Z uśmiechem do higienicznych nawyków!

Uczniowie klasy 2b oraz przedszkolaki realizowały projekt „Czyściochowa Akademia”.

Podczas jego realizacji nasi podopieczni realizowali ćwiczenia i zabawy z tematów: higiena jamy ustnej i nosa, mycie rąk i korzystanie z toalety, kąpiel, ochrona i pielęgnacja skóry, Znaleźliśmy odpowiedzi na wiele interesujących nas pytań np. Jak prawidłowo myć zęby? Z czego składa się zbilansowana dieta? Czemu lepiej oddychać przez nos, niż przez usta? Czym jest mikroflora bakteryjna jelit i jak ją wspierać? Czy powinniśmy smarować się kremem z filtrem niezależnie od pogody? Dzieci z grupy przedszkolnej uczestniczyły w wielu zabawach, oglądali bajki czyściochów oraz słuchali piosenek. Uczestniczyli w turnieju higienicznym. Natomiast uczniowie klasy 2 b rozwiązywali zagadki i szarady, wykonywali ćwiczenia jamy ustnej. Z ogromnym zaciekawieniem oglądali filmy Akademii, w których na podstawie eksperymentów dowiedzieli się dlaczego higieniczne nawyki są tak ważne dla naszego zdrowia.

Projekt realizowały: Małgorzata Kukuła, Izabela Majer, Emilia Jurczyńska, Anna Bogusz-Kurzacz, koordynatorem projektu była p. Jurczyńska.