PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

Dnia 23.10.2023 r. w naszej świetlicy odbyła się uroczystość Pasowania na Świetlika. Wychowawczyni świetlicy: pani Anna Szumlińska przygotowała dla uczniów kilka zadań do wykonania. Na początek sprawdzono zdolności językowe – uczniowie musieli poprawnie odczytać i wypowiedzieć trudne wyrazy. Próba wiedzy dotyczyła rozwiązywaniu zagadek, gdzie trzeba było wykazać się nie lada błyskotliwością. Dzieci przeszły również próbę smaku: zjedzenia kawałka cytryny. W próbie zabawy uczniowie mieli za zadanie wylosować z worka rzecz, założyć ją na siebie i tańczy w rytm muzyki. Po zaliczeniu wszystkich zadań kandydaci na świetlika złożyli uroczystą przysięgę. Ostatnim punktem było uroczyste pasowanie zaczarowanym ołówkiem. Po ślubowaniu dzieci otrzymały drobne upominki.