INFORMACJE OGÓLNE

 ROK SZKOLNY 2022/2023

 

Skład Rady Uczniowskiej

na lata 2021 - 2023

 

Przewodniczący

Oskar Kulak

 

Zastępcy

Mateusz Wrona

 

Członkowie

 Joanna Figzał i Maja Wiśniewska

 

Samorząd uczniowski to organizacja, do której należą WSZYSCY uczniowie naszej szkoły.

    Przynależność do niej uczy dzieci odpowiedzialności, obowiązkowości, działania na rzecz innych, kształtuje  w nich postawy prospołeczne.

    Każdy, kto chce działać w prezydium samorządu, musi spełniać następujące kryteria – odznaczać się wysoką kulturą osobistą, mieć przynajmniej dobrą ocenę zachowania, być osobą chętną do pracy i odpowiedzialną. Uczniowie do prezydium SU są wybierani w demokratycznych wyborach. Kandydat musi napisać program wyborczy. 

 

 FUNKCJE RZECZNIKA PRAW UCZNIA 

  

 

WYDARZENIA

W ROKU SZKOLNYM

2022/2023 

Akcja Samorządu Uczniowskiego  „DZIEŃ ŚPIOCHA”

W  dniu 23 lutego obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Śpiocha". W budynku szkolnym można było spotkać uczniów w szlafroku, piżamie bądź koszuli nocnej, z ukochaną przytulanką, poduszeczką, kocykiem, w kapciach, a nawet z wałkami na głowie. Akcja była świetną okazją do rozmowy o tym, jak ważny jest sen i jaką spełnia rolę w życiu ludzi.

Galeria zdjęć

 

DYSKOTEKA SZKOLNA Z OKAZJI WALENTYNEK
I KOŃCA KARNAWAŁU

 17 lutego 2023r. opiekunki Samorządu Uczniowskiego zorganizowały dyskotekę szkolną dla uczniów klas 4-8 z okazji Walentynek i zakończenia karnawału. Oprawą muzyczną imprezy zajął się tym razem DJ Neft. Profesjonalny sprzęt nagłaśniający oraz odpowiednie oświetlenie dały niesamowite efekty i wrażenia. Na uczniów czekało wiele atrakcji: fotościanka i gadżety walentynkowe oraz sklepik prowadzony przez Radę Rodziców i wolontariuszy, w którym uczniowie mogli zakupić przekąski i napoje, by zregenerować siły do dalszej zabawy. Dziękujemy wszystkim za udział w dyskotece i świetną zabawę.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu dyskoteki.

Galeria zdjęć

ZBIÓRKA DLA STOWARZYSZENIA PIELĘGNIARSKO – OPIEKUŃCZEGO

           „Z UFNOŚCIĄ W TRZECIE TYSIĄCLECIE”        

W dniach od 30 listopada do 16 grudnia 2022r na terenie szkoły przeprowadzona została zbiórka darów na rzecz Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego „ Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”, które mieści się na ulicy Michałowskiego. Stowarzyszenie powstało dzięki wrażliwości i ogromnemu sercu grupy pielęgniarek, które podczas wieloletniej pracy na oddziałach noworodkowych stykały się z eskalacją porzucania nowonarodzonych dzieci przez rodziny biologiczne. Pielęgniarki te nie mogły już dłużej bezczynnie przyglądać się dramatom maluchów zabieranych do domów dziecka i postanowiły stworzyć miejsce, w którym te bezbronne maluszki otrzymałyby profesjonalną pomoc i opiekę.

W ramach akcji każda klasa w miarę swoich możliwości przygotowywała zestawy składające się z:

- zupek w słoiczkach

- soczków ze słomkami

 - środków do mycia (żele szampony)

 - pieluch w rozmiarach 2, 3, 4, 5, 6

 - piżamek w rozmiarach od 80 do 116

- pieluch flanelowych i tetrowych

Organizatorzy akcji - Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu i Zespół do spraw promocji serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom za wsparcie.

Galeria zdjęć

SZKOŁA PAMIĘTA! 

Przed świętami Bożego Narodzenia przedstawiciele SU oraz wolontariatu udali się wraz z opiekunami na Cmentarz Kule, by uporządkować wybrane do opieki w ramach projektu Szkoła Pamięta groby szer. Stefana Troniaka oraz kapitana Henryka Ihnatowicza dowódcy 7. Dywizji Piechoty we wrześniu 1939 roku wraz z dwoma grobami żołnierzy Nieznanych. Usunęliśmy śnieg, zapaliliśmy znicze oraz postawiliśmy stroik świąteczny.

Galeria zdjęć

KIERMASZE BOŻONARODZENIOWE

W dniach 15 i 16 grudnia 2022 roku odbyły się w naszej szkole Kiermasze Bożonarodzeniowe.

W czwartek stoiska wystawiły klasy 1-3 oraz przedszkole, a w piątek klasy 4-8. 

Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie imprezy. Rodzice i uczniowie bardzo się zaangażowali. Na kiermaszu można było zakupić przeróżne, wykonane przez nich, świąteczne dekoracje, stroiki, skrzaty, bałwanki, pyszne domowe ciasta, ciasteczka, babeczki itp.
Składamy wszystkim najserdeczniejsze podziękowania za przygotowane do sprzedaży artykuły oraz za tak liczne zakupy.

