Maraton czytania Hobbita

25 marca obchodzony jest „Światowy Dzień Czytania Tolkiena”. Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society). W tolkienowskim świecie data 25 marca to także święto, bo właśnie tego dnia obchodzono Upadek Saurona i zakończenie wojny o Pierścień.

Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w zorganizowanym przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie z okazji tego właśnie święta oraz w ramach Ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” maratonie czytania książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena, który odbył się online 25 marca 2024 r.  na platformie ClickMeeting.

Lekturę, w przekładzie Marii Skibniewskiej czytali zaproszeni goście: Młodzież III Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Biegańskiego w Częstochowie.

Z tej okazji w bibliotece można było również obejrzeć wystawę książek Tolkiena.