Projekt eTwinning „Do you want to play with me?”

Od kwietnia do czerwca klasa 3a pod kierunkiem pani wychowawczyni Sylwii Rosikoń i uczniowie uczęszczający na zajęcia integracyjne z elementami TUS z klasy 2b pod kierunkiem pani Emilii Jurczyńskiej uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning pt.: Do you want to play with me? Projekt angażował uczniów ze szkół w Turcji, Rumuni, Litwy i Polski. Podczas trzech miesięcy mieliśmy okazję poznać i pobawić się w gry uliczne zaproponowane przez naszych zagranicznych przyjaciół. My również zapoznaliśmy ich z naszymi zabawami podwórkowymi. Projekt miał na celu integrację uczniów, promocję spędzania czasu wolnego na dworze oraz zachęcenie dzieci do powrotu na podwórka z dala od świata cyfrowego.  Poza samymi zabawami, projekt angażował uczniów w wiele aktywności, a produktem końcowym jest ebook, w którym każda szkoła uczestnicząca w projekcie podzieliła się fotografiami zrobionymi podczas gier oraz swoimi odczuciami związanymi z udziałem w projekcie. Wakacje rozpoczynamy z głową pełną pomysłów i już nie możemy doczekać się, żeby pobawić się razem na osiedlowych podwórkach! Koordynatorem projektu w naszej szkole była pani Anna Prószyńska.