Półkolonie zimowe

W dniach od 29 stycznia do 2 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Częstochowie dzieci w wieku 7-10 lat wzięły udział w wypoczynku zimowym – półkoloniach.

Każdego dnia uczniowie w godzinach od 9 do 13.00 uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach zorganizowanych na terenie szkoły i poza nią. W półkolonii wzięło udział 30 uczniów (15 dziewczynek i 15 chłopców), podzielonych na 2 grupy.

Podczas pobytu dzieci na półkolonii przeprowadzono pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zajęć na terenie szkoły, boiska i placu zabaw; właściwego zachowania się podczas zajęć grupowych i poprawnych relacji rówieśniczych; racjonalnego odżywiania oraz odpowiedniego ubioru podczas zimy.

Pierwszego dnia uczestnicy wybrali się do kina Cinema City w Częstochowie. Następnie wzięły udział w zabawach integracyjnych, uczyły się przy tym zasad pracy zespołowej i zacieśniały koleżeńskie więzi.

Kolejnego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjnych w Laserhouse. Miały tam okazję postrzelać laserową bronią, a także pokonywać labirynty.

Trzeciego dnia odbyły się zajęciach sportowe w sali gimnastycznej. Dzieci  brały udział w różnych grach zespołowych, zabawach i zawodach sportowych. Tego samego dnia gościliśmy funkcjonariuszy policji, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach z kolorowymi koralikami Pyssla – powstały wspaniałe kreatywne prace. Na zakończenie dnia pani Alicja Ciastko z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Częstochowie przeprowadziła prelekcję na temat „Bezpieczne ferie zimowe 2024”.

Kolejnego dnia uczestnicy wybrali się do Centrum Sportowo – Rekreacyjnego Scout                       w Częstochowie. Miały możliwość sprawdzić swoje siły na ściance wspinaczkowej. Uczestniczyły w zajęciach akrobatycznych na chustach oraz rywalizowały ze sobą podczas gry w kręgle.

W ostatnim dniu zimowiska dzieci brały udział w zajęciach w Fitostacji. W edukacyjnej sali zabaw dzieci wykonywały wspaniałe prace przy pomocy długopisów 3D, zabawiły się                    w małych chemików i przeprowadziły spektakularne doświadczenia oraz mogły skorzystać                     z zajęć ruchowych na interaktywnej podłodze. Po powrocie do szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie półkolonii oraz wręczenie upominków.

Wychowawcami na półkoloniach były: Izabela Majer oraz Joanna Knopik. Kierownikiem wypoczynku była Anna Szumlińska.

Czas spędzony na półkoloniach był pełen niezapomnianych wrażeń!