Wycieczka przyrodniczo – krajoznawcza

Pierwsza wycieczka za nami!

W dniu 4.10.2024r. klasa 4a, wspólnie z uczniami Terapeutycznej szkoły „Jurajskie dzieci” uczestniczyli w wycieczce przyrodniczo – krajoznawczej do Smolenia. Główną atrakcją wspólnego przedsięwzięcia było nie tylko zwiedzanie terenów Jury Krakowsko – Częstochowskiej, czy ruin okolicznych zamków, ale przede wszystkim wspólne pieczenie kiełbasek wszystkich uczestników , jak również opowiadanie ciekawych historii. Uczniom towarzyszyli opiekunowie, nauczyciele, pani przewodnik, a także pies, który wywołał uśmiech na twarzy niejednej osoby.  Ponadto spacer po lesie w deszczowy, jesienny dzień – zapewnił wszystkim sporo emocji. Nawet przemoczone kurtki, nie stanowiły problemu dla naszych małych turystów. Zaś napis na autokarze „Jurajskie włóczykije” tłumaczył wszystko.

Dzięki uprzejmości pani dyrektor Ewy Trawińskiej, nasi uczniowie pokryli jedynie koszty wyżywienia, zaś cała wycieczka została sfinansowana przez Fundację Jurajskie Dzieci, za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorami wycieczki były p. Emilia Kurzydlak oraz p. Marlena Kawecka.