10 października klub RKS Raków Częstochowa zorganizował akcję "ekstraKLASOWE spotkanie" -  na mecz ligowy z Miedzią Legnica zaproszono dzieci z częstochowskich szkół. Na trybunach nie mogło zabraknąć uczniów z SP nr 2. Pod opieką p. Michała Krzypkowskiego siedem dziewczyn z klasy 8a gorąco dopingowało naszych piłkarzy na Miejskim Stadionie Piłkarskim. Uczennice były bardzo zadowolone z wyjścia i deklarowały chęć udziału w kolejnych tego typu akcjach.

22/03/2023, 05:35 Sylwia Rosikoń
  21 marca to pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespół Downa zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. W ramach integrowania się z osobami z trzecim chromosomem i jako wyraz wsparcia uczniowie klasy 3 a ubrali skarpetki nie do pary. Galeria zdjęć
W dniach 14-28.02.2023 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Częstochowie przyłączyła się do obchodów dnia zakochanych, poprzez stworzenie autorskiego projektu „ Miłość niejedno ma imię…”. Projekt skierowany był do wszystkich szkół na terenie miasta Częstochowa, obejmował klasy 1-8. Autorkami projektu były nauczycielki: mgr Emilia Jurczyńska, mgr Edyta Szeląg, mgr Beata Piech, mgr Edyta Lara, mgr Anna Powroźnik, mgr Małgorzata Zakłada-Szettel. Projekt zawierał dziesięć przykładowych zadań z opisem ich realizacji. Zadaniem nauczycieli było zrealizowanie minimum jednego zadania w...
21/03/2023, 05:46 Sylwia Rosikoń
  14 marca 2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas: Ia, Ib, Ic uczestniczyły w spotkaniu z rycerzem "Medalikiem" - maskotką drużyny piłkarskiej RKS Raków Częstochowa. Podczas spotkania dzieci m.in. odpowiadały na pytania dotyczące drużyny i zdobywały nagrody, otrzymywały autografy oraz robiły pamiątkowe zdjęcia. Dzieci również uczestniczyły w rozgrzewce i sprawdziły umiejętności bramkarskie Medalika:) Galeria zdjęć
15/03/2023, 05:56 Sylwia Rosikoń
  8 marca uczniowie klasy 2a mieli możliwość uczestniczyć w treningu capoeiry - brazylijskiej sztuki walki, która łączy elementy tańca, akrobatyki, muzyki, kopnięć oraz systemu samoobrony. Instruktorzy podczas godzinnego treningu zapoznali uczniów z wszystkimi tymi elementami. Dziękujemy za zaangażowanie, mali sportowcy byli zachwyceni treningiem i aktywnie w nim uczestniczyli. Galeria zdjęć  
  Uczniowie klas 8 mieli okazję odwiedzić laboratorium Technik Membranowych, w którym prowadzone są badania w zakresie chemii supramakromolekularnej i chemii separacji. Zapoznaliśmy się z tajnikami badań usuwania barwników chemicznych tj. błękit metylenowy i oranż metylowy, za pomocą związków makrocyklicznych, przy wykorzystaniu polimerowych membran inkluzyjnych. W czasie naszej wycieczki w pracowni Syntez i Degradacji Materiałów Polimerowych pod okiem pracowników naukowych udało nam się wydrukować biomateriały - materiały degradowalne, za pomocą drukarki 3D, z użyciem filamentu złożonego z...
  W dniu 6.03.2023r. na pływalni Szkoły Podstawowej nr 2 odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu (klasy VII-VIII). W zawodach wzięły udział szkoły z powiatu częstochowskiego. Nasza szkoła zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i III miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców.Nasi uczniowie zajęli indywidualnie następujące miejsca:I miejsce - Alicja Łaz (50m s. klasyczny)II miejsce - Maja Moroziuk (100m s. zmiennym)II miejsce - Zuzanna Przygodzka (100m s. grzbietowym)II miejsce - Maja Góra (50m s. motylkowym)II miejsce - Victoria Bojanowska (50m s. grzbietowym)III...
08/03/2023, 17:28 AModlinska
   Wniosek
05/03/2023, 07:00 Sylwia Rosikoń
  W ostatnim czasie nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą w przedsięwzięciach artystycznych realizowanych przez częstochowskie szkoły. Między innymi zostaliśmy zaproszeni na IV Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej "Folkowizja 2023", który skierowany był do uczniów klas I -III. Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice: Emilia Wrona oraz Amelia Lara, która zajęła I miejsce. Dziewczynkom gratulujemy wspaniałych występów, a organizatorom - w tym Szkole Podstawowej nr 33 im Marii Kownackiej w Częstochowie - dziękujemy za zaproszenie oraz promowanie polskiej kultury ludowej. Innym konkursem, w jaki...
