APEL PORZĄDKOWY KLAS IV – VIII

20 września 2024 roku uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w apelu porządkowym.

Gośćmi spotkania z młodzieżą byli policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie aspirant Marlena Leszczyniak oraz sierżant sztabowy Mateusz Ściebura.

Zaproszeni goście omówili zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich. Poruszyli tematykę przemocy fizycznej, psychicznej cyberprzemocy, hejtu, zagrożeń płynących z sieci oraz sposobach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach łamania prawa, sięgania po środki uzależniające, udziału w niebezpiecznych zabawach, stosowania agresji wobec innych.

Policjanci prowadząc rozmowę o cyberbezpieczeństwie, uwrażliwiali na odpowiedzialne korzystanie z Internetu, rozważne zamieszczanie wszelkich informacji czy fotografii na portalach internetowych.

Zwrócili uwagę na poszanowanie mienia zarówno w szkole, jak i dzielnicy.

Policjanci zwracali uwagę na bezpieczeństwo na drodze i zagrożenia wynikające
z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Po wysłuchaniu prelekcji uczniowie mieli możliwość zadania pytań funkcjonariuszom policji.