Igrzyska Zdrowia

15 lutego uczniowie klasy 1a reprezentowali szkołę na IGRZYSKACH ZDROWIA .

Jest to impreza profilaktyczna pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Główny cel imprezy to popularyzacja i upowszechnianie form aktywności ruchowej oraz zdrowego stylu życia, wdrażanie do całożyciowej aktywności fizycznej, integracja społeczności. Podczas IGRZYSK uczniowie poznali, w jednym miejscu i czasie, kilka dyscyplin sportowych. Na dzieci czekali instruktorzy/trenerzy/sportowcy z lokalnych klubów. Każdy uczestnik miał możliwość aktywnie wziąć udział w imprezie. Może w kimś obudzi się zainteresowanie sportem, aktywnością fizyczną, zdrowym stylem życia. Taki cel przyświecał organizatorom wydarzenia. Podczas imprezy uczniowie odwiedzili również strefę zdrowego żywienia, obejrzeli film edukacyjny oraz wzięli udział w konkursie wiedzy o sporcie.