ZAPISY DO  ŚWIETLICY

 NA ROK SZKOLNY 2022/2023 ODBYWAJĄ SIĘ  W DNIACH:

30 SIERPNIA 2022 -  GODZ. 8:00-11:00

31 SIERPNIA 2022 - GODZ. 8.00-12:00

1 WRZEŚNIA 2022 -  GODZ. 8:00 – 16:00

W ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

W KOLEJNYCH  DNIACH KARTY ZGŁOSZENIA WYDAJĄ I ZAPISÓW DOKONUJĄ NAUCZYCIELE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ W  GODZINACH:  7:30 – 16:30

Aktualna „Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej”  i „Klauzula informacyjna dotycząca odbioru dziecka ze szkoły i świetlicy  dla upoważnionych osób”  dostępna poniżej.

Kartę zapisu  należy wydrukować raz. Natomiast klauzulę informacyjną dla tylu osób, ile będzie upoważnionych do odbioru dziecka. Następnie należy podać tym osobom do zapoznania się z jej treścią.

Ze względów organizacyjnych prosimy o terminowe składanie kart od 1 do 9 września 2022.

 

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy 2022-2023

Klauzula informacyjna dotycząca odbioru dziecka ze świetlicy 2022-2023

Andrzejki w świetlicy

Pod koniec listopada w świetlicy odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. Każdy chciał się dowiedzieć, co czeka go w przyszłości, bogactwo, sława, a może dalekie podróże... W tym dniu dzieci brały udział w licznych zabawach tj. " wyścig butów", " serca z imieniem wybranka", "kim zostanę w przyszłości?". Radość ze wspólnej zabawy i uśmiechy dzieci pokazały, że impreza była udana.

Galeria zdjęć 

Warsztaty plastyczne w świetlicy szkolnej

Ozdoby choinkowe - to temat rzeka. Jednak my w świetlicy zajęliśmy się przygotowaniem bombek na choinkę. Wykonaliśmy je z papierowych kółek oraz kolorowych koralików, które dodawały wdzięku każdej pracy. Dzieci wykonały barwne i piękne prace plastyczne.
Podczas kolejnych zajęć dzieci wykonały przepiękne kartki świąteczne, które wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.

GALERIA ZDJĘĆ

Ćwiczenia z równowagi w świetlicy szkolnej

Gimnastyka małego świetlika - pod takim hasłem w świetlicy prowadzone są zajęcia gimnastyczne. Ćwiczenia pozwalają rozładować nadmiar energii oraz podnieść kondycję naszych milusińskich. Ćwiczenia równoważne poprawiają koordynację ruchową oraz koncentrację. Uczymy się głównie przez zabawę, dzięki temu dla dzieci jest to przyjemność, a nie obowiązek.

Galeria zdjęć

Zajęcia ruchowe na placu zabaw

Piękna jesienna pogoda zapraszała na nasz plac szkolny. Przy każdej możliwej okazji dzieci ze świetlicy spędzały popołudnia na świeżym powietrzu. Dzieci grały w piłkę, korzystały z placu zabaw i wymyślały najróżniejsze zabawy.

Galeria zdjęć

Wesołe kodowanie w świetlicy

Nasi uczniowie są kreatywni oraz wszechstronnie uzdolnieni. Nie straszne są dla nich tajniki kodowania. Zawsze chętnie wykonują kolejne karty pracy.

Galeria zdjęć

Jesienne prace plastyczne

Jesień to piękna pora roku, która inspiruje wszystkich artystów. Dzieci z naszej świetlicy również tworzyły piękne prace plastyczne, które zostały zaprezentowane w kąciku jesiennym na korytarzu naszej szkoły.

Galeria zdjęć

Zajęcia otwarte 
W piątek, 16 września odbyły się zajęcia na temat racjonalnego żywienia. Dzieci analizowały piramidę zdrowia. Dowiedziały się o grupach kolorystycznych warzyw i owoców. Wykonały plakat i książeczkę ze zdrową żywnością pt. " Zielone warzywa i owoce - na pamięć, koncentrację oraz odporność".

Galeria zdjęć

Międzynarodowy Dzień Kropki

Każdy z nas ma jakiś talent, tylko nie każdy potrafi go w sobie odkryć. Dnia 15 września obchodziliśmy " Międzynarodowy Dzień Kropki"- święto kreatywności. Dzieci poznały historię związaną z tym dniem oraz wykonywały prace plastyczne.

