Półkolonie letnie 2024

W dniach od 24 czerwca do 28 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Częstochowie dzieci w wieku 7-10 lat wzięły udział w wypoczynku letnim – półkoloniach.

Każdego dnia uczniowie w godzinach od 9 do 13.00 uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach zorganizowanych na terenie szkoły i poza nią. W półkolonii wzięło udział 30 uczniów.

Pierwszego dnia uczestnicy wybrali się do kina Cinema City w Częstochowie.

Drugiego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno – sportowych w parku linowym ,,DinoLino”. Po wcześniejszym szkoleniu instruktora wszyscy pokonywali trasy w parku na mniejszej bądź większej wysokości oraz korzystali z labiryntu, toru przeszkód, bobslei i innych dostępnych atrakcji.

Kolejnego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjnych w kręgielni Złote Arkady. Miały tam okazję zagrać w kręgle oraz wspólnie zjeść pizzę.

Czwartego dnia grupa wybrała się do Fitostacji, gdzie dzieci brały udział w zajęciach z robotyki, korzystały z długopisów 3D oraz przeprowadzały eksperymenty.

W piątek zorganizowano wycieczkę do Zagrody Agroturystycznej ,,Agroskałka” w Przybynowie. Dzieci zwiedzały mini zoo i skansen. Brały udział w warsztatach – robiły mydełka, wspólnie bawiły się, grały i wypoczywały na świeżym powietrzu.

Podczas pobytu dzieci na półkolonii przeprowadzono pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zajęć na terenie szkoły, boiska i placu zabaw; właściwego zachowania się podczas zajęć grupowych i poprawnych relacji rówieśniczych; racjonalnego odżywiania oraz odpowiedniego ubioru podczas upałów, właściwego zachowania się w środkach komunikacji miejskiej .

Ponadto zorganizowano spotkanie z pracownikiem sanepidu. Pani przygotowała prezentację i przeprowadziła pogadankę z uczestnikami półkolonii na temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego.

Ostatniego dnia odbyło się posumowanie półkolonii. Dzieci otrzymały drobne upominki. Każdy dzień upłynął na wspólnej zabawie, nie zabrakło ciekawych zajęć.

Opiekę na półkoloniach sprawowały p. Anna Szumlińska i p. Aleksandra Dobosz,

kierownikiem wypoczynku była p. Izabela Majer