Do Narnii i z powrotem

Projekt edukacyjny uczniów klasy 4b.

Im dalej wzwyż i im dalej w głąb, tym wszystko staje się większe. Wnętrze jest zawsze większe od tego, co na zewnątrz. W styczniu w holu głównym naszej szkoły można było oglądać wystawę projektów przygotowanych przez uczniów kl. 4b związanych z książką Clive’a Staplesa Lewisa „Opowieści z Narni. Lew, czarownica i stara szafa”, lekturą omawianą na lekcjach języka polskiego.
Wystawę poprzedziła prezentacja projektu na lekcji języka polskiego. Uczniowie opowiadali o swojej pracy, związanych z nią problemach, konieczności poproszenia o pomoc dorosłych, źródłach informacji. Dwie z uczennic – Marta Bzducha i Milena Napierska przygotowały także pokaz zdjęć dokumentujących ich pracę. Uczniowie nie tylko zadbali o staranne przygotowanie pracy, ale też wykazali się kreatywnością.

Beata Kędzierska