ZAPISY DO  ŚWIETLICY

 NA ROK SZKOLNY 2021/2022 ODBYWAJĄ SIĘ  W DNIACH:

30 SIERPNIA 2021 -  GODZ. 8:00-12:00

31 SIERPNIA 2021 - GODZ. 8.00-12:00

1 WRZEŚNIA 2021 -  GODZ. 8:00 – 16:00

W ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

W KOLEJNYCH  DNIACH KARTY ZGŁOSZENIA WYDAJĄ I ZAPISÓW DOKONUJĄ NAUCZYCIELE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ W  GODZINACH:  7:30 – 16:30

Aktualna „Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej”  i „Klauzula informacyjna dotycząca odbioru dziecka ze szkoły i świetlicy  dla upoważnionych osób”  dostępna poniżej.

Kartę zapisu  należy wydrukować raz. Natomiast klauzulę informacyjną dla tylu osób, ile będzie upoważnionych do odbioru dziecka. Następnie należy podać tym osobom do zapoznania się z jej treścią.

Ze względów organizacyjnych prosimy o terminowe składanie kart od 1 do 9 września 2021.

 

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy 2021-2022

Klauzula informacyjna dotycząca odbioru dziecka ze świetlicy 2021-2022

Regulamin świetlicy w czasie pandemii

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tekstem na temat: "Rola i miejsce rodziców w procesie opiekuńczo - wychowawczym w świetlicy szkolnej".
 
 
 

Jak motywować dziecko do nauki? Wskazówki dla rodziców

Zapraszamy na prezentacje multimedialną na temat: "Jak motywować dziecko do nauki? Wskazówki dla rodziców"

Rodzice często zastanawiają się, w jaki sposób zachęcić dziecko do nauki. Uciekają się przy tym do najróżniejszych metod. Często okazują się jednak na dłuższą metę nieskuteczne. Co więc zrobić, aby nauka przestała być dla dziecka uciążliwym obowiązkiem i stała się dla niego przyjemniejsza?

LINK Z PREZENTACJĄ

Porady dla rodziców na czas epidemii.
 
Zachęcamy Rodziców do zapoznania się z tekstem na temat twórczości plastycznej dzieci.
 
 
 

Kostka Rubika - ćwiczymy logikę z serem, myszkami i kotkami.

Zabawka, która nigdy się nie znudzi. Ta popularna układanka logiczna, podbijająca serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. W naszej świetlicy również podbiła serca dzieci. Kiedy spotykamy się w świetlicy, dzieci wyciągają z plecaków kostki Rubika i zaczyna się pełna emocji nauka, a pokonywanie kolejnego poziomu, swego rodzaju, wtajemniczenia – daje olbrzymią satysfakcję! Wszystko zaczyna się od sera, potem są myszki, kotki, papugi itd. Sprawdź sam, jakie to proste. Jakie cechy można rozwijać przy pomocy kostki Rubika? Ten fascynujący przedmiot ma ogromny wpływ na rozwój motoryki, zdolności manualnych, a także na myślenie logiczne. Podczas układania kostki wyrabia się cierpliwość, wytrwałość, a także zdolność zapamiętywania poszczególnych ruchów, w celu uzyskania efektu końcowego. Chcę dodać też, że kostkę Rubika możemy zabrać ze sobą niemal wszędzie, kiedy potrzebujemy poćwiczyć, ponieważ waży niewiele i jest mała, co jest jej atutem.

Kto już potrafi układać może się sprawdzić. Zawody w układaniu kostki odbędą się online 13.03. - 14.03.2021

link do rejestracji: http://plso.cba.pl/PLSO8/plso8

Jeżeli ktoś jeszcze nie potrafi układać kostki zapraszam serdecznie do linku, który wciąga od początku do końca.

link: https://www.youtube.com/watch?v=KDQO0pofBiE

Ja już potrafię ułożyć całą, a Ty?:)

GALERIA ZDJĘĆ

Aktywność fizyczna w świetlicy szkolnej.

Czas pandemii sprawił, że każdy z nas zmuszony został do zmniejszenia swojej aktywności fizycznej. U osób, które regularnie ćwiczą – minimum 3 razy w tygodniu zdecydowanie sprawniej funkcjonuje układ odpornościowy i krwionośny, poprawia się wydolność organizmu, dotlenia mózg i komórki ciała oraz poprawia się stan zdrowia psychicznego. Dlatego w naszej świetlicy szkolnej staramy się, aby nasi wychowankowie jak najwięcej czasu spędzali w ruchu.

