Apel porządkowy dla klas I – III 2023/2024 r.

3 października 2023r. uczniowie klas 1 – 3 wzięli udział w pierwszym w tym roku szkolnym Apelu Porządkowym. Uczniowie klas drugich i trzecich przypomnieli sobie , a uczniowie klas pierwszych zapoznali się z zasadami bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły, podczas pobytu w szkole i w drodze powrotnej do domu. Zwrócono również uwagę na zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas przerw międzylekcyjnych, na korytarzach szkolnych, czy podczas przerwy obiadowej na stołówce szkolnej. Przypomniano uczniom o odpowiednim korzystaniu z szatni, jak również o konieczności zmiennego obuwia czy stroju adekwatnego do pogodny i okoliczności. Uczniowie przypomnieli sobie zasady higieny takie jak badanie o czystość rąk przed każdym posiłkiem oraz o zasadach korzystania z toalet. Przypomniano uczniom o zasadach kulturalnego zachowania, w tym używaniu zwrotów grzecznościowych. Na zakończenie uczniowie wszystkich klas zostali zachęceni do czynnego angażowania się w życie Szkoły, udziału w konkursach, akcjach charytatywnych oraz godnym reprezentowaniu Naszej Szkoły. W apelu uczestniczyli: Pani Dyrektor Anna Bednarek, pedagog Aleksandra Brewczyńska, nauczyciele/wychowawcy klas 1 – 3, nauczyciele współorganizujący proces kształcenia.

Aleksandra Brewczyńska