Galeria zdjęć

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

 Dnia 17.10.2022 r. w naszej świetlicy odbyła się uroczystość Pasowania na Świetlika. Wychowawczyni świetlicy: pani Anna Szumlińska przygotowała dla uczniów kilka zadań do wykonania. Na początek sprawdzono zdolności językowe - uczniowie musieli poprawnie odczytać i wypowiedzieć trudne wyrazy. Próba wiedzy dotyczyła rozwiązywaniu zagadek, gdzie trzeba było wykazać się nie lada błyskotliwością.  Dzieci przeszły również próbę smaku: zjedzenia kawałka cytryny. W próbie zabawy uczniowie mieli za zadanie wylosować z worka rzecz, założyć ją na siebie i tańczy w rytm muzyki. Ostatnią próbą była próba sprawności – dzieci musiały pokonać tor przeszkód z piłeczką do ping – ponga na łyżce. Po zaliczeniu wszystkich zadań kandydaci na świetlika złożyli uroczystą przysięgę. Ostatnim punktem było uroczyste pasowanie zaczarowanym ołówkiem. Po ślubowaniu dzieci otrzymały drobne upominki. W tej ważnej uroczystości uczestniczyła Pani wicedyrektor Małgorzata Dobosz.

GALERIA ZDJĘĆ

 Regulamin świetlicy w czasie pandemii


Zajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej

W świetlicy odbywają się zajęcia plastyczne. Dzieci miały możliwość pracować techniką decoupage, malując i zdobiąc szklane słoiczki i szklaneczki. Wykorzystywaliśmy w tym celu papierowe serwetki z odpowiednimi motywami, które dzieci wycinały i naklejały na szklane przedmioty. Dzięki ogromnej pracy powstało wiele oryginalnych, pięknie ozdobionych dzieł, które zostały wykorzystane do podczas festynu szkolnego. Prace wychowanków ze świetlicy szkolnej można było nabyć na kiermaszu w czasie trwania festynu rodzinnego.
Podczas trwania roku szkolnego powstawały przepiękne sekretniki dla dziewczynek i chłopców. Zeszyty zostały oklejone kawałkami starych tapet, a następnie przyozdobione kolorowymi tasiemkami. W sekretnikach zostały zapisane przepiękne sekretne myśli.

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Dziecka w świetlicy

01.06.2022 roku uczniowie świetlicy szkolnej obchodzili Dzień Dziecka. Podczas tego dnia wychowankowie uczestniczyli w zawodach drużynowych, które odbyły się na świeżym powietrzu. Wszystkie dzieci z ogromnym entuzjazmem uczestniczyły w zawodach.

Galeria zdjęć

Kreatywne zabawy w świetlicy

Do ulubionych zabaw naszych wychowanków należą zabawy konstrukcyjne z klocków, które rozwijają kreatywność. Dzieci tworzą przeróżne budowle przestrzenne z klocków i innych materiałów. Rozmaite rodzaje klocków służą organizowaniu ciekawych zabaw tematycznych, dzięki którym uczniowie rozwijają kreatywność myślenia przestrzennego, motorykę, sprawności manualne, koordynację oko-ręka oraz wyobraźnię. Podczas pobytu w świetlicy dzieci mają możliwość grania
w
warcaby, szachy, przeróżne gry planszowe, które umilają czas spędzony w szkole. Zabawy uczą współdziałania
i dzielenia się z innymi dziećmi.

GALERIA ZDJĘĆ

Zajęcia sportowe z chustą animacyjną Klanza

Podczas zajęć w świetlicy odbywają się zabawy z chustą animacyjną. Chusta animacyjna pozwala organizować wiele zabaw integrujących grupę w każdych warunkach, zabaw, które są  ciekawą alternatywą dla całkiem zwyczajnych zabaw
np. z piłką. Bawimy się z dziećmi w szkole oraz na świeżym powietrzu. 
Podczas zabaw z chustą dzieci integrują, pobudza się ich wyobraźnię, ćwiczy refleks i spostrzegawczość. Kolorowa chusta dostarcza dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzach.

GALERIA ZDJĘĆ