Wizyta w schronisku dla zwierząt

29 kwietnia uczniowie klas 2b i 3b odwiedzili Schronisko dla bezdomnych zwierząt Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Podczas spotkania uczniowie spotkali się z pracownikiem instytucji, który opowiedział im w jaki sposób funkcjonuje schronisko m.in. jak wygląda praca wolontariusza oraz jakimi zwierzętami opiekują się pracownicy. Uczniowie na wstępie poznali zasady odpowiedniego zachowania. Odwiedziliśmy także Rabusia, którego objęliśmy adopcją wirtualną. Wraz z uczniami podarowaliśmy schronisku zebrane podarunki podczas zbiórki wielkanocnej zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu, p. Jurczyńską, p. Majer, p. Dobosz. Działania wpisują się w realizację szkolnego projektu „Nasi czworonożni przyjaciele.”