Wycieczka do Wrocławia klasy 5b i 5c

2 czerwca 2024 klasy 5b i 5c pod opieką swoich wychowawców p. Edyty Szeląg i p. Beaty Kędzierskiej oraz p. Magdy Kamieniak i p. Marcina Tarnowskiego zwiedzały Wrocław. Pierwszym punktem wycieczki był pobyt na starym rynku. Tutaj oczywiście najbardziej zainteresowały uczniów krasnale i stargany z pamiątkami. Pieniądze zostały wydane na czapkę Minionka, gniotka goryla, długopis, breloczek, magnesy, śnieżną kulę i same potrzebne rzeczy oraz jedzonko: obwarzanki, żelki i watę cukrową. Potem wycieczkowicze udali się do Hydropolis. Najpierw wszyscy, no prawie, rozłożyli się na leżakach i podziwiali kurtynę wodną, zastanawiając się, jak obejść zakaz wychowawcy i na własnej skórze przekonać się, czy woda jest „mokra”. Wewnątrz budynku uczniowie najpierw weszli do sali projekcyjnej, pośrodku której zawieszono piękną kulę ziemską, obejrzeli krótki film o wodzie na naszej planecie, a potem ruszyli do pozostałych sal oglądać to, co z wodą związane: makiety statków, batyskaf, różne narzędzie do wydobywania i przesyłania wody. Przedostatnim punktem wycieczki było wrocławskie zoo i Afrykarium, gdzie achom i ochom nie było końca. Wszystkim bardzo podobały się hipopotamy. Dopóki przewodnik nie wyjaśnił, że zawiesinę, w której pływają, tworzy ich… kupa. W zoo też niektórzy uczniowie znaleźli okazję do wygania pieniędzy na maskotki czy pamiątkowe „banknoty”. Wycieczką zakończyła kolacja w… – oczywiście MacDonaldzie. Droga powrotna upłynęła szybko i wesoło.