzanna Jasiurska SP nr 54 Oskar Rajkowski SP nr 54 II miejsce Kalina Gwiazda - Fluks...
24/05/2023, 14:05 Sylwia Rosikoń
  Zapraszamy do obejrzenia filmu "Ćwiczenia śródlekcyjne".Nasza szkoła bierze udział w konkursie "Szkolna aktywność fizyczna" organizowanym przez Śląski Państwowy Inspektor Sanitarny oraz Akademię Wychowania Fizycznegow Katowicach.  Ćwiczenia śródlekcyjne - film  
24/05/2023, 13:59 Sylwia Rosikoń
  Zapraszamy do obejrzenia filmu "Aktywna przerwa". Nasza szkoła bierze udział w konkursie "Szkolna aktywność fizyczna" organizowanym przez Śląski Państwowy Inspektor Sanitarny oraz Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach.  Aktywna przerwa - film  
  Z dumą informujemy o sukcesach naszych uczniów w II edycji konkursu wojewódzkiego. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 34 im. A. hr. Fredry w Częstochowie. II miejsce - Oskar Kułak - klasa 8bWyróżnienie - Mira Krakowian - klasa 8aWyróżnienie - Aleksandra Respondek - klasa 8a Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań chemią, projektowanie i realizacja własnych pomysłów wykrywania substancji chemicznych w produktach spożywczych. Nasi uczniowie przy pomocy sprzęty zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości:Oskar Kulak - Gdzie znajduje się mleko? Mira Krakowian -...
28/04/2023, 13:31 Sylwia Rosikoń
  Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy do udziału w akcji #mojaflaga, która jest organizowana z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.
  Sprawozdanie z realizacji projektu  literacko – historycznego pt.: „Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec” "Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec" Film z wydarzenia - część oficjalna Film z wydarzenia - część artystyczna
26/04/2023, 04:46 Sylwia Rosikoń
  22 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Idea obchodów tego święta została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Dzień Ziemi obchodzony jest w naszym kraju od ponad 30 lat. Głównym celem działań podejmowanych w ramach tego święta jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i budzenie świadomości na temat problemów klimatycznych.Z tej okazji w naszej szkole odbył się pokaz doświadczeń dla klasy 2a obrazujących mechanizmy powstawania różnego rodzaju zanieczyszczeń, na które na co dzień narażona jest nasza planeta.  Pokaz...
20/04/2023, 04:47 AModlinska
Szkolny konkurs plastyczny - "Pisanka wielkanocna" I miejsce - Igor Błaszczyk - kl. 6 c, II miejsce - Maja Marcińska - kl. 6 a, III miejsce - Mateusz Gągała - kl. 5 b, Wyróżnienie - Mateusz Kubicki - kl. 4c.
  Międzyszkolny konkurs plastyczny na "Najpiękniejszą kartkę wielkanocną": I miejsce - Oliwia Bekus - SP nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie, II miejsce - Patryk Piotrowski - SP nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie, III miejsce - Julia Świercz - SP nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Częstochowie - kl. 6b, Wyróżnienie - Oliwia Gajda - SP nr 1.
19/04/2023, 04:05 Sylwia Rosikoń
  22 listopada 2022 roku o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2odbyło się spotkanie w naszej muzyczno-literackiej kawiarence pod hasłem: „Życie cudem jest…” podczas którego wspólnie zastanawialiśmy się nad sensem życia. Pragniemy zaprezentować Państwu film z tego wydarzenia. Życzymy miłego odbioru. Film
18/04/2023, 19:59 Sylwia Rosikoń
  Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji "Wielkanoc z Siostrą Mileną". W tym roku uczestnicy mieli za zadanie przygotować palmę wielkanocną z elementów naturalnych - susz, gałązki, szyszki, mech, bibuła, sznurki. Podsumowanie akcji odbyło się 31.03.2023 r.  przy przy pomniku Henryka Sienkiewicza w III Alei Najświętszej Maryi Panny. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 3a: Liwia Saran i Maja Traczyk pod opieką pani Katarzyny Szczygieł. Palma została wykonana przez dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej pod czujnym okiem pani K. Szczygieł, A. Szumlińskiej, B. Lubowieckiej...
18/04/2023, 19:12 Sylwia Rosikoń
  Dzień 7 kwietnia – rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, uczciliśmy "na sportowo". Podobnie jak w zeszłym roku zaproponowaliśmy Państwu udział w zajęciach ruchowych, organizowanych pod okiem p. Sylwii Rosikoń instruktorki fitness i aqua aerobik w Klubie Taurus Fitness & Spa. Nasi najmłodsi uczestniczyli w treningu Worcaut Tabata, który polegał na naprzemiennym wykonywaniu ćwiczeń przeplatanych odpoczynkiem.  Zajęcia składały się z trzech części: rozgrzewki, treningu interwałowego i rozciągania. Trening był dość intensywny i trwał blisko 60 minut. Ćwiczenia, które wykonywali...
18/04/2023, 04:09 Sylwia Rosikoń
  13 kwietnia poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystości upamiętniającej 83 rocznicę zbrodni katyńskiej. Na Placu Katyńskim podczas uroczystości uczniowie zapalili znicze przy pamiątkowych tablicach.
  W środę 12.04 w Hali Polonia odbył się finałowy turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Wzięły w nim udział 4 szkoły - SP50, SP53, SP54 i SP2. Żeby się tam dostać reprezentacja naszej szkoły na początku wygrała turniej eliminacyjny, w którym pokonała SP50 2:1 oraz SP32 2:0 i awansowała do turnieju półfinałowego. W nim przegrała 0:2 z SP53, a następnie odniosła zwycięstwo 2:0 z SP12. Te wyniki pozwoliły jej zagrać w turnieju finałowym. W jego trakcie najpierw znów pokonała SP50 2:0 i w meczu o 1. miejsce musiała po raz kolejny uznać wyższość SP53, ulegając jej po...
  W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada na dzień 2 kwietnia uczniowie klasy 8b pod opieką p. Aleksandry Brewczyńskiej i p. Izabeli Wrony przygotowali lekcję wychowawczą na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, którą zaprezentowali w formie przedstawienia dla klas 4-7. Przedstawienie było przejawem solidarności z osobami w spektrum autyzmu. GALERIA ZDJĘĆ
  „Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,lecz przez to czym dzieli się z innymi...”Jan Paweł II - Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. - Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra. - Za pomoc i życzliwość - DZIĘKUJEMY !!! Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serce i razem z nami tak licznie, z poświęceniem i wielkim zaangażowaniem włączyli się do udziału w projekcie opiekuńczo - wychowawczym pt."Spełniamy marzenia", którego celem było obdarowanie podopiecznych dwóch Częstochowskich Rodzinnych Domów Dziecka. Dzięki Państwa ofiarności wywołaliśmy radość u...
14/04/2023, 04:08 Sylwia Rosikoń
  2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Szkoła Podstawowa nr 2 w Częstochowie również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. PAMIĘTAJMY – Osoby z autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.
13/04/2023, 06:36 AModlinska
  Konkurs InstaLogik IV edycja 2022/2023 Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w tegorocznym konkursie InstaLogik. Jest to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP.  Uczeń klasy 8 d – Jan Brewczyński zdobył tytuł Laureata I miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii uczniów klas 8 SP oraz najlepszy wynik w mieście Częstochowa w IV edycji trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik 2022-23. Uczeń kl. 3 b Piotr-Szcześniak zdobył tytuł Finalisty na szczeblu ogólnopolskim w kategorii uczniów klas 4 SP w IV edycji...
