Wydarzenie wokalno-artystyczne „Częstochowa w Europie”

W dniu 30 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą p. E. Szeląg wzięli udział w wydarzeniu wokalno-artystycznym „Częstochowa w Europie” na Placu Biegańskiego, które zostało zorganizowane przez sześć częstochowskich liceów wraz z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta. Wydarzenie obejmowało liczne występy muzyczne i taneczne uczniów ze szkół średnich: VII LO im. Kopernika, I LO im. Słowackiego, II LO im. Traugutta, IV LO im. Sienkiewicza, V LO im. Mickiewicza i VIII LO Samorządowego.
Wydarzenie uświetnili swoją obecnością pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska oraz przedstawiciele samorządu – zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak i naczelnik Wydziału Edukacji UM Rafał Piotrowski.