WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

6 czerwca klasa II b i III a pojechały na wycieczkę do Wrocławia.

Uczniowie podczas wyjazdu mieli okazję zwiedzić Zoo i Afrykarium – potężny kompleks prezentujący zwierzęta świata oraz różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 potężnych akwariach zobaczyć można było plaże, rafy koralowe, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. W podwodnym akrylowym 18-to metrowym tunelu uczniowie podziwiali rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne.

Kolejnym punktem programu był rejs statkiem po Odrze i podziwianie panoramy Wrocławia.

Na końcu uczestnicy podczas spaceru z przewodnikiem „Śladami wrocławskich legend i krasnali” zwiedzali Ostrów Tumski i Stare Miasto.

To był niezapomniany i bardzo udany wyjazd, pogoda i humor nam dopisały.