„Miasto mostów i krasnali”

WYCIECZKA KLAS 6 DO WROCŁAWIA

3 października 2023r. klasy szóste wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Wawszczak, p. Agnieszką Modlińską, p. Izabelą Wroną oraz  p. Moniką Romańczuk udały się na wycieczkę do Wrocławia. Podczas wycieczki uczniowie zobaczyli między innymi Stary Rynek i Ostrów Tumski, a tam Katedrę oraz Most Tumski.

Ponadto, uczniowie zwiedzili „Movie Gate” z wystawą oryginalnych eksponatów z największych produkcji filmowych. Uczestniczyli także w pokazie z ciekłym azotem.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z zabawą. Tam uczniowie mieli do dyspozycji tablice multimedialne bogate w informacyjne ekrany dotykowe z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka. Podziwiali dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji. Mogli również zobaczyć i dotknąć wielu urządzeń, pomp, silników czy dźwigni. Uczestniczyli w warsztatach pt. „Odyseja wodna w Hydropolis”, w trakcie których uzupełniali swój dziennik podroży.