Galeria zdjęć

KONKURS NA STROIK ŚWIĄTECZNY 

SU zorganizował przed świętami Bożego Narodzenia konkurs na najładniejszy świąteczny stroik. Uczniowie przygotowali piękne prace, które oceniła komisja w składzie p. Anna Szumlinska, p. Renata Szczygłowska oraz p. Patrycja Ryl. Przyznane zostały również punkty w ramach AKTYWNEJ KLASY, a następnie stroiki zostały sprzedane na kiermaszu.        

WYNIKI KONKURSU  

klasy 1-3

I MIEJSCE

klasa 1a, klasa 3a

II MIEJSCE

klasa 1c, klasa 2a

III MIEJSCE

klasa 2b, klasa 2c, klasa 3b

 

klasy 4-8 

I MIEJSCE

klasa 4b, klasa 5a, klasa 7b

II MIEJSCE

klasa 5a, klasa 7a, klasa5c

III MIEJSCE

klasa 4a, klasa 6c, klasa 8d, klasa 8b

 

WYRÓŻNIENIE

klasa 5b, klasa 6b, klasa 4c

 

Galeria zdjęć

Akcja „Czapka Mikołaja”

 Jak co roku, w dniu 6 grudnia SU zorganizował akcję „Czapka Mikołaja zwalnia z pytania”. Polegała ona na tym, że każdy uczeń, który założy w tym dniu czerwoną czapkę Świętego Mikołaja, jest zwolniony z odpowiedzi ustnej. Akcja cieszyła się dużą popularnością. Od samego rana po korytarzach krążyli uczniowie ubrani na czerwono, w sweterki z motywami świątecznymi i w pięknych mikołajkowych czapkach.

GALERIA ZDJĘĆ

 

DYSKOTEKA SZKOLNA ANDRZEJKOWA

 25 listopada 2022r. opiekunki Samorządu Uczniowskiego zorganizowały dyskotekę szkolną dla uczniów klas 4-8 z okazji zbliżających się Andrzejek. Oprawą muzyczną imprezy zajął się

DJ Orshe-Future Sound Dj - Damian Orszulak. Profesjonalny sprzęt nagłaśniający oraz odpowiednie oświetlenie dały niesamowite efekty i wrażenia. Na uczniów czekało wiele atrakcji: konkursy sprawnościowe oraz nauka wspólnego tańca Belgijki, stoiska z zabawami i wróżbami andrzejkowymi, fotościanka i gadżety rodem z Dzikiego Zachodu oraz sklepik prowadzony przez Radę Rodziców i wolontariuszy, w którym uczniowie mogli zakupić przekąski i napoje, by zregenerować siły do dalszej zabawy. Dziękujemy wszystkim za udział w dyskotece i świetną zabawę.

 Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu dyskoteki.

 Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z dyskoteki. :) 

Fotorelacja

Tydzień życzliwości z SP2

 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym od 21 do 25 listopada odbył się w naszej szkole Tydzień Życzliwości zorganizowany przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego Beatę Piech i Edytę Szeląg oraz panie Emilię Jurczyńską i Aleksandrę Dobosz. Wydarzenie skierowane do uczniów, rodziców oraz pracowników miało na celu kształtowanie życzliwej i przyjaznej postawy do otaczającego nas świata, a także pokazanie, że "Bycie życzliwym ma wielką moc".

Dla całej społeczności szkolnej przygotowaliśmy specjalne atrakcje. Do wykonania były "życzliwe" zadania i przekazanie ich kolejnej osobie. Wychowawcy wraz z dziećmi wybierali życzliwe duszki, czyli osoby najbardziej przyjazne w klasie. Odbyło się także losowanie tajnego przyjaciela. Wspólnie wykonaliśmy drzewo życzliwości. Przez cały tydzień rozdawaliśmy uśmiechy oraz propagowaliśmy postawę ekologiczną, poprzez specjalne losy umieszczone w holu szkolnym. Animacja stworzona przez najmłodszych uczniów, pokazywała nam, jak w łatwy sposób być życzliwym. Uczniowie klas 1-3 mogli także wykazać się w konkursie plastycznym.

Wydarzenie było świetną okazją do wykorzystania sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoriaprzyszłości. Pani Emilia Jurczyńska zapoznała uczniów klasy 4c z podstawową obsługą aparatu, wyjaśniła, jak wykonywać zdjęcia, nagrywać filmy oraz zapisywać wszystko na laptopie. Po przyswojeniu teorii, każde dziecko, używając różnych funkcji, wykonywało zdjęcia, nagrywało filmy oraz zapisywało na laptopie swoje prace. Następnie wspólnie pod kierunkiem pani Emilii przygotowali zdjęcia do galerii.

Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie oraz wspólną zabawę.

Galeria zdjęć

Prezentacja

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, ustanowiony w 2002 roku tj. w setną rocznicę powstania pluszowej zabawki. Z tej okazji uczniowie przynieśli do szkoły własne misie duże i małe. SU podliczył ilość pluszaków w klasach i odnotował to na liście całorocznego konkursu „Aktywna klasa”.

GALERIA ZDJĘĆ