05/04/2023, 12:14 AModlinska
    Kajecik Żaczka
  II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zwierzętach „Płazy i gady” W piątek 31 marca w SP nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zwierzętach „Płazy i gady”.  Konkurs składał się z trzech etapów: I - test wiedzy ogólnej o gromadach płazów i gadów (pytania otwarte i zamknięte), II - rozpoznawanie krajowych gatunków płazów i gadów na podstawie zdjęć, III - rozpoznawanie odgłosów gatunków żyjących w Polsce.  Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 6 c Dominik Jędryka.  W zmaganiach wzięło udział 25 uczniów z 12 szkół.  Dominik zaprezentował bardzo...
03/04/2023, 04:17 Sylwia Rosikoń
  Uczniowie klasy 1b wraz z p. Karolina Milewską oraz p. Emilia Jurczyńską  uczestniczyli w cyklicznym happeningu pod nazwą “Stereotypy na stos!” organizowanego przez Fundację Oczami Brata. Wydarzenie odbyło się 21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny oraz Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Podczas wyjścia uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych oraz warsztatach bębniarskich.  Przeszliśmy w korowodzie  z placu Starego Rynku na wały pobliskiej rzeki, gdzie symbolicznie zatopiliśmy Marzannę, a razem z nią wszystkie stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością i osób z zespołem...
Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Częstochowie organizuje dla uczniów szkół podstawowych Powiatowy Konkurs Komputerowy pt. „Najładniejsza kartka wielkanocna”. Do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych klas IV-VI oraz klas VII-z powiatu częstochowskiego!  Regulamin konkursu
27/03/2023, 04:15 Sylwia Rosikoń
  Dnia 14 marca w Szkole Podstawowej nr 53 im. Marii Skłodowskiej - Curie odbyła się uroczystość podsumowująca III edycję projektu "...a serce zostało na Kresach", którego organizatorami byli: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Towarzystwo Przyjaciół Lwowa oraz Szkoła Podstawowa Nr 53. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Nagrodzony został zespół wokalny "Dwójeczki", w składzie:- Amelia Osicka, kl. 6a- Bianka Gutkowska, kl. 6a- Agata Bednarz, kl. 6a - Piotr Wolniewicz, kl. 6aOpiekunem grupy była p. Emilia Kurzydlak.Podczas uroczystości wręczono nagrody, a także...
24/03/2023, 05:21 Sylwia Rosikoń
  22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 w ramach zajęć świetlicowych oraz nasze przedszkolaki uczestniczyli w warsztatach eksperymentalnych związanych z wodą. Tematem doświadczeń była woda – jej właściwości, sposoby pozyskiwania, znaczenie dla ludzi i przyrody. Młodzi naukowcy nauczyli się w jaki sposób oszczędzać wodę, samodzielnie wykonali doświadczenia dotyczące oczyszczania wody tj. sączenie, filtracja. Zapoznali się z obiegiem wody w przyrodzie, dowiedzieli się, że troska o wodę to obowiązek każdego człowieka. W ramach programu „Być jak...
22/03/2023, 05:35 Sylwia Rosikoń
  21 marca to pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespół Downa zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. W ramach integrowania się z osobami z trzecim chromosomem i jako wyraz wsparcia uczniowie klasy 3 a ubrali skarpetki nie do pary. Galeria zdjęć
W dniach 14-28.02.2023 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Częstochowie przyłączyła się do obchodów dnia zakochanych, poprzez stworzenie autorskiego projektu „ Miłość niejedno ma imię…”. Projekt skierowany był do wszystkich szkół na terenie miasta Częstochowa, obejmował klasy 1-8. Autorkami projektu były nauczycielki: mgr Emilia Jurczyńska, mgr Edyta Szeląg, mgr Beata Piech, mgr Edyta Lara, mgr Anna Powroźnik, mgr Małgorzata Zakłada-Szettel. Projekt zawierał dziesięć przykładowych zadań z opisem ich realizacji. Zadaniem nauczycieli było zrealizowanie minimum jednego zadania w...
21/03/2023, 05:46 Sylwia Rosikoń
  14 marca 2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas: Ia, Ib, Ic uczestniczyły w spotkaniu z rycerzem "Medalikiem" - maskotką drużyny piłkarskiej RKS Raków Częstochowa. Podczas spotkania dzieci m.in. odpowiadały na pytania dotyczące drużyny i zdobywały nagrody, otrzymywały autografy oraz robiły pamiątkowe zdjęcia. Dzieci również uczestniczyły w rozgrzewce i sprawdziły umiejętności bramkarskie Medalika:) Galeria zdjęć
15/03/2023, 05:56 Sylwia Rosikoń
  8 marca uczniowie klasy 2a mieli możliwość uczestniczyć w treningu capoeiry - brazylijskiej sztuki walki, która łączy elementy tańca, akrobatyki, muzyki, kopnięć oraz systemu samoobrony. Instruktorzy podczas godzinnego treningu zapoznali uczniów z wszystkimi tymi elementami. Dziękujemy za zaangażowanie, mali sportowcy byli zachwyceni treningiem i aktywnie w nim uczestniczyli. Galeria zdjęć  
  Uczniowie klas 8 mieli okazję odwiedzić laboratorium Technik Membranowych, w którym prowadzone są badania w zakresie chemii supramakromolekularnej i chemii separacji. Zapoznaliśmy się z tajnikami badań usuwania barwników chemicznych tj. błękit metylenowy i oranż metylowy, za pomocą związków makrocyklicznych, przy wykorzystaniu polimerowych membran inkluzyjnych. W czasie naszej wycieczki w pracowni Syntez i Degradacji Materiałów Polimerowych pod okiem pracowników naukowych udało nam się wydrukować biomateriały - materiały degradowalne, za pomocą drukarki 3D, z użyciem filamentu złożonego z...
  W dniu 6.03.2023r. na pływalni Szkoły Podstawowej nr 2 odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu (klasy VII-VIII). W zawodach wzięły udział szkoły z powiatu częstochowskiego. Nasza szkoła zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i III miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców.Nasi uczniowie zajęli indywidualnie następujące miejsca:I miejsce - Alicja Łaz (50m s. klasyczny)II miejsce - Maja Moroziuk (100m s. zmiennym)II miejsce - Zuzanna Przygodzka (100m s. grzbietowym)II miejsce - Maja Góra (50m s. motylkowym)II miejsce - Victoria Bojanowska (50m s. grzbietowym)III...
08/03/2023, 17:28 AModlinska
   Wniosek
05/03/2023, 07:00 Sylwia Rosikoń
  W ostatnim czasie nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą w przedsięwzięciach artystycznych realizowanych przez częstochowskie szkoły. Między innymi zostaliśmy zaproszeni na IV Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej "Folkowizja 2023", który skierowany był do uczniów klas I -III. Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice: Emilia Wrona oraz Amelia Lara, która zajęła I miejsce. Dziewczynkom gratulujemy wspaniałych występów, a organizatorom - w tym Szkole Podstawowej nr 33 im Marii Kownackiej w Częstochowie - dziękujemy za zaproszenie oraz promowanie polskiej kultury ludowej. Innym konkursem, w jaki...
