Niebieskie Igrzyska

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiej akcji Niebieskie Igrzyska organizowanej przez  Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku.
Niebieskie Igrzyska są formą obchodów  Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W ramach Niebieskich Igrzysk nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, prelekcjach, warsztatach. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach, czerpali wiedzę z gazetek szkolnych i wreszcie integrowali się podczas zajęć sportowych.

Koordynatorami akcji były p. Aleksandra Brewczyńska i p. Sylwia Rosikoń.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych działań 🙂

Niebieskie Igrzyska – zajęcia sportowe

Niebieskie Igrzyska – warsztaty edukacyjne, prelekcje i wystawy

Niebieskie Igrzyska – Akademia z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

23 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego odbyło się przedstawienie teatralne pt.” Asy z Klasy” dla uczniów klas 6 – 8. W przedstawieniu wystąpiły uczennice klasy 7a oraz absolwenci naszej szkoły – aktualnie uczniowie klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Niebieskie Igrzyska – akademia

2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. K. Baczyńskiego symbolicznie zapala się na niebiesko. W ten sposób wyrażamy naszą solidarność z osobami w spektrum autyzmu.
W kwietniu podejmowaliśmy wiele inicjatyw, których celem jest zwiększenie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.
Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.