OPINIE Z PORADNI CENTRUM INFORMACJI ZAWODOWEJ DLA UCZNIÓW KLAS VIII

Informacja dla rodziców uczniów kl. 8 mających poważne problemy zdrowotne (takie jak np. chore serce, nerki, astma, cukrzyca, niedosłuch, padaczka itp.), stanowiące ograniczenie w wyborze zawodu:
Uczniowie, którzy mają przewlekłe problemy zdrowotne, potwierdzone zaświadczeniem od lekarza specjalisty, mogą otrzymać z poradni psychologiczno-pedagogicznej Centrum Informacji Zawodowej opinię w sprawie pierwszeństwa przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej ucznia z problemami zdrowotnymi ograniczającymi możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia (tzw. kryterium ex aequo – dające uczniowi pierwszeństwo w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym).
JEST TO OPINIA DOBROWOLNA WYSTAWIANA NA PODSTAWIE ZAŚWIADCZENIA LEKARSKIEGO.
Aby uzyskać ww. opinię, należy zgłosić się do Centrum Informacji Zawodowej SPPP (zgłoszenie telefoniczne lub osobiste) i umówić termin spotkania z doradcą zawodowym.

Informacja dla uczniów z rocznika 2010 wybierających naukę w szkołach branżowych I stopnia w sprawie umowy o pracę (praktyczna nauka zawodu):
Uczniowie urodzeni w roku 2010, którzy rozpoczynają w r. szk. 2024/2025 naukę w szkole branżowej I stopnia i praktyczną naukę zawodu u pracodawcy, aby podpisać z pracodawcą umowę o pracę, muszą przedstawić opinię w sprawie udzielenia zezwolenia na zatrudnianie młodocianego w celu przygotowania zawodowego w formie nauki zawodu. Jest ona wymagana wyłącznie od uczniów, którzy nie ukończą 15 lat do końca roku kalendarzowego 2024 (rok, w którym rozpoczynają naukę).

Dane kontaktowe poradni:

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Centrum Informacji Zawodowej SPPP