28/02/2023, 19:21 AModlinska
  Pierwsze spotkanie klasy 4b z robotem mBot. Uczniowie klasy 4b podczas lekcji informatyki rozpoczęli przygodę z programowaniem i robotyką. Roboty mBot wyposażone są w czujniki: światła, odległości, dźwięku. Mogą być sterowane bezprzewodowo za pomocą pilota lub komputera. Uczniowie poczynili pierwsze kroki w dziedzinie sterowania pisząc programy ruchu jazdy do przodu, tyłu oraz zatrzymania. Pisząc kody wykorzystali środowisko mBot oparte na Scratchu. Dzieci pracowały w grupach z dużym zaangażowaniem. Zajęcia wywołały dużo radości. Roboty stały się dobrym narzędziem i pozwoliły przenieść...
26/02/2023, 18:49 AModlinska
  Uczniowie klasy 5b uczestniczyli w niecodziennej lekcji informatyki. Korzystając z pomocy dydaktycznych klocków Lego z programu Laboratoria Przyszłości wykonali ciekawe projekty. W pierwszej kolejności zapoznali się z budową zestawu, sprawdzili jak działają czujniki i HUB. Następnie przyszedł czas na prawdziwą zabawę - projektowanie, budowanie i programowanie. Uczniowie działając w zespołach wykazali się dobrą organizacją pracy, dużym zaangażowaniem w swoje dzieła. Galeria zdjęć - Lekcja informatyki w klasie 5b
      REKRUTACJA DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI  I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W PUBLICZNYCH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH, A TAKŻE WYBRANYCH PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH NA ROK SZKOLNY 2023/2024    Wkrótce rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Częstochowie. Obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym objęte są dzieci 6-letnie. Natomiast wszystkie dzieci 3-, 4- i 5-letnie mają prawo do wychowania przedszkolnego.  Rekrutacja będzie prowadzona w trzech etapach. I ETAP Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole...
20/02/2023, 05:38 Sylwia Rosikoń
  7 lutego uczniowie klasy 2a uczestniczyli w Igrzyskach Zdrowia. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Uczniowie aktywnie wzięli udział w imprezie, mieli możliwość zapoznania się z różnymi dyscyplinami sportowymi tj.: akrobatyka, koszykówka, siatkówka, rugby, taekwondo, tenis ziemny, unihokej. Poznali zasady zdrowego żywienia i pierwszej pomocy oraz wzięli udział w konkursie wiedzy o sporcie.  Galeria zdjęć
20/02/2023, 05:14 Sylwia Rosikoń
  Karnawał to czas zabaw i balów. Kolorowe stroje, bajkowy wystrój i porywająca do tańca muzyka muzyka - w takiej atmosferze bawiły się dzieci 2 lutego podczas szkolnego balu karnawałowego. Z wielką radością uczestniczyły w tańcach oraz zabawach. Galeria zdjęć
  NABÓR DO KLAS I PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2023/2024 W dniu 1 marca 2023 r. rozpoczyna się zgłaszanie uczniów do klas I szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie danej szkoły oraz rekrutacja dla dzieci spoza obwodu, jeśli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami. Nabór do klas I szkół podstawowych będzie odbywał się z wykorzystaniem systemu elektronicznego.  Udostępnienie oferty oraz otwarcie strony internetowej dla rodziców nastąpi 1 marca 2023 r. o godz. 8:00, co oznacza, że do tego czasu nie będzie możliwości logowania się i rejestrowania....
13/02/2023, 05:24 Sylwia Rosikoń
  W Częstochowie w dniach od 8 do 11 stycznia 2023r. gościła z wizytą partnerską grupa niemieckich nauczycieli - stażystów wraz z opiekunami. Wizyta partnerska jest wynikiem porozumienia podpisanego przez Częstochowę z Dientzenhofer – Gymnasium w Bambergu. Wymiana ma na celu doskonalenie umiejętności nauczycielskich i dzielenie się doświadczeniem pomiędzy poszczególnymi placówkami. Dientzenhofer - Gymnasium w Bambergu w Bawarii to szkoła powstała w 1966 roku. Swoją nazwę wzięła od rodu Dientzenhoferów – budowniczych działających w niemieckiej Frankonii już w okresie Baroku. Szkoła chwali się...
01/02/2023, 13:11 Sylwia Rosikoń
  13 stycznia odbyły się warsztaty podczas których nauczyciele, uczniowie i ich rodzice wykonali ścieżkę sensoryczną. Wykorzystane zostały materiały zebrane podczas zbiórki charytatywnej na rzecz szkoły. Na zakończenie, dla każdy z uczestników odbił swoją dłoń na pamiątkowym plakacie🙂 Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc! Ścieżka sensoryczna będzie wykorzystywana podczas różnego rodzaju zajęć o charakterze terapeutycznym. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wykonać ćwiczenie z integracji sensorycznej. Relacja z warsztatów
01/02/2023, 12:18 Sylwia Rosikoń
Im dalej wzwyż i im dalej w głąb, tym wszystko staje się większe. Wnętrze jest zawsze większe od tego, co na zewnątrz.Na przełomie stycznia i lutego w holu głównym naszej szkoły można oglądać wystawę projektów przygotowanych przez uczniów kl. 4c związanych z książką Clive’a Staplesa Lewisa „Opowieści z Narni. Lew, czarownica i stara szafa”, lekturą omawianą na lekcjach języka polskiego. Uczniowie nie tylko zadbali o staranne przygotowanie pracy, ale też wykazali się kreatywnością. Beata Kędzierska Galeria zdjęć
01/02/2023, 11:51 Sylwia Rosikoń
  22 grudnia uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą, p. Beata Kędzierską świętowali wspólnie nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Zanim zasiedli przy pięknie udekorowanym stole zastawionym słodkościami i owocami, złożyli sobie życzenia, a na zakończenie wspólnie zaśpiewali kilka kolęd. Galeria zdjęć
01/02/2023, 09:07 AModlinska
31/01/2023, 18:41 AModlinska
   
31/01/2023, 14:00 AModlinska
 
29/01/2023, 17:29 Sylwia Rosikoń
  W dniach od 16 stycznia do 20 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Częstochowie dzieci w wieku 7-10 lat wzięły udział                                     w wypoczynku zimowym – półkoloniach. Każdego dnia uczniowie w godzinach od 9 do 13.00 uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach zorganizowanych na  terenie szkoły i poza nią. W półkolonii wzięło udział 30 uczniów podzielonych na 2 grupy. Podczas pobytu dzieci na półkolonii przeprowadzono pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zajęć na terenie szkoły, sali gimnastycznej; bezpieczeństwa podczas jazdy środkami...
26/01/2023, 09:49 Sylwia Rosikoń
  W piątek 13.01.2023r. w kościele św. Jana Sarkandra w Częstochowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek "Na świąteczną nutę". Organizatorami w tym roku była Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie. Naszym uczniom udało się zdobyć zaszczytne miejsca w tym konkursie:I miejsce - Piotr WolniewiczII miejsce - duet, Julia Wyrębak oraz Emilia BerdysIII miejsce - duet, Jagoda Mieruszyńska oraz Mateusz KubickiWyróżnienie - Emilia WronaOsobą odpowiedzialną za przygotowanie uczniów do występu była pani Emilia Kurzydlak.Laureatom serdecznie gratulujemy, a...
26/01/2023, 09:36 Sylwia Rosikoń
  W grudniu uczniowie klas 1b, 2b oraz 3b wzięli udział w projekcie szkolnym Gwiazdka eko - ucznia. Celem projektu było kształtowanie postawy ekologicznych, integracja rodziców, nauczycieli oraz uczniów, wzbudzenie motywacji do działania. Uczniowie w ramach projektu podjęli się wykonania szeregu działań:Kalendarz adwentowy - wspólnie odliczaliśmy czas do gwiazdki, wykonując zadania uczące nas odpowiedzialności, wzmacniające więzi rodzinne, pobudzające do różnych aktywności, a także przybliżające nam ideę Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci miały między innymi za zadanie: wyjść z całą rodziną na...
