Jasełka bożonarodzeniowe – „Ach! Co za noc!”

W dniu 22 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe – „Ach! Co za noc!” Jasełka zostały przygotowane przez uczniów klasy 2A z panią wychowawczynią Joanną Kokot oraz uczniów klasy 3A z panią Sylwią Rosikoń. Siostrze Hiacyncie – Barbarze Niewiadomskiej dziękujemy za przygotowanie scenariusza. Chcemy również podziękować p. Barbarze Lubowieckiej, p. Marlenie Kaweckiej, p. Annie Szumlińskiej, p. Patrycji Ryl za wykonanie elementów plastycznych i wystój sali. Dziękujemy wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu jasełek.

Młodzi artyści przebrani w oryginalne stroje przygotowane przez rodziców na tle świątecznej scenerii z Maryją, Józefem i narodzonym Jezusem pięknie deklamowali swoje kwestie przedstawiając tajemnicę Bożego Narodzenia w Betlejem. Nie zabrakło więc pastuszków, a także chorych, którzy z nadzieją i ufnością zmierzali do narodzonego Dzieciątka. Na scenie pojawili się również Trzej Królowie z darami, a także diabeł pod postacią niedźwiedzia, którego spotkała zasłużona kara. Wspaniałą nowinę obwieszczały zastępy aniołów, a całość tego, jakże udanego widowiska dopełniały tańce oraz pięknie odśpiewane pastorałki. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności i otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie, Pani Dyrektor podziękowała uczniom za występ oraz złożyła życzenia świąteczne.