Sukcesy muzyczne młodych wokalistów

Nowy Rok 2024 dla naszych uczniów rozpoczął się dość pracowicie, ale przede wszystkim z kolejnymi sukcesami muzycznymi. W styczniu zespół ” Dwójeczki ” został zakwalifikowany do Finału Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Pajęcznie, w którym to przewodniczącą jury była p. Magda Steczkowska. Zespół „Dwójeczki” był jedynym zespołem reprezentującym nasze miasto w tym festiwalu.
W miniony piątek 1.03.2024r. w Szkole Podstawowej nr 41 im. J. Matejki odbył się XVII Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej pod honorowym patronem Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Częstochowie, w którym to nasi uczniowie także zostali laureatami. Emilia Wrona z klasy 2c wyśpiewała I miejsce z piosenką „Mamo, tyś płakała”, podobnie jak zespół wokalno – instrumentalny „Dwójeczki” z piosenką „Pieśń o przeszłości ” – również I miejsce. Nagrodzonym uczniom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w działalność artystyczną, realizowaną na terenie naszej szkoły.
Uczniów do konkursów przygotowała p. Emilia Kurzydlak.