Lekcja biblioteczna „(Nie)typowe święta – luty”

25 stycznia uczniowie klas 2a i 2c uczestniczyli (z inicjatywy biblioteki szkolnej) w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną RODN WOM w Częstochowie. Była to lekcja biblioteczna z serii „(Nie)typowe święta – luty”.

Uczniowie w zabawny i ciekawy sposób mogli zapoznać się z genezą i zwyczajami różnych świąt, które obchodzone są już coraz częściej w naszym kraju. Były to m. in. walentynki, Dzień Pozytywnego Myślenia, Światowy Dzień Nutelli, Dzień Kota, Dzień Niedźwiedzia Polarnego, Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Oprócz zdobywania wiedzy, informacji i ciekawostek na temat różnych świąt, w ramach zabawy uczniowie np. upiekli wirtualną pizzę.

Dzięki takim zajęciom dzieci poszerzyły swoją wiedzę oraz przyjemnie spędziły czas.