Stypendium szkolne 2023/2024 r.

STYPENDIUM SZKOLNE NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie informuje, że z dniem 1 września 2023 roku uruchamia procedurę stypendium szkolnego na rok szkolny 2023/2024 dla uczniów mieszkających w Częstochowie. Warunkiem ubiegania się o stypendium szkolne jest trudna sytuacja materialna rodziny ucznia, wynikająca z niskich dochodów na osobę w rodzinie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami miesięczna wysokość dochodu netto na osobę w rodzinie ucznia ubiegającego się o stypendium szkolne nie może przekroczyć kwoty kryterium dochodowego wynoszącej 600 zł.
W przypadku uczniów będących uchodźcami z Ukrainy oprócz dokumentów zawartych w załączniku niezbędne jest dostarczenie dokumentu potwierdzającego status uchodźcy oraz dokumentu o nadanym numerze PESEL.

Kompletne wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać do:
 11 września 2023 r. u pedagoga szkolnego.