Kolejne sukcesy artystyczne naszych uczniów!

Ostatnie miesiące dla naszych uczniów były wyjątkowo pracowite, jednocześnie wymagały zaangażowania ze strony uczniów, rodziców i nauczycieli. Wszystkim w tym miejscu serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie poszczególnych przedsięwzięć artystycznych. Cieszymy się, że nasi uczniowie realizują swoje pasje muzyczne – te wokalne, jak i instrumentalne – nie tylko podczas  uroczystości szkolnych, ale także  reprezentując naszą szkołę w wielu konkursach artystycznych.
Jednym z nich był XXII Powiatowy Częstochowski Konkurs Kultury i Pieśni Ludowej „Raz na ludowo”, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały 3 uczennice : Zuzanna Kamieniak, Pola Jakubik oraz Natalia Tyrajska, która otrzymała Wyróżnienie za interpretację pieśni „Łowiczanka”.
Innym, powiatowym konkursem wokalnym był „Kolorowy mikrofon”, organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 42 im. J. Brzechwy w Częstochowie, w którym nasze uczennice odnalazły się idealnie, zajmując wysokie lokaty:
– I miejsce – Emilia Wrona
– Wyróżnienie – Emilia Berdys
– Wyróżnienie – Pola Jakubik

Ponadto Maja Kamieniak  swoją interpretacją  piosenki „Hip, hip, hura”  wprowadziła  wyjątkową atmosferę podczas koncertu. Dodatkową nagrodą dla laureatów było nagranie konkursowej piosenki w szkolnym studiu nagrań w Sp 42.
„Folkowizja” to kolejny Powiatowy Konkurs Pieśni Ludowej, który odbył się pod Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, zaś organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 33 im. Marii Kownackiej w Częstochowie. Naszym uczniom i w tym konkursie udało się uzyskać wysokie lokaty:
– I miejsce – Zuzanna Kamieniak
– II miejsce – Antoni Wyrębak

Pola Jakubik z piosenką „Karolinka” godnie reprezentowała naszą szkołę, a piosenka w jej wykonaniu wywołała burzę oklasków.
Wszystkim nagrodzonym i reprezentującym naszą szkołę serdecznie gratulujemy, licząc na dalsze, muzyczne przygody.
Uczniów do występów  przygotowała p. Emilia Kurzydlak