Pasowanie czwartoklasistów

W dniu 17.10.2024r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czwartoklasistę. Impreza ta, wpisała się już na stałe do kalendarza uroczystości szkolnych. Uczestniczyli w niej uczniowie klas czwartych, rodzice oraz grono pedagogiczne. Uroczystość prowadzili uczniowie  klasy VII b:

– Filip Trójczak
– Kamil Holiński
– Mateusz Gągała
– Mateusz Nyga
– Maja Tyrajska
– Milena Adamus
– Kinga Grabowska

Otrzęsiny Klas Czwartych, to nie tylko prezentacja artystyczna poszczególnych klas, pasowanie na ucznia przez panią dyrektor czy złożenie uroczystej przysięgi, ale głównie rywalizacja między klasami. Uczniowie byli poddani wielu próbom, w których to musieli zaprezentować swoje umiejętności. W próbie tańca najlepsza okazała się klasa 4c, w teście wiedzy szkolnej – najlepiej wypadła klasa 4a, natomiast w konkurencjach sportowych klasa 4b nie miała sobie równych. Po wielu zmaganiach, z ostatecznej punktacji nie udało się wyłonić zwycięzcy, ponieważ każda z klas otrzymała po 7 punktów na 10 możliwych, więc ogłoszono remis. W nagrodę Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek dla wszystkich czwartoklasistów.

Uroczystość przygotowali wychowawcy klas czwartych: p. Joanna Trzepizur, p. Daniel Skowron oraz p. Emilia Kurzydlak. Dekorację przygotował zespół artystyczny w składzie: p. Patrycja Ryl, p. Marlena Kawecka oraz p. Natalia Bierzyńska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pomoc oraz aktywny udział w imprezie, zaś czwartoklasistom życzymy wielu sukcesów w dalszej karierze szkolnej.