24/01/2023, 08:06 Sylwia Rosikoń
  W dniach od 30 listopada do 16 grudnia 2022 r. na terenie szkoły przeprowadzona została zbiórka darów na rzecz Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego „ Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”, które mieści się na ulicy Michałowskiego. Stowarzyszenie powstało dzięki wrażliwości i ogromnemu sercu grupy pielęgniarek, które podczas wieloletniej pracy na oddziałach noworodkowych stykały się z eskalacją porzucania nowonarodzonych dzieci przez rodziny biologiczne. Pielęgniarki te nie mogły już dłużej bezczynnie przyglądać się dramatom maluchów zabieranych do domów dziecka i postanowiły stworzyć miejsce,...
24/01/2023, 07:31 Sylwia Rosikoń
    W dniach 15 i 16 grudnia 2022 roku odbyły się w naszej szkole Kiermasze Bożonarodzeniowe. W czwartek stoiska wystawiły klasy 1-3 oraz przedszkole, a w piątek klasy 4-8.  Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie imprezy. Rodzice i uczniowie bardzo się zaangażowali. Na kiermaszu można było zakupić przeróżne, wykonane przez nich, świąteczne dekoracje, stroiki, skrzaty, bałwanki, pyszne domowe ciasta, ciasteczka, babeczki itp. Składamy wszystkim najserdeczniejsze podziękowania za przygotowane do sprzedaży artykuły oraz za tak liczne zakupy. GALERIA...
13/01/2023, 17:58 AModlinska
        Kajecik Żaczka
  XII edycja Tygodnia Lokalnych Branż Zawodowych W ramach „Tygodnia Lokalnych Branż Zawodowych” uczniowie klas VIII uczestniczyli w wizytach studyjnych zorganizowanych przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych  – Centrum Informacji Zawodowej: - Hotel IBIS - Krotoski Serwis Samochodowy. Działania podjęte w ramach przedsięwzięcia Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych dostarczyły uczniom wiedzy na temat edukacji zawodowej, pozytywnych przykładów rozwoju zawodowego w lokalnym środowisku, po to, aby inspirować ich do bardziej przemyślanych i trafnych wyborów ścieżek kariery...
04/01/2023, 11:58 Sylwia Rosikoń
  „ Cicha Noc…Święta Noc… " jest każdego roku szczególnie oczekiwana zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Święta Bożego Narodzenia w naszej ojczyźnie są bogate w piękne tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Ubieranie choinki, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, łamanie się opłatkiem czy wspólny śpiew kolęd ubogacają nasze świąteczne przeżycia. Polskie tradycje związane z Bożym Narodzeniem zechcieli przybliżyć wszystkim zebranym gościom, uczniowie naszej szkoły podczas wieczornicy, która odbyła się w dniu 15 grudnia. Scenariusz spotkania...
20/12/2022, 13:02 Sylwia Rosikoń
  W poniedziałek, 19 grudnia 2022 r. na Placu Biegańskiego odbyło się podsumowanie akcji „Święta Bożego Narodzenia z Siostrą Mileną”. Inicjatorką akcji jest siostra Milena ze Zgromadzenia sióstr św. Józefa w Częstochowie. W to przedsięwzięcie włączyła się również nasza szkoła. Podczas tegorocznej akcji uczniowie klasy II b pod opieką p. Anny Szumlińskiej dekorowały żywą choinkę. Przygotowane dekoracje świąteczne zostały wykonane przez dzieci pod czujnym okiem p. B. Lubowieckiej, p. P. Ryl, p. N. Bierzyńskiej.  Po zakończonych pracach dekoracyjnych wszyscy uczestnicy degustowali świąteczne...
20/12/2022, 12:37 Sylwia Rosikoń
  W dniu 16 grudnia uczniowie klas 7 uczestniczyli w wycieczce po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Organizatorem wyjazdu był Wydział Edukacji i Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy. „Jura nie tylko dla orłów” to program profilaktyczno – zdrowotny mający na celu profilaktykę uzależnień i propagowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów częstochowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wycieczka połączona była z programem zwiedzania zabytków, miejsc historycznych i atrakcji przyrodniczych. Uczniowie zapoznali się z historią zamku w Olsztynie. Odwiedziliśmy dworek...
17/12/2022, 20:57 Sylwia Rosikoń
  "Życie cudem jest..." te słowa były motywem przewodnim wieczornicy, która odbyła się w naszej szkole w dniu 22 listopada. Uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi i nauczycielami zastanawiali się, co może przynieść człowiekowi szczęście. Aby znaleźć odpowiedź na to nurtujące nas od wieków pytanie, sięgnęli do poezji i muzyki. Okazało się, że: miłość, przyjaźń, rodzina, wiara, rozwijanie pasji, afirmacja przyrody, odpoczynek wpływają na jakość naszego życia i nadają mu sens. Artyści po opieką pani J. Trzepizur i M. Zakłady-Szettel wykazali się ogromną wrażliwością i talentem recytatorskim oraz...
15/12/2022, 07:00 AModlinska
 
  Podziękowanie za udział w akcji charytatywnej: “Mikołaj dla hospicjum” Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom oraz osobom zaangażowanym w naszą akcję. Dziękujemy za okazane wsparcie i za to, że mogliśmy liczyć na Państwa otwarte serca, które tak przepięknie potrafią dzielić się dobrem z innymi.  Renata Szczygłowska, Barbara Zdunek, Emilia Jurczyńska, Iwona Mielczarek  
6 grudnia 2022 roku, uczniowie z klasy I C wraz z wychowawczynią Panią Anną Powroźnik, odwiedzili fabrykę szklanych ozdób HURAS FAMILY POLAND. Zwiedzanie i warsztaty odbyły się w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie przy ul. Wilgowej 69. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zobaczyć zakład w trakcie pracy i obserwować etapy powstawania ozdób czyli powstawanie formy, dmuchanie ozdoby ze szklanej rurki, srebrzenie szklanej wydmuszki, ręczne dekorowanie oraz specjalne pakowanie ozdób.Niespodzianką dla dzieci, była również możliwość zobaczenia pokoju, gdzie po ciężkiej pracy, przy kominku i pięknie...
09/12/2022, 22:08 AModlinska
  Święty Mikołaj w SP2 W naszej szkole, jak co roku, 6 grudnia pojawił Święty Mikołaj. Nie był sam. Towarzyszyły mu elfy i oczywiście Pani Mikołajowa. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na tak szczególnego gościa. Ich cierpliwość została nagrodzona. Zarówno przedszkolaki  jak i uczniowie szkoły zostali obdarowani upominkiem. Radość z prezentów była ogromna. Uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem uczniowie zawdzięczają hojności Rady Rodziców.W imieniu obdarowanych dzieci dziękuje dyrektor szkoły, Anna Bednarek. Galeria zdjęć
08/12/2022, 06:48 AModlinska
 
06/12/2022, 15:20 Sylwia Rosikoń
  2 grudnia odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie dla klas I - III. Wzięło w nich udział około 40 uczniów z klas młodszych. Klasy I - II rywalizowały w stylu dowolnym i grzbietowym na dystansie 25 m, a klasy III na dystansie 50 m. 6 grudnia odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie dla klas IV - VIII, w których wzięło udział ponad 30 uczniów. Rywalizowali oni na dystansie 50 m stylem dowolnym i grzbietowym. Uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni słodką niespodzianką. Mikołajkowe Zawody Pływackie zostały zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Galeria zdjęć - Klasy I -...