28/02/2023, 19:21 AModlinska
  Pierwsze spotkanie klasy 4b z robotem mBot. Uczniowie klasy 4b podczas lekcji informatyki rozpoczęli przygodę z programowaniem i robotyką. Roboty mBot wyposażone są w czujniki: światła, odległości, dźwięku. Mogą być sterowane bezprzewodowo za pomocą pilota lub komputera. Uczniowie poczynili pierwsze kroki w dziedzinie sterowania pisząc programy ruchu jazdy do przodu, tyłu oraz zatrzymania. Pisząc kody wykorzystali środowisko mBot oparte na Scratchu. Dzieci pracowały w grupach z dużym zaangażowaniem. Zajęcia wywołały dużo radości. Roboty stały się dobrym narzędziem i pozwoliły przenieść...
26/02/2023, 18:49 AModlinska
  Uczniowie klasy 5b uczestniczyli w niecodziennej lekcji informatyki. Korzystając z pomocy dydaktycznych klocków Lego z programu Laboratoria Przyszłości wykonali ciekawe projekty. W pierwszej kolejności zapoznali się z budową zestawu, sprawdzili jak działają czujniki i HUB. Następnie przyszedł czas na prawdziwą zabawę - projektowanie, budowanie i programowanie. Uczniowie działając w zespołach wykazali się dobrą organizacją pracy, dużym zaangażowaniem w swoje dzieła. Galeria zdjęć - Lekcja informatyki w klasie 5b
      REKRUTACJA DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI  I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W PUBLICZNYCH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH, A TAKŻE WYBRANYCH PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH NA ROK SZKOLNY 2023/2024    Wkrótce rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Częstochowie. Obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym objęte są dzieci 6-letnie. Natomiast wszystkie dzieci 3-, 4- i 5-letnie mają prawo do wychowania przedszkolnego.  Rekrutacja będzie prowadzona w trzech etapach. I ETAP Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole...
20/02/2023, 05:38 Sylwia Rosikoń
  7 lutego uczniowie klasy 2a uczestniczyli w Igrzyskach Zdrowia. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Uczniowie aktywnie wzięli udział w imprezie, mieli możliwość zapoznania się z różnymi dyscyplinami sportowymi tj.: akrobatyka, koszykówka, siatkówka, rugby, taekwondo, tenis ziemny, unihokej. Poznali zasady zdrowego żywienia i pierwszej pomocy oraz wzięli udział w konkursie wiedzy o sporcie.  Galeria zdjęć
20/02/2023, 05:14 Sylwia Rosikoń
  Karnawał to czas zabaw i balów. Kolorowe stroje, bajkowy wystrój i porywająca do tańca muzyka muzyka - w takiej atmosferze bawiły się dzieci 2 lutego podczas szkolnego balu karnawałowego. Z wielką radością uczestniczyły w tańcach oraz zabawach. Galeria zdjęć
  NABÓR DO KLAS I PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2023/2024 W dniu 1 marca 2023 r. rozpoczyna się zgłaszanie uczniów do klas I szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie danej szkoły oraz rekrutacja dla dzieci spoza obwodu, jeśli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami. Nabór do klas I szkół podstawowych będzie odbywał się z wykorzystaniem systemu elektronicznego.  Udostępnienie oferty oraz otwarcie strony internetowej dla rodziców nastąpi 1 marca 2023 r. o godz. 8:00, co oznacza, że do tego czasu nie będzie możliwości logowania się i rejestrowania....
13/02/2023, 05:24 Sylwia Rosikoń
  W Częstochowie w dniach od 8 do 11 stycznia 2023r. gościła z wizytą partnerską grupa niemieckich nauczycieli - stażystów wraz z opiekunami. Wizyta partnerska jest wynikiem porozumienia podpisanego przez Częstochowę z Dientzenhofer – Gymnasium w Bambergu. Wymiana ma na celu doskonalenie umiejętności nauczycielskich i dzielenie się doświadczeniem pomiędzy poszczególnymi placówkami. Dientzenhofer - Gymnasium w Bambergu w Bawarii to szkoła powstała w 1966 roku. Swoją nazwę wzięła od rodu Dientzenhoferów – budowniczych działających w niemieckiej Frankonii już w okresie Baroku. Szkoła chwali się...
