Międzynarodowy Dzień Matematyki. Dzień Liczby Pi. Urodziny Alberta Einsteina

W dniu 14 marca 2024 świętowaliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Matematyki, Dzień Liczby Pi i jednocześnie dzień urodzin Alberta Einsteina.

Wszyscy chętni uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Szkolnym Quizie Matematycznym zorganizowanym w szkole. Wiele osób podjęło próbę swoich wiadomości i umiejętności. Chętni uczniowie z klas 4 – 5 brali udział w konkursie plastycznym, „Matematyka wokół nas”.
Klasy 6  brały udział  w konkursie na matematyczną ciekawostkę, zagadkę, żart, rebus.
Uczniowie z klas 7 – 8 mogli wykonać prezentacje lub plakat o Liczbie Pi lub o Albercie Einsteinie.

Wszystkie lekcje matematyki w tym dniu były prowadzone w „świątecznej” formie.

Było lekko, ciekawie, zabawnie, przyjemnie dla uczniów i nauczyciela. Na przykład uczniowie klasy 6 brali udział w teleturnieju matematycznym „1 z 15”, emocje były ogromne. Uczniowie klas 8 i 5 celebrowali ten dzień oglądając filmy o liczbie Pi, Albercie Enisteinie, rywalizowali uczestnicząc w quizie Kahoot. Lekcje  uprzyjemniały nam Pi-ciasta, oczywiście w kształcie koła, upieczone przez uczennice i uczniów.

W klasach młodszych odbyły się również konkursy, quizy i zabawy matematyczne.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i przedstawiamy kilka fotek z imprez 🙂
Wyniki konkursów i Quizu będą ogłoszone za około 1-2 tygodnie 🙂