Akcja Lato w mieście 2023 r.

W dniach od 26 czerwca do 30 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Częstochowie dzieci w wieku 7-10 lat wzięły udział w wypoczynku letnim – półkoloniach. Każdego dnia uczniowie w godzinach od 9 do 13.00 uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach zorganizowanych na terenie szkoły i poza nią. W półkolonii wzięło udział 30 uczniów.

Podczas pobytu dzieci na półkolonii przeprowadzono pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zajęć na terenie szkoły, boiska i placu zabaw; właściwego zachowania się podczas zajęć grupowych i poprawnych relacji rówieśniczych; racjonalnego odżywiania oraz odpowiedniego ubioru podczas upałów.

Pierwszego dnia uczestnicy wybrali się do kina Cinema City w Częstochowie. Następnie wzięły udział w zabawach integracyjnych, uczyły się przy tym zasad pracy zespołowej i zacieśniały koleżeńskie więzi.

Kolejnego dnia dzieci brały udział w zwiedzaniu „Muzeum Rud Żelaza”. Wystawa zorganizowana jest w podziemnych korytarzach wydrążonych pomiędzy Pawilonami Wystawienniczymi Muzeum Częstochowskiego w Parku im. ks. Stanisława Staszica. Stanowi ona w całości model najbardziej charakterystycznych dla kopalnictwa rud żelaza wyrobisk podziemnych w skali naturalnej.

Trzeciego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno – sportowych w parku linowym ,,DinoLino”. Po wcześniejszym szkoleniu instruktora wszyscy pokonywali trasy w parku na mniejszej bądź większej wysokości.

Kolejnego dnia uczestnicy wybrali się do Kręgielni Złote Arkady, gdzie mogli rywalizować ze sobą podczas rzucania kulą.

W ostatnim dniu zorganizowano wycieczkę do zagrody agroturystycznej Stefanówka. Tam podopieczni wzięli udział w warsztatach zielarskich, zwiedzali mini zoo, bawili  się  na placu zabaw, grali w piłkę, mieli zorganizowane ognisko z kiełbaskami. Był to również czas na podsumowanie i uroczyste zakończenie wypoczynku. Każdy dzień półkolonii upłynął na wspólnej zabawie.

Wychowawcami na półkoloniach były: Anna Powroźnik, Sylwia Rosikoń. Kierownikiem wypoczynku była Anna Szumlińska.