SZKOŁA PRACA PRZYSZŁOŚĆ

Uczniowie klas VIII a i VIII b w ramach Projektu SZKOŁA PRACA PRZYSZŁOŚĆ – 27 lutego 2024 r.  uczestniczyli w wyjściu zawodoznawczym do Fabryki Rowerów.

Fabryka Rowerów to połączenie olbrzymiej przestrzeni sklepowej, ciągu stanowisk serwisowych, magazynu i powierzchni biurowych. Do tego Pub Sportowy z galerią koszulek i historycznych egzemplarzy rowerów TREK, tory do kręgli oraz stanowiska z pamiątkami dwóch częstochowskich klubów – Rakowa i Włókniarza. Część sklepu to także galeria sztuki z dziełami Łukasza Gawrona, Bartłomieja Stypki oraz Bartłomieja Bałuta. W Fabryce Rowerów funkcjonuje Bike fitting, gdzie tworzone są rowery dopasowane pod indywidualnego klienta. Lakiernia rowerowa kreuje unikatowe malowania dla tych, którzy pragną czegoś więcej niż standard. Dla osób, które potrzebują regeneracji po intensywnych treningach, działają gabinety fizjoterapii. Dla klientów, którzy chcą przetestować najnowsze modele, stworzono wypożyczalnię rowerów i centrum testowe.

O Fabryce Rowerów oraz  ludziach różnych profesji, których można spotkać w Fabryce  w bardzo interesujący sposób opowiadał p. Arkadiusz Cierpiał.