GALERIA ZDJĘĆ

Tenis stołowy w świetlicy

Tenis stołowy (znany też jako ping-pong) – gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza) lub 4 osoby (gra podwójna), należy do najbardziej popularnych gier sportowych.

W ramach zajęć sportowych w świetlicy szkolnej dzieci pod bacznym okiem nauczycieli wychowania fizycznego trenują grę w tenisa stołowego. Celem zajęć z tenisa stołowego w świetlicy jest popularyzacja gry, organizacja czasu wolnego uczniów, podnoszenie sprawności fizycznej i integracja uczestników zajęć.

GALERIA ZDJĘĆ

Zabawy na świeżym powietrzu - świetlica szkolna.

Korzystając z przepięknego słońca dzieci ze świetlicy szkolnej wybrały się na plac szkolny. Dzieci grały w piłkę, korzystały z placu zabaw, wymyślały najróżniejsze zabawy. To był naprawdę udany i wesoły dzień.

GALERIA ZDJĘĆ

Dbamy o naszą kondycję - zabawy z balonami w świetlicy szkolnej.

W świetlicy szkolnej dbamy o naszą kondycję. Najlepszym sposobem jest aktywność fizyczna, która może być jednocześnie świetną zabawą pobudzającą kreatywność. Do zabawy potrzebne są kolorowe baloniki, duża porcja chęci, a radość przyjdzie sama.

GALERIA ZDJĘĆ

Dbamy o nasze środowisko - "Miecia z imPETem"

Podczas zajęć w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy na temat oszczędzania wody oraz segregacji śmieci. Zajęcia odbywają się w ramach Programu Edukacyjnego dla Szkół „Działaj z imPETem!”. Akcja polega na edukacji ekologicznej dzieci  klas I - III wyrabianiu dobrego nawyku segregacji plastikowych butelek PET. Efektem naszych działań są przepiękne prace plastyczne.

GALERIA ZDJĘĆ

ABC ekonomii w świetlicy szkolnej.

Dzieci uczęszczające do świetlicy poznawały zagadnienia ze świata ekonomii i finansów. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy dotyczącej wydatków, oszczędzania, pracy reklam oraz wolontariatu. Dzieci poznawały podstawowe prawa rządzące światem finansów. Rozmawiały o pieniądzach, skąd się biorą i dlaczego nie mogą kupować wszystkiego na co mają ochotę. Działanie tych mechanizmów dzieci poznają również podczas grania w gry planszowe m. in. "Monopoly", "Życie". Poruszane zagadnienia zainspirowały dzieci do wykonania prac plastycznych takich, których efektem była gra planszowa. Były też zabawy w sklep i bank.

GALERIA ZDJĘĆ

"Być jak Ignacy" w świetlicy szkolnej.

Makieta czystego miasta powstaje w ramach ogólnopolskiego programu "Być jak "Ignacy", który jest realizowany w świetlicy szkolnej. Dzieci tworzą miasto, które czerpie energię ze źródeł odnawialnych (wiatraki, panele fotowoltaiczne, biomasa). Dzieci podczas zajęć dowiadują co to są źródła odnawialne. Jak działają wiatraki, panele fotowoltaiczne oraz co to jest biomasa. Głównym celem projektu jest popularyzacja nauk matematyczno – przyrodniczych, historii polskiej myśli technicznej oraz wiedzy na temat polskich naukowców ich wynalazków i odkryć. Dlatego każdy mały i duży człowiek naszej świetlicy szkolnej jest zapoznawany z sylwetką Ignacego Łukasiewicza pioniera przemysłu naftowego w Europie.

GALERIA ZDJĘĆ

Walentynki w świetlicy.

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dotyczące zbliżających się Walentynek. Uczniowie zostali zapoznani z faktami z życia św. Walentego. Brały udział w rozmowach dotyczących przyjaźni, a także tego jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu. Dzieci wykonywały przepiękne kolorowe serca walentynkowe oraz kwiaty w kształcie serduszek.

GALERIA ZDJĘĆ

Tłusty czwartek w świetlicy szkolnej.

Według  jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.

W czwartek 11 lutego obchodziliśmy w świetlicy „Tłusty czwartek”, żegnając tym samym kończący się karnawał. Dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne – papierowe pączki z kolorową posypką… Wyglądały bardzo kolorowo i apetycznie!

GALERIA ZDJĘĆ