04/12/2022, 19:13 AModlinska
    Tydzień życzliwości z SP2 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym od 21 do 25 listopada odbył się w naszej szkole Tydzień Życzliwości. Wydarzenie skierowane do uczniów, rodziców oraz pracowników miało na celu kształtowanie życzliwej i przyjaznej postawy do otaczającego nas świata, a także pokazanie, że "Bycie życzliwym ma wielką moc". Dla całej społeczności szkolnej przygotowaliśmy specjalne atrakcje. Do wykonania były "życzliwe" zadania i przekazanie ich kolejnej osobie. Wychowawcy wraz z dziećmi wybierali życzliwe duszki, czyli osoby...
01/12/2022, 15:14 Sylwia Rosikoń
2 listopada uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą p. Beatą Kędzierska byli na cmentarzu Kule, aby zapalić znicze na grobach ofiar II wojny światowej, m.in. grobach mężczyzn z rodziny Wiewiórów rozstrzelanych 5 września 1939 roku. Od wychowawcy usłyszeli opowieść o pierwszych dniach II wojny światowej w Częstochowie, represjach Niemców wobec ludności cywilnej, które rozpoczęły się już 4 września, nazywanego „krwawym poniedziałkiem”. Uczniowie wśród mogił znaleźli wiele takich, na których znalazła się tabliczka: „ofiara niezidentyfikowana”. Wyjście na cmentarz było lekcją patriotyzmu i częścią...
29/11/2022, 09:56 AModlinska
    Wniosek
27/11/2022, 09:35 Sylwia Rosikoń
  W ramach  corocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych działań. Tydzień dla Niepodległej trwał od 7 do 11 listopada 2022r. w ramach którego zostały zorganizowane: - rajd na orientację z okazji 11 listopada dla klas 1-3 - akcja „Wysyłamy balony dla bohaterów walczących o wolną Polskę” dla klas młodszych oraz oddziału przedszkolnego  -  konkurs recytatorski wierszy o tematyce patriotycznej dla klas 1-3 - poranki poetyckie z wierszami o tematyce patriotycznej w klasach młodszych -  escape...
27/11/2022, 08:43 Sylwia Rosikoń
  W czwartek 24 listopada 2022 uczniowie klas czwartych wzięli udział w pasowaniu na czwartoklasistę. Celem imprezy była integracja całej grupy. Na początku każda klasa przedstawiła się. Były zabawne wiersze i krótkie występy, promujące klasę plakaty. Następnie trzy kolorowe drużyny – 4a zielona, 4b niebieska, 4c biało-żółta wzięły udział w kilku konkurencjach, przechodząc 1. próbę uśmiechu,2. próbę smaków,3. próbę poczucia rytmu, 4. próbę plastyczną,5. próbę wiedzy szkolnej i znajomości naszej szkoły i dzielnicy,6. próbę sprawności fizycznej. Najpierw trzech śmiałków po wypiciu soku z...
27/11/2022, 08:07 Sylwia Rosikoń
Z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny z klasy 4c wraz z wychowawczynią, p. Beatą Kędzierską zorganizowały dla chłopców ze swojej klasy konkurs „Chłopak na schwał”. W czasie kilku konkurencji chłopcy musieli wykazać się między innymi pomysłowością, zręcznością, cierpliwością, mądrością.Pierwsze zadanie polegało na przyszyciu guzika. Cóż…, nikomu nie udało się go wykonać w sposób zadawalający. Druga konkurencja nazywała się „Coś z niczego”. Z otrzymanej kartki chłopcy musieli zrobić coś ciekawego. Jak nietrudno się domyślić, wkrótce po całej sali latały samoloty, a jeden Grześ z otrzymanej zielonej...
26/11/2022, 21:42 Sylwia Rosikoń
  W poniedziałek 17 października uczniowie klasy 4c uczestniczyli w wycieczce klasowej. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie planetarium w Chorzowie. Najpierw uczniowie obejrzeli dwa seanse „Królestwo planet” i „Jesteśmy gwiazdami”, a następnie wzięli udział w warsztatach meteorologicznych. Następnie klasa 4c spędziła trzy godziny w Bajce pana Kleksa, w sali gier, zabaw zainspirowanej opowieścią stworzoną przez Jana Brzechwę. Ponieważ uczniowie klasy 4c właśnie rozpoczęli omawianie „Akademii pana Kleksa”, która jest ich lektura obowiązkową, bez większego trudu rozwiązywali zagadki,...
25/11/2022, 05:32 Sylwia Rosikoń
  Akcja "Wigilia dla zwierząt 2022"  W tym roku szkolnym organizujemy zbiórkę dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomych Zwierząt "As" w Jamrozowiźnie (gmina Kłomnice)  Zbiórka darów potrwa do 20 grudnia       Co jest niezbędne:      żwirek dla kotów      miski metalowe      drapaki i domki dla kotów      środki czystości      artykuły do pielęgnacji      smycze, obroże (nie kolczatki), kagańce      karma dla psów i kotów  W ten wyjątkowy czas dajmy coś od siebie i pomóżmy zwierzętom, które w schronisku czekają na nowy dom...  Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych:...
  18 listopada b.r. odbyliśmy wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie klas 7 i 8 byli uczestnikami zajęć w doskonale wyposażonych laboratoriach: biologicznym, chemicznym, fizycznym i robotycznym. W dwóch zespołach liczących po 16 osób, pod okiem specjalistów wykonywali oni samodzielnie ciekawe, a niekiedy także niesamowite doświadczenia. Tematyka zajęć obejmowała następujące zagadnienia: Samochód na wodę – laboratorium chemiczneCzy woda może poruszyć pojazd? Dlaczego ostatnio tyle mówi się o produkcji wodoru, skoro to najczęściej występujący pierwiastek na Ziemi? W...
18/11/2022, 08:20 AModlinska
  Materiały i zdjęcia do szkolnej gazetki "Kajecik Żaczka" zostały opracowane z wykorzystaniem laptopa i drukarki zakupionych  w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości"     Kajecik Żaczka
15/11/2022, 09:52 AModlinska
 
14/11/2022, 17:09 Sylwia Rosikoń
  8. listopada w Hali Polonia odbył się I turniej Częstochowskiej Ligi Rugby w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego. Wystąpiło na nim sześć szkół, w tym nasza SP nr 2. Drużyny podzielono na dwie grupy. W pierwszym meczu nasi zawodnicy ulegli znacząco SP nr 22, ale w drugim bardzo zaciętym meczu pokonali uczniów z SP nr 16. Tym samym awansowali do półfinałów. Tam musieli uznać wyższość późniejszych triumfatorów całego turnieju SP nr 52. W ostatnim meczu o 3. miejsce po słabiej pierwszej połowie zaczęli gonić przeciwników z SP nr 27, ale ostatecznie nie udało się ich doścignąć i...
14/11/2022, 16:59 Sylwia Rosikoń
W dniu 7.11.2022r. na zewnętrznym terenie szkoły odbył się "Rajd na orientację z okazji Święta Niepodległości" dla klas I-III. Każda z klas była osobną drużyną, które ruszały jedna po drugiej w 10 minutowych odstępach wyposażone w mapy satelitarne. Ich zadaniem było odnaleźć siedem punktów, w których znajdowały się pytania związane z Polską. Dla utrudnienia na terenie rajdu rozmieszczone były również kartki-pułapki, które nie były oznaczone na mapie, a miały na celu zmylenie uczestników. Zarówno uczniowie jak i wychowawcy klas podeszli do tematu bardzo entuzjastycznie. Większość drużyn pokonała...
