Sportowa rywalizacja w trakcie festynu w SP 2

Zeszły piątek obfitował w sportowe wydarzenia, które odbywały się przy okazji Festynu w SP2.
Jeszcze przed południem odbył się tradycyjny marszobieg, w którym udział wzięli niemal wszyscy uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły, a także część rodziców. Wszyscy oni pokonali trasę o dystansie niemal 2 km, która w większości prowadziła Promenadą im. Czesława Niemena. Rywalizacja była zawzięta, ale w duchu fair – play.

Najlepsi uczestnicy w poszczególnych kategoriach:
Kl. I dziewczynki: Maria Sybiś
Kl. I chłopcy: Sebastian Fenig
Kl. II dziewczynki: Emilia Wrona
Kl. II chłopcy: Błażej Grabowski
Kl. III dziewczynki: Maria Raszewska
Kl. III chłopcy: Tomasz Kieliszek
Kl. IV dziewczynki: Hanna Dorczyńska
Kl. IV chłopcy: Piotr Nita
Kl. V dziewczynki: Gabriela Szymczyk
Kl. V chłopcy: Nikodem Gajda
Kl. VI dziewczynki: Martyna Purgal
Kl. VI chłopcy: Mateusz Bzducha
Kl. VII dziewczynki: Oliwia Witczak
Kl. VII chłopcy: Maciej Ratman
Kl. VIII dziewczynki: Oliwia Nizioł
Kl. VIII chłopcy: Antoni Pruszyński

Następnie o godzinie 15:00 rozpoczął się turniej klasowy w piłkę nożną. Wzięło w nim udział 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. Nastepnie trzecie miejsca z grup rozegrały finał o miejsce 5., drugie miejsca z grup finał o miejsce 3., a pierwsze miejsca z grup finał o zwycięstwo w całym turnieju.

Wyniki meczów grupowych:
7C 2:0 8B
5B 0:2 7C
8B 0:0 5B
4B 0:3 6A
6C 1:1 4B
6A 1:0 6C

Finały:
– o 5. miejsce.: 5B 0:0 4B (w karnych 2:1)
– o 3. miejsce.: 8b 0:1 6C
– o 1. miejsce.: 7C 1:1 6A (w karnych 0:1)

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. 6A
2. 7C
3. 6C
4. 8B
5. 5B
6. 4B

W trakcie turnieju piłkarskiego o 16:00 ruszył Rodzinny Turniej w Piłkarzyki.
Wzięło w nim udział 5 par – uczeń + rodzic. Rozegrano mecze w systemie „każdy z każdym”, które toczyły się w bardzo wesołej i pozytywnej atmosferze. Mimo to nikt nie oszczędzał stołów i walka była zacięta.

Klasyfikacja turnieju:
1. Julia Fenig, Sebastian Fenig
2. Oliwier Strugała, Jarosław Strugała
3. Szymon Porzycki, Paweł Porzycki
4. Jan Ratman, Sebastian Ratman
5. Oskar Łempiński, Monika Łempińska

Sportowym daniem głównym był mecz siatkarski Nauczyciele vs Rodzice.
Drużynę Nauczycieli reprezentowali: Sylwia Rosikoń, Elżbieta Smaga, Konrad Dzwonkowski, Michał Krzypkowski, Tomasz Maciejewski i Zbigniew Markowski.
Natomiast w zespole Rodziców znaleźli się: Tomasz Jaszewski, Kamila Michalska, Łukasz Michalski, Pamela Ogłaza, Paweł Porzycki, Sebastian Ratman, Dawid Stolarski, Wioleta Szęcińska – Woźniak, Szymon Witczak, Włodzimierz Woźniak.
Mecz po wyrównanej walce wygrali ostatecznie rodzice 2:0. Jednak obie strony czuły niedosyt i wspólnie zarządzono, że zagramy jeszcze jeden set. Udało się go wygrać nauczycielom, którzy obronili tym samym swój honor 🙂

Nauczyciele odpowiedzialni za organizację w/w wydarzeń: Sylwia Rosikoń, Elżbieta Smaga, Konrad Dzwonkowski, Michał Krzypkowski, Tomasz Maciejewski i Zbigniew Markowski.
Dziękujemy za pomoc Radzie Rodziców, która ufundowała m.in. medale i wodę.