Górnicze skarby na święto św. Barbary

4 grudnia klasa 2a z wychowawczynią panią Joanną Kokot oraz kilkoro uczniów z klasy 2c uczestniczyło w lekcji bibliotecznej organizowanej przez z Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie pt. „Górnicze skarby na święto św. Barbary”. W trakcie spotkania dzieci miały okazję odkryć tajemnice tradycji barbórki. Panie z pasją opowiadały o znaczeniu tego święta oraz jego korzeniach historycznych, rozbudzając ciekawość najmłodszych uczestników.

Uczniowie poznali rodzaje kopalini oraz tych, którzy je strzegą wg wierzeń ludowych, zapoznali się z legendą o św. Barbarze oraz dowiedzieli się, jak pracują górnicy.

Spotkanie nie tylko dostarczyło wiedzy na temat tradycji, ale także stworzyło przyjazną atmosferę, sprzyjającą kreatywnej wymianie myśli i wspólnemu odkrywaniu kultury. Spotkanie zorganizowała biblioteka szkolna.