14/11/2022, 15:21 Sylwia Rosikoń
  Aby uczcić nadchodzący Dzień Niepodległości dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I-III oraz klasa 4a spotkały się na boisku szkolnym i wzięły udział w projekcie„Pocztówka dla Niepodległej”.  Projekt ten polega na  wysyłaniu „do nieba ” balonów biało-czerwonych dla bohaterów walczących o wolną Polskę, wraz z kartką,w której zachęcamy znalazcę naszej niepodległościowej przesyłki do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do ojczyzny oraz uczczenie pamięci ludzi, którzy walczyli o wolność naszego kraju.  Organizatorzy...
Zbiórka słodyczy dla dzieci z przedszkola integracyjnego. Grudzień to miesiąc prezentów i radosnych niespodzianek, a pierwszą okazją do obdarowywania bliskich są oczywiście Mikołajki. Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce słodyczy, którymi chcemy obdarować dzieci z przedszkola integracyjnego w naszej dzielnicy w dniu 6 grudnia. Zachęcamy do udziału w akcji wszystkich uczniów naszej szkoły. Słodycze można zostawić w oznaczony pudełku przy portierni lub oddać do swojego wychowawcy. Akcja potrwa do 2 grudnia. Renata Szczygłowska, Emilia Jurczyńska, Barbara...
13/11/2022, 07:10 AModlinska
  Szanowni Państwo! Zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się uczniów i wychowawców do akcji charytatywnej prowadzonej w naszej szkole. Idea jest piękna, a jednocześnie wychodzi naprzeciw tym, którzy potrzebują naszego wsparcia i pomocy. W okresie od 03.11.2022r. do 25.11.2022r., zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz dzieci będących pod opieką Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Zbieramy: kosmetyki pielęgnacyjne (oliwki, chusteczki mokre, szampony, płyny do kąpieli, itp.) słodycze, pampersy w rozmiarze 5-6. Artykuły proszę zostawiać przy portierni w przygotowanych...
10/11/2022, 19:43 Sylwia Rosikoń
  W dniu 10 listopada 2022 roku w szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.Klasa 5a wraz ze szkolnym chórem przygotowała montaż słowno  - muzyczny dla uczczenia tego ważnego dla Polski i Polaków dnia.Uczniowie klas 4 - 8 mogli prześledzić najważniejsze wydarzenia podczas 123 letniej niewoli Polaków, okres rozbiorów Polski, powstanie listopadowe, powstanie styczniowe i I wojnę światową, która doprowadziła do odzyskania niepodległości. Przypomniano postać Marszałka Józefa Piłsudskiego.Uczniowie pięknie zaprezentowali ten czas, recytowali z ogromnym...
10/11/2022, 16:46 Sylwia Rosikoń
W związku z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole w dniu 10 listopada każda klasa zorganizowała "Poranek patriotyczny". Uczniowie klas młodszych czytali swoim kolegom i koleżankom piękne wiersze związane z umiłowaniem naszej Ojczyzny oraz poszanowaniem symboli narodowych. Chłopcy i dziewczynki pięknie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. GALERIA ZDJĘĆ
  5 listopada 2022r. w Domu Kultury we Włoszczowie odbyły się już ostatnie eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka". Naszą szkołę reprezentowało 3 solistów: - Emilia Wrona - uczennica klasy 1c- Zuzanna Galant - uczennica klasy 4b- Natalia Tyrajska - uczennica klasy 6aoraz zespół wokalny "Dwójeczki", w składzie:- Emilia Berdys - klasa 4b- Maja Kamieniak - klasa 4b- Jagoda Mieruszyńska - klasa 5c oraz gościnnie Maria Kurzydlak - uczennica klasy 5 Jasnogórskiej Publicznej Szkoły Muzycznej w Częstochowie, która wspomagała nasze "Dwójeczki" nie tylko wokalnie,...
03/11/2022, 16:45 Sylwia Rosikoń
  W ramach realizacji projektu "Spacerem po Europie" w dniach 24-28 października obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języków Europejskich. W poniedziałek 24 października dzieci, młodzież oraz wychowawcy ubrani byli w kolory flagi kraju, który wylosowali.  Nauczyciele języków obcych prowadzili zajęcia w klasach 1-8 na temat różnorodności językowej Europy na zajęciach języka angielskiego i języka niemieckiego. We wtorek 25 października odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Europejskich dla uczniów klas 6 i 7, za który odpowiedzialne były  p. Edyta Szeląg i p. Edyta Garska. W konkursie wzięło...
03/11/2022, 16:17 Sylwia Rosikoń
  29 września klasy 5 uczestniczyły w wycieczce integracyjnej do Łodzi. Pierwszym punktem był park tematyczny Mandoria. Było to wyjątkowe miejsce rozrywki. Atrakcje i wystylizowane otoczenie uzupełniały się wzajemnie, tworząc doskonałą przestrzeń do zabawy, pogłębiania więzi i wspólnego spędzania czasu.  W Mieście Przygód uczniowie z radością korzystali ze znajdujących się w parku karuzel czy roller-coasterów.  Następnie grupa udała się do Orientarium - najnowocześniejszego w Europie pawilonu poświęconego faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Wszyscy mogliśmy obserwować mieszkańców...
27/10/2022, 16:02 Sylwia Rosikoń
Szanowni Państwo!Głosami Rodziców i Uczniów nasza szkoła została zgłoszona do nagrody Szkoła Roku w Plebiscycie Edukacyjnym prowadzonym  w województwie śląskim przez Dziennik Zachodni. Ponadto nominację w kategorii Nauczyciel Roku otrzymały: p. Magdalena Kieliszek i Dorota Wawszczak. Linki do głosowania na nominowanych nauczycieli i na szkołę. Głosowanie jest w formie smsa - koszt 3,69zł z vat Link do głosowania - p. Dorota WawszczakŻeby zagłosować na panią Dorotę Wawszczak - wyślij SMS KTF.102 na numer 7303  Link do głosowania - p. Magdalena KieliszekŻeby zagłosować na panią Magdę Kieliszek...
26/10/2022, 16:08 Sylwia Rosikoń
  Uczniowie klasy 3a gościli na zajęciach wychowania fizycznego trenera AZS Częstochowa, byłego zawodnika pierwszoligowych drużyn koszykarskich pana Michała Sarana. Pod okiem trenera po przeprowadzonej rozgrzewce uczniowie oswajali się z piłką wykonując ćwiczenia doskonalące prawidłowe trzymanie, odbijanie i rzucanie piłki. To był pierwszy, lecz nie ostatni trening z panem Michałem.  GALERIA ZDJĘĆ
22/10/2022, 06:52 Sylwia Rosikoń
  PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2022/2023   AKTYWNA KLASA 2022/2023
20/10/2022, 19:01 Sylwia Rosikoń
  Uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w warsztatach chemicznych poświęconych lodowym eksperymentom. Wszystkim doświadczeniom i eksperymentom towarzyszył suchy lód, który posłużył do stworzenia dymiącego napoju, tajemniczej mgły, gigantycznej bańki i odrzutowej rakiety. Uczniowie zmieniali również kolor cieczy i kolor płomieni. GALERIA ZDJĘĆ
13/10/2022, 05:53 Sylwia Rosikoń
  10 października klub RKS Raków Częstochowa zorganizował akcję "ekstraKLASOWE spotkanie" -  na mecz ligowy z Miedzią Legnica zaproszono dzieci z częstochowskich szkół. Na trybunach nie mogło zabraknąć uczniów z SP nr 2. Pod opieką p. Michała Krzypkowskiego siedem dziewczyn z klasy 8a gorąco dopingowało naszych piłkarzy na Miejskim Stadionie Piłkarskim. Uczennice były bardzo zadowolone z wyjścia i deklarowały chęć udziału w kolejnych tego typu akcjach.
