Wiosenne czytanie w ogrodzie!

Wydarzenie zorganizowano dla uczniów klasy 1a. Podczas zajęć uczniowie klasy 7 czytali młodszym kolegom i koleżankom krótkie książki w języku angielskim. Długość i tematyka lektur została dostosowana do poziomu znajomości języka angielskiego przez uczniów. Starsze koleżanki pomogały uczniom w wykonywaniu drobnych zadań, będących dopełnieniem ich przygody z bohaterami przeczytanych książeczek. Każda grupa wykonała jedno zadanie. Dzieci przechodziły przez labirynty, wybierały odpowiednie informacje dotyczące życia kaczki, tworzyły fryzury dla słonia z włóczki i wiele innych kreatywnych zadań. Po ich wykonaniu uczniowie udali się do stanowisk warsztatowych – sadzenie roślinek oraz wykonywanie zakładek do książek. Zadania warsztatowe miały na celu rozbudzenie w uczniach kreatywności, promowanie czasu spędzanego na świeżym powietrzu w otoczeniu natury. Dały możliwość dzieciom, zabrania do domu własnoręcznie wykonanych wytworów. Swoją przygodę z ogrodnictwem mogą kontynuować w domu i obserwować rozwój zasianych kwiatów. Po skończonych warsztatach na uczniów będzie czekał drobny poczęstunek: domowej roboty zdrowe babeczki oraz woda.

Organizatorzy: Anna Prószyńska i Emilia Jurczyńska