Kto nauczy babcię i dziadka… robić bezpieczne zakupy w Internecie?

Do tego zadania chętnie zgłosili się uczniowie klasy 2b pod opieką p. Emilii Jurczyńskiej. Dnia 26 stycznia 2024 roku zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w warsztatach na temat: „Dbamy o bezpieczeństwo rodziców i dziadków w Internecie”. Śmiechom nie było końca, gdy dziadkowie stali się uczniami swoich wnucząt. Jedno z zadań wymagało np. odnalezienia hasła ukrytego przez dzieci na korytarzu szkolnym. Goście sprawdzili swoją wiedzę, próbując przypisać do definicji hasła, z którymi mogą się spotkać w wirtualnym świecie. Wspólnie z dziećmi wypisywali możliwe zagrożenie, które mogą czyhać na internautów. Spotkanie umilił poczęstunek przygotowany przez p. Emilię oraz prezenty przygotowane częściowo przez dzieci – ulotki, magnesy na lodówkę oraz kalendarzyki. Wydarzenie to było jednym z zadań ogólnopolskiego konkursy „Dbamy o bezpieczeństwo rodziców i dziadków w Internecie”. Uczniowie skupili się na zagadnieniu, które jest bardzo istotne dla starszego pokolenia, gdyż może uchronić ich przez oszustami podczas zakupów przez Internet. Działania te wpisywały się w projekt „Mali ekonomiści. Po co wymyślono pieniądze?. Realizowano go podczas zajęć społecznych z elementami Treningu Umiejętności Społecznych prowadzonych przez p. Emilię Jurczyńską.