01/02/2023, 13:11 Sylwia Rosikoń
  13 stycznia odbyły się warsztaty podczas których nauczyciele, uczniowie i ich rodzice wykonali ścieżkę sensoryczną. Wykorzystane zostały materiały zebrane podczas zbiórki charytatywnej na rzecz szkoły. Na zakończenie, dla każdy z uczestników odbił swoją dłoń na pamiątkowym plakacie🙂 Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc! Ścieżka sensoryczna będzie wykorzystywana podczas różnego rodzaju zajęć o charakterze terapeutycznym. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wykonać ćwiczenie z integracji sensorycznej. Relacja z warsztatów
01/02/2023, 12:18 Sylwia Rosikoń
Im dalej wzwyż i im dalej w głąb, tym wszystko staje się większe. Wnętrze jest zawsze większe od tego, co na zewnątrz.Na przełomie stycznia i lutego w holu głównym naszej szkoły można oglądać wystawę projektów przygotowanych przez uczniów kl. 4c związanych z książką Clive’a Staplesa Lewisa „Opowieści z Narni. Lew, czarownica i stara szafa”, lekturą omawianą na lekcjach języka polskiego. Uczniowie nie tylko zadbali o staranne przygotowanie pracy, ale też wykazali się kreatywnością. Beata Kędzierska Galeria zdjęć
01/02/2023, 11:51 Sylwia Rosikoń
  22 grudnia uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą, p. Beata Kędzierską świętowali wspólnie nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Zanim zasiedli przy pięknie udekorowanym stole zastawionym słodkościami i owocami, złożyli sobie życzenia, a na zakończenie wspólnie zaśpiewali kilka kolęd. Galeria zdjęć
01/02/2023, 09:07 AModlinska
31/01/2023, 18:41 AModlinska
   
31/01/2023, 14:00 AModlinska
 
29/01/2023, 17:29 Sylwia Rosikoń
  W dniach od 16 stycznia do 20 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Częstochowie dzieci w wieku 7-10 lat wzięły udział                                     w wypoczynku zimowym – półkoloniach. Każdego dnia uczniowie w godzinach od 9 do 13.00 uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach zorganizowanych na  terenie szkoły i poza nią. W półkolonii wzięło udział 30 uczniów podzielonych na 2 grupy. Podczas pobytu dzieci na półkolonii przeprowadzono pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zajęć na terenie szkoły, sali gimnastycznej; bezpieczeństwa podczas jazdy środkami...
26/01/2023, 09:49 Sylwia Rosikoń
  W piątek 13.01.2023r. w kościele św. Jana Sarkandra w Częstochowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek "Na świąteczną nutę". Organizatorami w tym roku była Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie. Naszym uczniom udało się zdobyć zaszczytne miejsca w tym konkursie:I miejsce - Piotr WolniewiczII miejsce - duet, Julia Wyrębak oraz Emilia BerdysIII miejsce - duet, Jagoda Mieruszyńska oraz Mateusz KubickiWyróżnienie - Emilia WronaOsobą odpowiedzialną za przygotowanie uczniów do występu była pani Emilia Kurzydlak.Laureatom serdecznie gratulujemy, a...
26/01/2023, 09:36 Sylwia Rosikoń
  W grudniu uczniowie klas 1b, 2b oraz 3b wzięli udział w projekcie szkolnym Gwiazdka eko - ucznia. Celem projektu było kształtowanie postawy ekologicznych, integracja rodziców, nauczycieli oraz uczniów, wzbudzenie motywacji do działania. Uczniowie w ramach projektu podjęli się wykonania szeregu działań:Kalendarz adwentowy - wspólnie odliczaliśmy czas do gwiazdki, wykonując zadania uczące nas odpowiedzialności, wzmacniające więzi rodzinne, pobudzające do różnych aktywności, a także przybliżające nam ideę Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci miały między innymi za zadanie: wyjść z całą rodziną na...
24/01/2023, 08:06 Sylwia Rosikoń
  W dniach od 30 listopada do 16 grudnia 2022 r. na terenie szkoły przeprowadzona została zbiórka darów na rzecz Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego „ Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”, które mieści się na ulicy Michałowskiego. Stowarzyszenie powstało dzięki wrażliwości i ogromnemu sercu grupy pielęgniarek, które podczas wieloletniej pracy na oddziałach noworodkowych stykały się z eskalacją porzucania nowonarodzonych dzieci przez rodziny biologiczne. Pielęgniarki te nie mogły już dłużej bezczynnie przyglądać się dramatom maluchów zabieranych do domów dziecka i postanowiły stworzyć miejsce,...
24/01/2023, 07:31 Sylwia Rosikoń
    W dniach 15 i 16 grudnia 2022 roku odbyły się w naszej szkole Kiermasze Bożonarodzeniowe. W czwartek stoiska wystawiły klasy 1-3 oraz przedszkole, a w piątek klasy 4-8.  Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie imprezy. Rodzice i uczniowie bardzo się zaangażowali. Na kiermaszu można było zakupić przeróżne, wykonane przez nich, świąteczne dekoracje, stroiki, skrzaty, bałwanki, pyszne domowe ciasta, ciasteczka, babeczki itp. Składamy wszystkim najserdeczniejsze podziękowania za przygotowane do sprzedaży artykuły oraz za tak liczne zakupy. GALERIA...