10/10/2022, 14:38 Sylwia Rosikoń
  W piątek 7 października, uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w Biegu Orląt Lwowskich, którego ideą jest upamiętnienie dzielnych obrońców Lwowa. Uczniowie przebiegli lub przemaszerowali trasę 1421 metrów - tyle w 1918 roku zginęło dzieci i młodzieży, którzy walczyli o miasto z oddziałami wojsk ukraińskich. GALERIA ZDJĘĆ
04/10/2022, 04:26 Sylwia Rosikoń
  W sobotę 28. września w Parku Lisiniec odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży. Startowały w nich sześcioosobowe drużyny i każdy z zawodników miał do pokonania dystans 800m po szutrowej i trawiastej nawierzchni i o różnym poziomie nachylenia. Nasza szkoła wystawiła drużynę dziewczyn (kl. VII-VIII), która uplasowała się na 5. miejscu (w stawce 9. ekip). Nasze dziewczyny dały z siebie wszystko, mimo bardzo trudnych warunków na trasie - dużo błota i kałuż. Skład drużyny (w kolejności zmian): Lidia Matyga, Marika Królikowska, Natalia Chłód, Victoria...
28/09/2022, 18:17 AModlinska
 
20/09/2022, 17:32 AModlinska
 
18/09/2022, 12:28 AModlinska
 
  Pismo Dyrektora MOPS WYDATKI KWALIFIKOWANE DO STYPENDIUM SZKOLNEGO 2022-2023 Zaświadczenie wychowanie fizyczne 2022-2023 ZASIŁEK SZKOLNY 2022 -2023 klauzula RODO Klauzula AU Oświadczenie o zapoznaniu się z WYMOGAMI stypendium 2022 - 2023 STYPENDIUM SZKOLNE - wniosek 2022 - 2023 Oświadczenie osoby praca DORYWCZA 2022 - 2023 Zaświadczenie o dochodach ETAT 2022 - 2023 Oświadczenie działalności gospodarczej rozpoczętej w roku bieżącym Zaświadczenie dochód CIS zaw 2022 - 2023 Oświadczenie dochód RYCAT 2022 - 2023 Oświadczenie ubezpieczenie zdrowotne
  Rozpoczęcie roku szkolnego Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022r. w sali gimnastycznej. Godzina 8:00   klasy 4-8 Godzina 10:00 klasy 1-3 Uczniowie z wychowawcami spotykają się w holu szkoły i pod ich opieką udają się do Sali gimnastycznej. Obowiązuje obuwie zmienne.   Zebranie wychowawców oddziałów klas 1 z rodzicami 02.09.2022r. godzina 17:00 w salach: Klasa 1a – s.16 Klasa 1b – s.21 Klasa 1c – s.15 Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego piątek 02.09.2022r.  – godzina 9:00
28/08/2022, 13:00 AModlinska
ZAPISY DO  ŚWIETLICY  NA ROK SZKOLNY 2022/2023 ODBYWAJĄ SIĘ  W DNIACH: 30 SIERPNIA 2022 -  GODZ. 8:00-11:00 31 SIERPNIA 2022 - GODZ. 8.00-12:00 1 WRZEŚNIA 2022 -  GODZ. 8:00 – 16:00 W ŚWIETLICY SZKOLNEJ. W KOLEJNYCH  DNIACH KARTY ZGŁOSZENIA WYDAJĄ I ZAPISÓW DOKONUJĄ NAUCZYCIELE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ W  GODZINACH:  7:30 – 16:30 Aktualna „Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej”  i „Klauzula informacyjna dotycząca odbioru dziecka ze szkoły i świetlicy  dla upoważnionych osób”  dostępna poniżej. Kartę zapisu  należy wydrukować raz. Natomiast klauzulę informacyjną dla tylu osób,...
26/08/2022, 10:46 AModlinska
  ZAPRASZAMY RODZICÓW DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ZEBRANIE ORGANIZACYJNE dnia 1.09.2022 r. o godzinie 17.00 w sali nr 18
16/07/2022, 18:27 Sylwia Rosikoń
  W dniach od 27 czerwca do 01 lipca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Częstochowie dzieci w wieku 7 - 9 lat wzięły udział w wypoczynku letnim – półkoloniach. Pierwszego dnia uczestnicy wybrali się do parku linowego Lino Dino w Częstochowie. Tam brali udział w zabawach ruchowych na trampolinach, w labiryntach, jeździli na gokartach, zjeżdżali na bobslejach, pokonywali tory linowe na różnych wysokościach. Drugiego dnia dzieci udały się do kręgielni Złote Arkady w Częstochowie. Kolejnego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno-sportowych w sali zabaw Bumerang w...
08/07/2022, 15:54 Sylwia Rosikoń
  Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w XXII edycji GÓRY GROSZA.Razem udało nam się zebrać 347,88 złotych na potrzeby dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.Już po raz kolejny potwierdziło się motto przewodnie towarzyszące akcji zbierania monetJeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.Anna Szumlińska i Edyta Szala - Bartolewska Galeria zdjęć
08/07/2022, 15:42 Sylwia Rosikoń
  Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za aktywne włącznie się do akcji.Zebrane nakrętki  zostały przekazane rodzicom Julii, którzy także bardzo Państwu dziękują za udział w tej szlachetnej zbiórce. Dziękujemy!Akcję koordynowały: Anna Szumlińska oraz Edyta Szala - Bartolewska  
08/07/2022, 15:28 Sylwia Rosikoń
  3czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się FESTYN RODZIN. Podczas tego wydarzenia, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Był grill z kiełbaskami, loteria, kiermasze ze zdrową żywnością, słodkimi wypiekami, rękodziełem i starociami. Można było zrobić sobie bransoletki, warkoczyki, tatuaże. Na młodszych uczestników festynu czekały dmuchańce, a także możliwość bliższego zaznajomienia się z wyposażeniem policyjnych i strażackich samochodów. Nauczyciele WF naszej szkoły w trakcie festynu tradycyjnie przygotowali szereg sportowych atrakcji. Najpierw odbył się międzyklasowy turniej piłki...
30/06/2022, 08:01 IMajer
    Artykuły plastyczne do I klasy  - piórnik z wyposażeniem (kredki, linijka, nożyczki, klej, 2 ołówki, temperówka, gumka, pióro lub długopis) - 2 zeszyty 16-kartkowe w linię (linie kolorowe, z marginesem) - 2 zeszyty 16-kartkowe w kratkę - 2 bloki białe A4 (rysunkowy i techniczny) - 2 bloki kolorowe A4 (rysunkowy i techniczny) - papier kolorowy - plastelina 12 kolorów - pastele olejne małe opakowanie - farby 12 kolorów + pędzelki i kubeczek na wodę - 2 teczki A4 z gumką białe - strój na wychowanie fizyczne zapakowany w worek (biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki, białe...
  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „Matematyczne potyczki” 06.06.2022 w naszej szkole po raz kolejny został zorganizowany  konkurs matematyczny dla uczniów klas IV szkół podstawowych . W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół : SP nr 2, SP nr 48, SP nr 50 , SP 54 i SP 31 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „Matematyczne potyczki” 06.06.2022 w naszej szkole po raz kolejny został zorganizowany  konkurs matematyczny dla uczniów klas IV szkół podstawowych. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół : SP nr 2, SP nr 48, SP nr 50 , SP 54 i SP 31 Konkurs jest już tradycja naszej szkoły i ma...
