Odebranie nagrody przez Maksymiliana Ścieburę w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Irit Amiel „W odległości życia i jednej ulicy”

15 listopada miało miejsce podsumowanie III edycji projektu edukacyjnego „Most do wczorajszego świata”. I miejsce w konkursie zajął uczeń naszej szkoły Maksymilian Ściebura.

Celem przedsięwzięcia jest przywrócenie pamięci i popularyzowanie wiedzy na temat społeczności żydowskiej na terenie Częstochowy, umocnienie i zachęcanie młodej społeczności miasta do życia w duchu tolerancji oraz dialog z lokalnym dziedzictwem kulturowym. Nagrodę wręczyli Maksowi przedstawiciele organizatorów: p. Rafał Piotrowski – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, p. Izabela Sobańska-Klekowska – Prezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce Oddział w Częstochowie, p. Małgorzata Kaim – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. W czasie uroczystości Maksymilian miał okazję ponownie wyrecytować przygotowany wiersz Irit Amiel i wysłuchać wielu komplementów ze strony członków jury.