Wycieczka do Rezerwatu Sokole Góry

14 czerwca uczniowie klasy 6c wraz z wychowawczynią p. Moniką Romańczuk udali się do Rezerwatu Sokole Góry znajdującego się nieopodal podczęstochowskiego Olsztyna. Pod przewodnictwem biologa, speleologa oraz podróżnika p. Jerzego Zygmunta odbyli spacer ścieżką przyrodniczą. Zdobywając lesiste masywy z urokliwymi wapiennymi skałkami młodzież mogła posłuchać interesujących faktów na temat okolicznych jaskiń, szaty roślinnej czy zwierząt zamieszkujących ten obszar. Uczniowie uczestniczyli także w lekcji topografii, posługiwali się kompasem i mapą, wyznaczali azymut. W grupach wzięli udział w grze terenowej. Za pomocą krzesiwa rozpalili ognisko, przy którym upiekli kiełbaski. Atrakcją było strzelanie do celu za pomocą markerów paintballowych.