Tydzień Języków Europejskich

W dniach 30 października do 3 listopada 2023 r. obchodziliśmy Tydzień Języków Europejskich w ramach realizacji projektu „Spacerem po Europie”.
Nauczyciele języków obcych prowadzili zajęcia w klasach 1-8 na temat różnorodności językowej Europy na zajęciach j. angielskiego i j. niemieckiego.

W ramach obchodów tego święta odbył się 2 listopada 2023 r. Konkurs Wiedzy o Krajach Europejskich dla uczniów klas 7 i 8 przygotowany i przeprowadzony przez p. E. Szeląg i p. E. Garską. Drużyny 3 – osobowe z każdej klasy zmierzyły się z zadaniami, które dotyczyły zagadnień związanych z krajami europejskimi.
Wyniki konkursu:
I miejsce – klasa 7 b (Nikodem Konstanciak, Leon Majdzik, Jakub Mituła)
II miejsce – klasa 7 c (Igor Foksowicz, Marcel Niestrata, Jakub Ziaja)
III miejsce – klasa 8 b (Malwina Ciesielska, Klara Folfasińska, Maja Góra)

Odbył się również konkurs na plakat promujący naukę języków obcych pod hasłem „Języki łączą ludzi” dla uczniów klas 2- 6, który zorganizowały p. M. Romańczuk i p. E. Szeląg.
Wyniki konkursu:
KATEGORIA : KLASY  I – III
I miejsce : Krzysztof  Hiszpański  kl. IIB
II miejsce: Mikołaj  Zabłocki kl. IIIB
Kategoria : KLASY IV-VI
I miejsce: Emilia  Berdys kl. VB
II miejsce: Szymon  Figzał kl. IVA
III miejsce: Sara  Engel kl. IVA, Maja  Kamieniak kl. VB

Każda klasa przygotowała plakat informacyjny o kraju, który wylosowała. Wszystkie plakaty były wykonane na wysokim poziomie, bardzo ciekawie, kreatywnie i starannie. Kilka z nich można nadal podziwiać na wystawie w holu na I piętrze.
W ramach obchodów Tygodnia Języków Europejskich odbyły się dwa kiermasze żywności „Poznaj smaki Europy”. Klasy przygotowały wyśmienite potrawy charakterystyczne dla danego kraju.
Kiermasz dla klas 0-3 odbył się w dniu 30 października a dla klas 4-8 w dniu 3 listopada 2023 r.

Dziękujemy za zaangażowanie wychowawcom, rodzicom i uczniom.
Zespół przedmiotowy języki obce
Edyta Garska