Projekt „Szkoła pamięta”

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła pamięta”. Celem tej ogólnopolskiej akcji jest upamiętnienie bohaterów i osób zasłużonych dla naszej społeczności lokalnej oraz zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Nasza szkoła wybrała grób kapitana Henryka Ihnatowicza dowódcy 7. Dywizji Piechoty we wrześniu 1939 roku wraz z dwoma grobami Żołnierzy Nieznanych.

Przedstawiciele SU w ramach wolontariatu wybrali się 24 listopada 2023 roku, uporządkowali te groby, zapalili znicze i postawili kwiaty. W szkole została także przygotowana gazetka o Zbigniewie Łęskim – lokalnym bohaterze, a 30 listopada 2023r. uczniowie klasy 5b udali się zapalić znicze i złożyć kwiaty na grobach zmarłych nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie zapalili także znicz na grobie Żołnierzy Wyklętych z regionu Częstochowy.