29/06/2022, 23:06 AModlinska
  Zawody w piłce siatkowej plażowej. W ramach Igrzysk Dzieci odbyły się zawody w piłce siatkowej plażowej organizowane przez Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie  w kategorii  chłopców. Zawody były zorganizowane  na obiektach sportowych Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Na zakończenie roku szkolnego i sportowego Chłopcy z naszej szkoły  zdobyli III miejsce w Częstochowie. Zespół SP nr 2 wystąpił w następującym składzie: Oliwier Michalski i Javier Żurek , a Trenerem był Zbigniew Markowski. Gratulujemy Galeria zdjęć
29/06/2022, 04:18 Sylwia Rosikoń
  9 czerwca uczniowie klasy 1a oraz 3b wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Łodzi.  Pierwszym punktem programu było zwiedzanie łódzkiego zoo. Uczniowie mogli zobaczyć  pawilon orientarium poświęcony faunie i florze Azji Południowo - Wschodniej, w którym zamieszkuje blisko 35 gatunków zwierząt oraz 180 gatunków ryb. Dużą atrakcją było przypatrywanie się karmieniu słoni indyjskich – na powierzchni i w wodzie. Drugim punktem programu była zabawa w parku rozrywki „Mandoria”. Dzieci mogły korzystać  z wielu atrakcji takich jak: kolejka górska Merkant, Latarnia Leonarda – unoszące się nad ziemię...
28/06/2022, 03:44 Sylwia Rosikoń
  Dnia 8 czerwca 2022 roku ,odbyły się zajęcia otwarte zajęcia rewalidacyjne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w których wzięli udział zaproszeni nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami, oraz dyrekcja szkoły. W trakcie lekcji zaprezentowano nową salę terapii, w której odbywają się zajęcia terapeutyczne w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Podczaj zajęć otwartych zaprezentowano przykładowe ćwiczenia związane z rozwijaniem i usprawnianiem funkcji analizatora wzrokowego w zakresie analizy i syntezy, oraz przykładowe ćwiczenia z zakresu integracji sensorycznej.Zajęcia...
27/06/2022, 05:34 AModlinska
 
23/06/2022, 15:38 Sylwia Rosikoń
  9 czerwca 2022r. klasy szóste wraz z wychowawczyniami p. Jadwigą Stengierska, p. Joanną Trzepizur udały się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Podczas wycieczki uczniowie mieli szansę zobaczyć z zewnątrz zamek w Pieskowej Skale, Kaplicę „Na Wodzie” Świętego Józefa Robotnika, Maczugę Herkulesa, Bramę Krakowską, Ciasne Skałki, ruiny zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie. Ponadto, uczniowie zwiedzili Jaskinie Ciemną, w której oprócz stalagmitów, stalaktytów i stalagnatów obserwowali...nietoperze. Pili wodę ze źródełka miłości. W Ogrodzieńcu weszliśmy do ruin zamku i podziwialiśmy pradawną wioskę na...
23/06/2022, 09:22 Sylwia Rosikoń
  W zajęciach koła chemicznego uczestniczyło jedenaścioro uczniów z klas VIII. Uczniowie zainteresowani naukami przyrodniczymi projektowali i  samodzielne wykonywali doświadczenia laboratoryjne takie jak: „węże Faraona”, „płonąca dłoń”, „chemiczna lokomotywa”, „znikający atrament”, „balon dmucha się sam”. Młodzi naukowcy wykonali mydło własnej produkcji, które mogli później używać w domu, czy też krem z wosku pszczelego.  Wielokrotnie eksperymentowali okolicznościowo, tj. w październiku w związku z świętem dyni wykonane zostały doświadczenia takie jak: „pasta dla słonia”. W grudniu natomiast w...
  HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się24 czerwca 2022 r. w sali gimnastycznej.8.00 klasy VIII10.30 klasy IV-VII12.00 klasy I-III
22/06/2022, 11:28 AModlinska
        Kajecik Żaczka
21/06/2022, 16:28 IMajer
  MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE   Klasy 1b, 1c, 2a w roku szkolnym 2021/2022 brały udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE. Wszystkie arcydzieła powstały podczas zajęć i dowodzą, że prowadzona była twórcza edukacja plastyczna, która wyzwalała wyobraźnię i kreatywność, a także wspierała wszechstronny, harmonijny rozwój dzieci. Prace wykonywane były różnymi technikami. Rozwijały wyobraźnię i kreatywność uczniów. Galeria projektu KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE jest owocem twórczych działań podjętych przez uczniów i nauczycieli biorących...
  WYNIKI KONKURSU POWIATOWEGO - „Najładniejsza kartka wielkanocna” Organizatorzy Powiatowego Konkursu Komputerowego pt. „Najładniejsza kartka wielkanocna”- Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Częstochowie dziękuje bardzo nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz udział w konkursie. miejsce I - Piotr Stawiarski SP 25 Częstochowa miejsce II - Wiktoria Haraziak SP 19 Częstochowa miejsce III - Jakub Zgardziński SP Mstów wyróżnienie Emilia Naczyńska SP Pińczyce   miejsce I - Wojciech Krzywda SP 48 Częstochowa miejsce II - Maja Kurek  SP 2 Częstochowa miejsce III -...
12/06/2022, 17:39 Sylwia Rosikoń
  3 czerwca odbył się XIV Marszobieg SP nr 2. Jego trasa biegła tradycyjnie Promenadą Czesława Niemena, a także alejkami Lasku Aniołowskiego. Dystans, który musieli pokonać uczestnicy wyniósł w tym roku niespełna dwa kilometry i był krótszy niż zwykle, z powodu prac prowadzonych w lasku. W imprezie wzięli udział niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły, a także nauczyciele i niektórzy rodzice. Wydarzenie to ma od zawsze charakter promocji sportu poprzez rekreację i liczy się przede wszystkim udział w nim. Co nie oznacza, że wszyscy pokonali trasę spokojnym tempem i dało się wyczuć nutkę...
11/06/2022, 11:11 IMajer
  WYCIECZKA KLAS 4 DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO 31 maja 2022r. klasy czwarte wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Wawszczak, p. Agnieszką Modlińską, p. Izabelą Wroną oraz  p. Moniką Romańczuk  udały się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Podczas wycieczki uczniowie mieli szansę zobaczyć z zewnątrz zamek w Pieskowej Skale, Kaplicę „Na Wodzie” Świętego Józefa Robotnika, Maczugę Herkulesa, Bramę Krakowską, Ciasne Skałki, ruiny zamku w Ojcowie. Ponadto, uczniowie zwiedzili Jaskinie Ciemną, a w Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego uczestniczyli w projekcji filmu i zapoznali się ze zbiorami historyczno –...
  Spotkanie z przewodnikami psów policyjnych 7 czerwca gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy policji z Komendy Miejskiej w Częstochowie asp. Tomasza Powązkę i asp. sztab. Pawła Kowalczyka wraz z psem patrolowo-tropiącym NAGATEM. Panowie policjanci przeprowadzili pogadankę dla uczniów klas czwartych na temat zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznanymi psami. Udzielili wiele wskazówek odnośnie unikania zagrożenia oraz zapobiegania przykrym skutkom ataku ze strony agresywnego psa. Opowiadali o naturze psa, jego zachowaniach i symptomach, które przepowiadają zbliżający się...