INFORMACJE OGÓLNE

Zastępcy

Natalia Soboniak i Mateusz Wrona

Paulina Bojanowska, Joanna Figzał i Maja Wiśniewska

Samorząd uczniowski to organizacja, do której należą WSZYSCY uczniowie naszej szkoły.

Przynależność do niej uczy dzieci odpowiedzialności, obowiązkowości, działania na rzecz innych, kształtuje  w nich postawy prospołeczne.

Każdy, kto chce działać w prezydium samorządu, musi spełniać następujące kryteria – odznaczać się wysoką kulturą osobistą, mieć przynajmniej dobrą ocenę zachowania, być osobą chętną do pracy i odpowiedzialną. Uczniowie do prezydium SU są wybierani w demokratycznych wyborach. Kandydat musi napisać program wyborczy.

FUNKCJE RZECZNIKA PRAW UCZNIA

W ROKU SZKOLNYM

2022/2023

ŻYCZENIA DLA POLSKI

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości SU zorganizował konkurs „Życzenia dla Polski”. Zadaniem zespołu klasowego było wspólne przygotowanie kartki dla Ojczyzny.

Wyniki:

I miejsce - klasa 3b

II miejsce -  klasa 2b

III miejsce - klasa 2c

Wyróżnienia: klasa 1b, 4a i 5c.

Dziękujemy za udział w konkursie smile

ESCAPE ROOM DLA KLAS 6 - 7

„KLUCZ DO WOLNOŚCI”

W ramach obchodów Tygodnia Niepodległości Samorząd Uczniowski zorganizował w dniu 9 listopada escape room dla klas 6 i 7 „Klucz do wolności”. O główną nagrodę czyli tytułowy klucz do wolności rywalizowało ze sobą pięć dwuosobowych zespołów z klas 6 i 7. Uczniowie po prawidłowym wykonaniu każdego z zadań otrzymywali część maszyny szyfrującej, by na koniec ułożyć hasło, które zapewni im zwycięstwo. Zadania miały przeróżny charakter, od kreatywnych typowo manualnych po zadania oparte na wiedzy ogólnej z życia wziętej, aż po wiedzę typowo geograficzną czy historyczną. Zwycięską drużyną okazał się duet dziewczyn z klasy 7b.

ESCAPE ROOM DLA KLAS 1-3

„KLUCZ DO WOLNOŚCI”

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości panie Edyta Szeląg  i Beata Piech – opiekunki Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla uczniów klas 1-3 escape room, przy którym uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale przybliżyli sobie także najważniejsze informacje na temat Święta Niepodległości. Dzieci musiały wykonać zadania, aby otrzymać symboliczny „klucz do wolności”. Najciekawsze zadania, to m.in. wykonanie flagi w słoiku, zagranie hymnu Polski na dzwonkach chromatycznych, ułożenie godła naszego kraju z puzzli, ułożenie wszystkich zwrotek hymnu, które zostały pocięte na wersy, rozpoznanie typowych dla naszego kraju zabytków, potraw, strojów ludowych czy portretów znanych Polaków oraz zabawa „Przyczep Marszałkowi wąsy”. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach i z zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania, dzięki temu wspólnie ułożyli hasło, które dało im klucz do wolności.

Święty Mikołaj na Kresach

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „Święty Mikołaj na Kresach" organizowanej przez Urząd Miasta Częstochowy - Wydział Edukacji oraz Towarzystwo Patriotyczne Kresy
w Częstochowie. Zapakowaliśmy pięć specjalnych toreb i sześć pudeł. Nasi uczniowie przygotowali również własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc i okazane serce.

Szkoła pamięta!

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Szkoła pamięta”. Celem jest up i opieka nad grobami ludzi zasłużonych w czasie walk o wolność ojczyzny, którymi nikt się nie opiekuje oraz bohaterów bezimiennych. Nasza szkoła wybrała grób szer. Stefana Troniaka oraz kapitana Henryka Ihnatowicza dowódcy 7. Dywizji Piechoty we wrześniu 1939 roku wraz z dwoma grobami żołnierzy Nieznanych.

Przedstawiciele SU w ramach wolontariatu wybrali się 28 listopada 2022 roku, uporządkowali te groby, zapalili znicze i postawili kwiaty.

Umiejscowienie grobów Cmentarz Kule:

śp. Stefan Troniak – sektor 50, rząd 2 nr grobu 7.

śp. Henryk Ihnatowicz  i Nieznani – sektor 50, rząd W, nr grobu 15

Galeria zdjęć

Pierwszym konkursem w tym roku szkolnym organizowanym przez SU był „Kapelusz Pani Jesieni”. Komisja w składzie p. dyr. Anna Bednarek, p. wicedyrektor Jolanta Krzypkowska, p. wicedyrektor. Małgorzata Dobosz, p. Anna Szumlińska, p. Patrycja Ryl oraz p. Emilia Jurczyńska oceniła prace, co nie było łatwym zadaniem przy tak wysokim poziomie prac.

Wyniki przedstawiają się następująco:

KLASY I - III

I MIEJSCE – klasa 1c, klasa 3a

II MIEJSCE – klasa 1a

III MIEJSCE – klasa 2a, klasa 3b

WYRÓŻNIENIE – klasa 2b, klasa 2c

KLASY IV - VIII

I MIEJSCE – klasa 8d, klasa 4c

II MIEJSCE – klasa 5a, klasa 5c, klasa 6a

III MIEJSCE – klasa 5b, klasa 6c

WYRÓŻNIENIE – klasa 4a, klasa 7a, 8b

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w konkursie