Do Hymnu!

„Do Hymnu!” – realizacja projektu patriotycznego o zasięgu ogólnopolskim

Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie zostali zakwalifikowani do VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu!”.

W dniu 15.11.2023r. w sali gimnastycznej o godzinie 8.30 odbędzie się uroczyste przesłuchanie konkursowe, w którym będą uczestniczyć uczniowie z klas 2, 3, 4, 5, 6, 7 oraz 8,  grono pedagogiczne, jurorzy, rodzice oraz zaproszeni goście. Jest to szczególny dzień dla naszej społeczności uczniowskiej, dlatego odpowiednio się do niego przygotowujemy. Prezentacja konkursowa będzie polegała na zaśpiewaniu 3 pieśni hymniczych jednocześnie przez wszystkich uczniów naszej szkoły. Wykonanie pieśni odbędzie się bez towarzyszenia instrumentów, jak również obowiązuje znajomość wszystkich zwrotek prezentowanych utworów. Pieśni wybrane przez naszych uczniów to:

– „Mazurek Dąbrowskiego”

– „Hymn Szarych Szeregów”

– „Marsz Polonia”

Warto podkreślić, iż uczniowie bardzo sumiennie podeszli do tego przedsięwzięcia i już prawie wszyscy znają teksty prezentowanych pieśni na pamięć, choć generalne próby dopiero przed nami. Najważniejszym elementem okazuje się współpraca śpiewających uczniów z dyrygentem, a dyrygentem będzie s. Krystyna Oleander, która jest doświadczonym muzykiem oraz dyrygentem.

W dniu występu bardzo ważny będzie również strój galowy uczniów. W miarę możliwości uczniowie zakładają białe koszule z kołnierzykiem, czarne bądź granatowe spodnie (chłopcy), czarną bądź granatową spódniczkę (dziewczynki), włosy dłuższe związane w wysoką kitkę, tak, aby było widać twarz osób śpiewających. Ważne są koszule z kołnierzykiem, ponieważ będą wywiązane czerwone kokardki, aby dodać uroczystego charakteru do naszego występu. Dziewczynki z klas 2, 3 i 4 zakładają białe rajstopy.

Każdy uczeń w dniu występu otrzyma imienny dyplom, który zostanie wręczony po występie oraz uwagę pozytywną za reprezentowanie szkoły w konkursie ogólnopolskim.

Przesłuchanie konkursowe będzie nagrywane oraz publikowane w lokalnych mediach społecznościowych. Wstęp na wydarzenie jest otwarty, zatem każdy z rodziców może w nim bezpośrednio uczestniczyć. Warto podkreślić, iż podczas przesłuchania to  uczniowie prezentują swoje umiejętności wokalne, natomiast rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście przyjmują rolę widza.