7 kwietnia - w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia.
Hasłem przewodnim corocznych obchodów tego święta jest propagowanie zdrowego trybu życia.

Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów klas 6 - 8 do udziału w warsztatach sportowych przy muzyce „Worcout Tabata”. Celem naszych zajęć była promocja ruchu, różnych dyscyplin sportowych oraz motywacji do treningów i ćwiczeń, przede wszystkim jednak aktywnej zabawy.

„Worcaut Tabata” to trening interwałowy, który polegał na naprzemiennym wykonywaniu ćwiczeń (20 sekund) przeplatanych odpoczynkiem (10 sekund).  Zajęcia składały się z trzech części: rozgrzewki, treningu interwałowego i rozciągania. Trening był dość intensywny i trwał 60 minut. Ćwiczenia wykonywane w części głównej to między innymi przysiady, podskoki, biegi w miejscu (ćwiczenia cardio), ćwiczenia mięśni posturalnych (brzuch i grzbiet), ćwiczenia koordynacyjne oraz ćwiczenia wzmacniające różne grupy mięśniowe. Muzyka towarzysząca treningowi motywowała uczestników naszych zajęć do aktywnego wykonywania ćwiczeń.

Z kolei pracownicy naszej szkoły mieli okazję uczestniczenia w zajęciach Aqua aerobicu - ćwiczeniach w wodzie, które wszechstronnie i korzystnie wpływają na modelowanie sylwetki i kondycję fizyczną. Zajęcia te są bardzo bezpieczne, ponieważ wykonywane są w środowisku wodnym, które odciąża kręgosłup i stawy, a pozwala mięśniom efektywnie pracować.