Sukcesy naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Literackim „Świat wykreowany”

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Julia Wróbel zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim „Świat wykreowany” pod patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie oraz Dziekana Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie Zadaniem uczestników konkursu literackiego było napisanie humorystycznego opowiadania, którego jednym z bohaterów był św. Mikołaj. Nasza młoda twórczyni, w swojej pracy, wykazała się ogromną wyobraźnią, oryginalnością i poczuciem humoru. Udowodniło znajomość cech gatunkowych opowiadania oraz umiejętność wyrażania myśli poprawną polszczyzną. To kolejne literackie osiągnięcie Julii, która w ubiegłym roku zdobyła I miejsce w konkursie na opowiadanie inspirowane opowieściami Jana Brzechwy o panu Kleksie. Języka polskiego uczy Julię p. Beata Kędzierska. Gratulujemy!