Uroczystości miejskie z okazji Święta Niepodległości

11 listopada 2023 r. reprezentacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach miejskich z okazji Święta Niepodległości.

To bardzo ważne święto dla naszej Ojczyzny. W tym roku obchodziliśmy 105. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W 1918 r. Polska znowu znalazła się na mapie Europy po 123 latach zaborów.

Poczet sztandarowy ze sztandarem naszej szkoły przemaszerował w defiladzie od Alei Sienkiewicza do Placu Biegańskiego, gdzie miały miejsce główne obchody tego wyjątkowego dla Polaków święta. Przy pomniku Józefa Piłsudskiego odbył się apel poległych, zaśpiewano hymn oraz złożono kwiaty. Celebracja Narodowego Święta przebiegała zgodnie z ceremoniałem wojskowym. W uroczystościach uczestniczyły władze miasta.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Malwina Ciesielska, Zuzanna Przygodzka, Izabella Rosikoń, Natasza Sztrobel, , Maciej Ratman i Maksymilian Śliwiak.